Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 239 ПърваПърва ... 345671555105 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 2387
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от apexs
    И така .... какво е положението Кой до къде я докара?
    Ами я и ти кажи центрофужи ли и какво излезе?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #42
    Аз съм до кривата круша още е рано за оценки. Семействата ми градят усилено (по 5 нови рамки в магазините са изградили отделно в плодника) имат и понапръскан мед в магазините за сега семействата са силни дано и така ги запазя. Гледам времето го дават цялата седмица да е лошо с превалявания и мисля да им дам по малко сироп. Както е приказката пилците се броят на есен ако не бъркам
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Много запечатано пило и малко мед и прашец градеж има но по слабо от преди петнайсетина дена,вече са в магазините има тук там по някой леко напръскан,отводки правя и освобождавам място за яйцеснасяне

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Положението е много зле,няма паша,едва събират за тях си.Чакаме да цъфне драката,ама това време много лошо.

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от petkofire
    Положението е много зле,няма паша,едва събират за тях си.Чакаме да цъфне драката,ама това време много лошо.
    +1

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Да,и пчелоядите се появиха за капак.Вчера заварих едно ято от около стотина парчета на пчелина.Вече мъкна и въздушната пушка с мен.Иначе драката цъфна.Гледам акацията прецъфтя преди няколко дена,а рапицата все още не е,има едно блокче което се жълтее.Цлънчогледа има вече метър и ми се струва че ще цъфне заедно с кориандъра.Такива работи странни в нашия край.

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Бургас
    И при нас драката ще цъфне всеки момент ,тая година ще се надяваме само на слънчогледа и драка .

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Започна да цъфти тук там по някое стръкче на кориандъра.

  9. #49
    Кориандъра е хубава работа ама при мен няма. Сега се надявам на липата като цъфне и мисля че това ще стане до 10-тина дена
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Тук кориандъра има няма десетина сантиметра.До 20 дни се надявам да цъфне.Слънчогледа е на метър височина.Всеки ден вали,но има и слънце.

 

 
Страница 5 от 239 ПърваПърва ... 345671555105 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •