Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 148 от 239 ПърваПърва ... 4898138146147148149150158198 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,471 до 1,480 от общо 2387
  1. #1471
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Тук при нас си е доволно топло, около 20 градуса.
    Наистина??? От колко дена е това,че мен ме няма в ареала на топлото? Да бързам да се връщам тогава,че да ги прегледам за тази година.Може да искат допинг,кератите.

  2. #1472
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Наистина??? От колко дена е това,че мен ме няма в ареала на топлото? Да бързам да се връщам тогава,че да ги прегледам за тази година.Може да искат допинг,кератите.
    Предполагам си в Русия щом е студено при теб?!?!

  3. #1473
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Янчо ,сериозно ли не си направил пролетен преглед,все още?
    Не, не съм и днес не ми остана време. За първи път се стоплих днес, вдигна 18 °, но до обяд се заиграх да направя питки и сироп, минах да гласувам и в 13 часа бях на пчелите. Видях обаче в телефона да го дават дъжд и познаха. Мислех си поне да ги нахраня, но уви в 15 часа ме заваля и си хванах пътя.

  4. #1474
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Днес нахраних и останалите, но температурата не се качи над 9°. Има много слаб летеж за прашец и вода, няколко кошера налетяха да жилят защото има едни бамбуси(жълто на черно и едни чисто черни) ,който се опитват да влизат в кошерите и настава война. Тези натрапници летят в по студеното и най вече посещават мъртва коприва(мисля, че така се казваше).

  5. #1475
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    От месец е така с тия банбуси при мен.Някой каза ,че се пробват на определрни семейства но аз наблюдавах че се пробват на всякъде да влезнат.

  6. #1476
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Предполагам си в Русия щом е студено при теб?!?!
    Е...ех,ама колко сме тънко обидни само,та ме запрати чак в Русията.Необятна е,а и е много далече за мен.Ти ме прати там,друг колега директно написа че съм руснак.По права линия/въздух/ м/у нас/ с теб/ е около 25–30 км. Но ти си на завет,а при мен е фуния от двата Бакаджика.Започва да духа около 10 ч. и полу–затихва около20.00 часа. Това е целогодишно,с малки изключения.Днес –температура 12–13 гр. ,вятъра ми отнесе кирзовите/руски/ ботуши.Тук–там някой повдигнат капак.Просто идилия.Така,че не се сърди на учудването ми за топлото при теб.Погледни Северо–Запада–от 20 –тина дена нямат по–ниска температура от 16*.Аз ги сънувам.

  7. #1477

  8. #1478
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Сняг, овошките заминаха! Събота го дават -4 пак няма да има акация! Грешка за северозападния регион!

  9. #1479
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Край Българово пръскат рапицата,затворете си пчелите момчета!

  10. #1480
    Въпреки премеждията който имах медосбора почти приключи! Паша има но е оскъдна нямаше проблем при ваденето на рамките но при връщането малко се газираха и се дебнаха, на помещението за центрофугиране имаше едно рояче пчели но всичко мина нормално. На по слабичките стесних прелките. Минах след два часа всичко беше нормално и намаше нападения
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 148 от 239 ПърваПърва ... 4898138146147148149150158198 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •