Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 214 от 239 ПърваПърва ... 114164204212213214215216224 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,131 до 2,140 от общо 2387
  1. #2131
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това прехвърляне кога го правят, по Димитров ден или по коледа?
    По Атанасов ден.

  2. #2132
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    По Атанасов ден.
    Аха, за това не съм го виждал.

  3. #2133
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Вървя си днес сутринта между кошерите и Ооо , ужас.Едни оси влизат в кошерите, по една , по две, сякаш са си у дома. Брях , викам си, (()) що стана , нали ги нямаше. Слагам очилата и що да видя - не били оси,а пчели с жълт прашец. Красота.
    Днес си казахме -ЧАО и с последните семейства, дето искаха натъманяване. Ако знам, че рапицата няма да измръзне, ще дам заявка за проби( че бавно става) още сега, за 3-4тона.

  4. #2134
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Днес ходих до овощната градина и по едно време чувам нещо да бучи , огледах се и какво да видя пчели събират прашец от цъфнал "ДЪБ", това някаква аномалия ли е не знам но имаше доста пчели ,прашеца е жълт на цвят.

    пп

    Семействата при мен са доста отслабнали ,имаше много акар което още си го има ,има и пило на повечето семейства....

  5. #2135
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ако някой има пчелин югозападно от Бургас и се пита : как е било днес?, да знае : разходиха се робчетата. Времето беше супер 12-13 градуса, слънце, пълно безветрие. Мога да ги отглеждам само за това, което видях днес. Красота!

  6. #2136
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    . Мога да ги отглеждам само за това, което видях днес. Красота!
    Може би, това време не е далеч
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #2137
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Не ми харесва това което виждам. Пред най активните кошери има изкаран подмор ( изплезени),има и умиращи/умряли връщащи се със жълт прашец по краката.

  8. #2138
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Не ми харесва това което виждам. Пред най активните кошери има изкаран подмор ( изплезени),има и умиращи/умряли връщащи се със жълт прашец по краката.
    Не се косете бре! Туй което има да стане, ще стане. Вчера към 16:00 часа рекох да видя как е пътя в гората и взех че стигнах до единия пчелин, па си рекох и тъй съм там, та да погледна тук там. От десетина отворени на случаен принцип, едните долу жужат и не се виждат, другите се виждат до горна летва. Е, ще им сложа в събота дажбата, която друга година е по шараново време.

  9. #2139
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не се косете бре! Туй което има да стане, ще стане. Вчера към 16:00 часа рекох да видя как е пътя в гората и взех че стигнах до единия пчелин, па си рекох и тъй съм там, та да погледна тук там. От десетина отворени на случаен принцип, едните долу жужат и не се виждат, другите се виждат до горна летва. Е, ще им сложа в събота дажбата, която друга година е по шараново време.
    Това горе долу при каква температура на въздуха?

  10. #2140
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Това горе долу при каква температура на въздуха?
    Незнам, в 4 следобяд, в неделя беше положителна температура, но колко точно - незнам. Може би 5-6 градуса.

 

 
Страница 214 от 239 ПърваПърва ... 114164204212213214215216224 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •