Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 130 от 239 ПърваПърва ... 3080120128129130131132140180230 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,291 до 1,300 от общо 2387
  1. #1291
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Две красиви птичета стоят върху черешите- точно срещу кошерите! Едвали пчелоядите хапват череши? Мисля, че чакат на пусия оплождащи се майки! Скоро ще разбера какъв шанс са дали на майките....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #1292
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Две красиви птичета стоят върху черешите- точно срещу кошерите! Едвали пчелоядите хапват череши? Мисля, че чакат на пусия оплождащи се майки! Скоро ще разбера какъв шанс са дали на майките....
    Пиратки Баце така действам аз. Красиви, но като изпапкат майката и става белята!

  3. #1293
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И отново стария, но неостаряващ тази година рефрен:
    - Хубав дъжд, чакан дъжд- плисна в миг и отшумя!
    Как светът, изведнъж- стана по красив и бял!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #1294
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Тянка, чакай да помогна със звука! Тая песен си ме кефи!

    https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  5. #1295
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Е, добре- накефи се тогава! Щото аз като го гледам как се е намусило отвън, хич не е по красив света- камо ли бял? Ама в песните може. Иначе пчелина няма да избяга. И утре е ден! Така и така вече си научих урока. Падне ли дъжд- почват производство на маточници. Роеви, свищеви, че и самосменни дори. Последните два типа, не без помоща ми!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #1296
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Тъкмо се оправи времето, и ми дойде време за почивка! Въпреки, че и днес го показаха дъждовно- в момента дори става за плаж! Така че, сега се чудя- ракия ли да пия, бира ли? Или, да тръгвам за пчелина? След като цяла седмица не даде време?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #1297
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Чисто новичка майка, реди пило без пропуск, а искат да я сменят? Чудя се можели и тя да изпадне в роево? Тази година сигурно може! При мен роенето продължава с пълна сила!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #1298
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Днес яко носят. Надявам се да се прекъсне роевото на някой решили да набият гората. За пръв път виждам при мен такъв приток на нектар, целият магазин пълен с пчели , който градят и слагат нектар. Миналата година питах Дони, защо при мене все градят от единия край към другия. Отговора беше, че може да е от гена на майките/нали сме близко до Турция/, но сега се убедих, че всичко е от пашата. Маната дава продължително но слабо, а сега все едно са на рапица, заемат целия магазин и слагат.

  9. #1299
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Днес яко носят. Надявам се да се прекъсне роевото на някой решили да набият гората. За пръв път виждам при мен такъв приток на нектар, целият магазин пълен с пчели , който градят и слагат нектар. Миналата година питах Дони, защо при мене все градят от единия край към другия. Отговора беше, че може да е от гена на майките/нали сме близко до Турция/, но сега се убедих, че всичко е от пашата. Маната дава продължително но слабо, а сега все едно са на рапица, заемат целия магазин и слагат.
    Каква е пашата?

  10. #1300
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Каква е пашата?
    В момента предимно на лавандулата, но се виждат и на детелината и на глушината.

 

 
Страница 130 от 239 ПърваПърва ... 3080120128129130131132140180230 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •