Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 142 от 239 ПърваПърва ... 4292132140141142143144152192 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,411 до 1,420 от общо 2387
  1. #1411
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    20160901_172611.jpg
    Нямало пило! Има и пило и мед!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #1412
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    20160830_101110.jpg
    Не им стигнали два магазина, и половин плодник.......После се чудя, защо понякога капаците падат от кошерите.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #1413
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Най-после заваля - след 4 месеца суша ...

  4. #1414
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    Най-после заваля - след 4 месеца суша ...
    Файда вече...

  5. #1415
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Файда вече...
    Е как не, нали трябва да копаме.

  6. #1416
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Ще напука гроздето,ще падне градуса,мъка,мъка...Добре,че моето е в буретата и се инвертира,да не ми навреди на пищеварителната система зимъска.Мезето ще го мислим и него скоро.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  7. #1417
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Да споделя и аз нещо, което не съм виждал за 15 год пчеларстване/ все пак да не забравяме,че съм хоби пчелар/. Днес към 11,30 се разбръмча някакъв рояк и ми изкара ангелите, бяха писали, че към Хасково им се роят в момента и като го чух си рекох айде и мойте ги прихвана лудите. Тръгнах да ги обикалям да разбера от кой кошер са излетели, но не мога да видя такъв, всичките кошери с по малко пазачи отпред и тук таме да литне някоя за вода а продължавам да чувам жуженето на рояк и летенето на доста пчели между дърветата. Гледах клоните да ли ще се хване някаде, но няма никаде пчели да се събират на група. След малко летящите пчели се посъбраха над два кошера и започнаха да кацат по тях а кошери са пълни с пчели, на първия веднага са започна битка и аз грабнах пушалката и започнах да ги подпушвам да не се бият. Една шепа пчели се захванаха на лицевата страна на кошера и отидох да видя втория кошер и там две шепи пчели но се разпределили на горната и долната прелка и стояттам без да влизат. Отвътре се показваха други пчели почваха да пощят някой от новодошлите но много рядко се сбиваха и затова се върнах на първия. Тъкмо отивам и виждам майката/млада/ да се опитва да влезе но отпред я пресрещнаха три пчели и едната и скочи веднага да я жили, затова ги подпуших веднага и пчелите се разбягха настрани, майката със завидни спринтьорски умения взема 10 см за един дъх и се мушна вътре, останалите пчели си стояха на кълбо отгоре входа. Върнах се обратно на втория, но там си продължаваха да се пощят и колкото да гледах, друга майка не видях. След три часа всичките се бяха прибрали като имаше по двайсетина пчели умрели и пред двата кошера. Един въпрос към пчеларите с по голям опит, случвало ли се е на някой друг да види рояк да се заселва в пълен с пчели кошер и то след като рояка се разцепи на две и влезе в два кошера, само не разбрах с една или две майки е бил рояка?

  8. #1418
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Добре де, но този рой не е от мой кошер, дойде от някъде другаде. А при пчелин със над 100 бр семейства трудно ще се завърти рояк за да остане. Останах с осещането, че рояка/ общо три шепи пчели/е напуснал хралупата или клоните кадето е бил и дойдоха, се навряха в кошерите с пчели/ имам и празни кошери в момента/ за да могат да оцелеят зимата. Прав ли съм или има друга причина?

  9. #1419
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аз съм виждал няколко пъти чужди рояци да се опитват да влязат в мои пълни кошери. Не съм виждал успешен опит за сега.

  10. #1420
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Аз съм виждал няколко пъти чужди рояци да се опитват да влязат в мои пълни кошери. Не съм виждал успешен опит за сега.
    Аз за пръв път виждам и започнах да се чудя, природата ли се обърква тотално, майко производителите ли произвеждат с нов ген майки/ сами да се обединяват/:-):-):-), от пръскането с пестициди ли се получава или пчелите са започнали да разсъждават :-):-):-):-) незнам.

 

 
Страница 142 от 239 ПърваПърва ... 4292132140141142143144152192 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •