Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 226 от 239 ПърваПърва ... 126176216224225226227228236 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,251 до 2,260 от общо 2387
  1. #2251
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ...Предлагайте варианти за развитие и може и да изровим кучето. Без констатации на жестоката българска действителност.
    Положението е безвъзвратно изтървано, констатация от личен опит. Живеещите в един вход не могат да се обединят около етажната собственост, в която живеят, какво остава да искаме от тези хора да се организират в нещо повече от това. Трябва да си минем по реда, да ни пати главата и ако оцелеем като нация - току-виж ни узрели тиквите за общи каузи и цели. Пак за Мойсей се сещам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #2252
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Задължителна пчеларска организация не може да има. Аз само искам да дам пример, че всеки за себе си не ставаше до сега. И за това може би трябва да опитаме всички заедно. За себе си проблема съм го решил. Но без закон и ред просперитет не може да има. Ние самите не искаме да плащаме дължимото на държавата, а искаме тя да плаща на нас? Просто предлагам алтернатива. Иначе само мрънкаме и намираме кусури на всички около себе си. А това не е градивно според мен. Предлагайте варианти за развитие и може и да изровим кучето. Без констатации на жестоката българска действителност.
    Така и не каза за какъв закон, ред и контрол мечтаеш. Така и не разбрах, каква алтернатива предлагаш. И моля без форма -" НИЕ", аз си плащам всичко, което дължа на държавата.

  3. #2253
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Постарах се да се поровя из дебрите на американското пчеларство. Намерих сайта на тамошната пчеларска асоциация. Влизам сайта и най отгоре се мъдри следния въпрос-защо, аджеба да стана член на ABF? И защо ли? Чанко сигурно ще стане за да получи повече пари за кило медец ? Агро няма да стане, защото не ще хомот. Обаче драги колеги, оказва се че когато станете член, ще подпомогнете(а организацията ще работи заедно с вас)оцеляването на НАЙ-ВАЖНОТО НАСЕКОМО НА ПЛАНЕТАТА!!!!!!!!!!!! Сиреч ще работите заедно за пчелите, а не за себе си! Защото изчезнат ли те, ще изчезнем и ние! Амин!
    Между впрочем, средната заплата за работещите в професионалното пчеларство в Канада и Щатите е около 70 000 гущера........
    1. Щом най-отгоре се мъдри подобен въпрос, най-вероятно членството не е задължително, иначе подобен въпрос е излишен.
    2. Чувал съм, че американците били доста прагматични и "ще работите заедно за пчелите, а не за себе си", не би ги мотивирало да си помръднат пръста, още по малко да си надянат хамут.
    3. Появят ли се природни предпоставки да изчезнат пчелите, никой не може да ги спаси.
    4. Ако не си виждал живи китайци: https://www.youtube.com/watch?v=awCudS3HBzA гледай след 5м. и 30с. това е шега разбира се.
    5. Защо пчеларите да работят за пчелите, а не земеделци и овощари? Нали последните ги тровят?

    Ново броене.
    1. Искаме правила!? А сега де!? Какви правила и Защо правила? Да не би да си пречим един друг и искаме да се елиминираме чрез "правила"?
    2. Като сме се навъдили толкова много, че да си пречим, защо искаме субсидии? За да не бил загинал сектора. Каква загриженост за "сектора"!
    Нали като загине "сектора", аз (примерно) ще остана сам и ще се ширя и пространствено и ценово колкото ми душа сака. Какво по хубаво.
    Да. Искаме същото, но не чрез премахване на субсидии и помощи, а чрез измислени правила. Ама се правим на загрижени за сектора.
    4. Когато османската империя завладява тези земи, османските турци налагат правила в-у местното население. По-късно някои българи искат да отхвърлят въпросните правила, казвайки, че се борят за свобода. А ние сега спорим: Турско робство ли е било или Османско присъствие? И в същото време искаме правила.

  4. #2254
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Положението е безвъзвратно изтървано, констатация от личен опит. Живеещите в един вход не могат да се обединят около етажната собственост, в която живеят, какво остава да искаме от тези хора да се организират в нещо повече от това. Трябва да си минем по реда, да ни пати главата и ако оцелеем като нация - току-виж ни узрели тиквите за общи каузи и цели. Пак за Мойсей се сещам.
    За съжаление си прав! Но както виждаш от сегашната дискусия всеки търси кусури в другите, но не и във себе си. Никой не предлага решение, а само пита и чака наготово да започне да дрънка. Ще видя ли поне едно смислено предложение? Не! Българския пчелар е царя на питането. Дай му да задава въпроси и му гледай сеира.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #2255
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Така и не каза за какъв закон, ред и контрол мечтаеш. Така и не разбрах, каква алтернатива предлагаш. И моля без форма -" НИЕ", аз си плащам всичко, което дължа на държавата.
    Специално за теб, макар че няма особен смисъл ще поясня. Именно липсата на формата НИЕ ни докара до настоящия хал.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #2256
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Никой не предлага решение, а само пита и чака наготово .
    Дават се решения и то много, но като че ли не ги виждаме. Така ни е по - изгодно. Пример: - дава се предложение да не се раздават субсидии. И то много хора са против. Дава се предложение да се дават по малко, но на всички - е, пак не се чува. Та, има всичко, но търсим само което ни е изгодно.

  7. #2257
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Дават се решения и то много, но като че ли не ги виждаме. Така ни е по - изгодно. Пример: - дава се предложение да не се раздават субсидии. И то много хора са против. Дава се предложение да се дават по малко, но на всички - е, пак не се чува. Та, има всичко, но търсим само което ни е изгодно.
    Говоря за участващите в настоящия чат. Да разбирам ли, че ти предлагаш да се спрат субсидиите?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #2258
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Говоря за участващите в настоящия чат. Да разбирам ли, че ти предлагаш да се спрат субсидиите?
    Предлагал съм го сигурно сто пъти и тема съм пуснал за това. Категорично съм против, но спрях да говоря за това, че много приятели се нацупиха.

  9. #2259
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Специално за теб, макар че няма особен смисъл ще поясня. Именно липсата на формата НИЕ ни докара до настоящия хал.

    Не приятелю, лакомията ВИ докара до този хал. Повярвахте, че ще станете милионери от пчеларство. Сега ревете ,като вдовици за .....

    пп. нали знаеш- присъстващите тук правят изключение.

  10. #2260
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Говоря за участващите в настоящия чат. Да разбирам ли, че ти предлагаш да се спрат субсидиите?
    Е нали и аз току що предложих същото? Явно не четеш внимателно.
    Докато някои дърпат чергата към себе си, а не търсят справедливост /равнопоставеност, обединение няма да има.
    Точно субсидиите изкривяват всичко.
    Нали искахме пазарна икономика, защо ревем за социални помощи ( субсидии )?

 

 
Страница 226 от 239 ПърваПърва ... 126176216224225226227228236 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •