Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 139 от 239 ПърваПърва ... 3989129137138139140141149189 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,381 до 1,390 от общо 2387
  1. #1381
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Тази година, ще ям мед от слаби семейства. Силните се изроиха до едно. Тези, на които изкарах майките в отводки се роиха най- вече. Специално за теоретиците с дебелите книги подчертавам това. Роиха се младите таз годишни майки! Да! Вчера оправях стара майка заела шест рамки пило всички с маточници. Останалите шест рамки така си и стоят девствени. Говоря за постоянно разширение с основи и магазини. Така че, при мен всички са щастливи и се роят на воля. Пчелоядите и те! Сега слабаците пълнят магазията със слънчоглед и ще спасят сезона!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #1382
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Тази година, ще ям мед от слаби семейства. Силните се изроиха до едно. Тези, на които изкарах майките в отводки се роиха най- вече. Специално за теоретиците с дебелите книги подчертавам това. Роиха се младите таз годишни майки! Да! Вчера оправях стара майка заела шест рамки пило всички с маточници. Останалите шест рамки така си и стоят девствени. Говоря за постоянно разширение с основи и магазини. Така че, при мен всички са щастливи и се роят на воля. Пчелоядите и те! Сега слабаците пълнят магазията със слънчоглед и ще спасят сезона!
    Относно дебелите книги : На едно от семействата ми,местя го в друг кошер 12р. и поставям магазин за акацията,отивам на втората седмица и го виждам на брада на прелката! Викам си: работата е ясна! Отварям,а магазина пълен,но незапечатан,а долу......маточници да иска човек! Та семейство в роево не работело ли?!? Само това семейство беше напълнило магазина от акацията,другите едвам събрали по две магазинни пити акациев мед. Хвана ме яд и го делих на 5 и сега всичките напредват. Та книгите........

  3. #1383
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Относно дебелите книги : На едно от семействата ми,местя го в друг кошер 12р. и поставям магазин за акацията,отивам на втората седмица и го виждам на брада на прелката! Викам си: работата е ясна! Отварям,а магазина пълен,но незапечатан,а долу......маточници да иска човек! Та семейство в роево не работело ли?!? Само това семейство беше напълнило магазина от акацията,другите едвам събрали по две магазинни пити акациев мед. Хвана ме яд и го делих на 5 и сега всичките напредват. Та книгите........
    Реално погледнато то вече се е наработило и заминава на почивка по Южното!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #1384
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Относно дебелите книги : На едно от семействата ми,местя го в друг кошер 12р. и поставям магазин за акацията,отивам на втората седмица и го виждам на брада на прелката! Викам си: работата е ясна! Отварям,а магазина пълен,но незапечатан,а долу......маточници да иска човек! Та семейство в роево не работело ли?!? Само това семейство беше напълнило магазина от акацията,другите едвам събрали по две магазинни пити акациев мед. Хвана ме яд и го делих на 5 и сега всичките напредват. Та книгите........
    а защо си сложил само един магазин
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #1385
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Относно дебелите книги : На едно от семействата ми,местя го в друг кошер 12р. и поставям магазин за акацията,отивам на втората седмица и го виждам на брада на прелката! Викам си: работата е ясна! Отварям,а магазина пълен,но незапечатан,а долу......маточници да иска човек! Та семейство в роево не работело ли?!? Само това семейство беше напълнило магазина от акацията,другите едвам събрали по две магазинни пити акациев мед. Хвана ме яд и го делих на 5 и сега всичките напредват. Та книгите........
    Наличието на мощна паща при липса на пространство за развитие форсира роенето. А и това дето го пишат, че не работи не важи за италианките.

  6. #1386
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Борка, при мен и втория не помага понякога?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #1387
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    а защо си сложил само един магазин
    Защото имаше 3 ВО в него и не ми се вярваше да изгради и да го напълни толкова бързо,особенно при това дъждовно време… И друго сем. с два магазина ми се рои! Та както казва бат тянко: и това не помогна!
    Този пост е редактиран от kli6o; 06.07.2016 в 08:49. Причина: Допълнение

  8. #1388
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Борка, при мен и втория не помага понякога?
    Хубаво пишат за 12р кошер, но на колко рамки пчела, на колко рамки пило. Това се търси в загадката
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #1389
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Стига с това роене, годината си беше странна. Аз като бях сложил по 4-5 магазина защо пак ги намирах по дърветата повечето. И за пръв път ми се ройха и оставените на гол рой.

  10. #1390
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2014
    Мнения
    12
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Тази година, ще ям мед от слаби семейства. Силните се изроиха до едно. Тези, на които изкарах майките в отводки се роиха най- вече. Специално за теоретиците с дебелите книги подчертавам това. Роиха се младите таз годишни майки! Да! Вчера оправях стара майка заела шест рамки пило всички с маточници. Останалите шест рамки така си и стоят девствени. Говоря за постоянно разширение с основи и магазини. Така че, при мен всички са щастливи и се роят на воля. Пчелоядите и те! Сега слабаците пълнят магазията със слънчоглед и ще спасят сезона!
    Так е, колеги.Аз тази година се подведох по акъла на професор Първулов.Извадих всички стари маики в отводки до основното семеиство след рапицата.След двадесетина дни всички млади маики от основните семеиства се роиха.Добре, че имах отводки със стари маики, та не останах без пчели.

 

 
Страница 139 от 239 ПърваПърва ... 3989129137138139140141149189 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •