Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 129 от 239 ПърваПърва ... 2979119127128129130131139179229 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,281 до 1,290 от общо 2387
  1. #1281
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Хич да не я бяхте вадили! Досега да са я обърнали на пило, а него след тия дъждове в чуден горски био мед!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #1282
    Айтос кога стана 200 хил. ?

  3. #1283
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Юрка, пише район братко!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #1284
    Шегичка !!!!!!

  5. #1285
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Хич да не я бяхте вадили! Досега да са я обърнали на пило, а него след тия дъждове в чуден горски био мед!
    Какво ми пречи да си изкарам чистия горски мед :-) :-) :-) :-) . Който си го може, може.

  6. #1286
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Брат ми днес прескочи на неговите. Рапицата която не успяхме да извадим са я изяли, но са започнали да носят от детелината.
    Аз днес въртях рапицата, но ми направи впечатление друго. Изрязох СР, на някой кошери и о изненада няма акари на търтиевото пило! А миналата година имах, но тази взех строги мерки и напролет даже не третирах!
    Имах два с доста роеви маточници смених си майките на два кошера и направих три отводки. Понеже празните кошери ми свършиха, някой ако иска отводки да свирка. След като майката се оплоди и пронесе ще ги продам!

  7. #1287
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Бях се притеснил, че са изплющяли събраното, но не! Имат си медец, даже трупат още! За сега удържам роевия фронт. Докога ли?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #1288
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Положението е тъжно при мен.Обикалям дърветата в двора, зяпам по клоните, но уви-няма никой. Както обикновено се случва : когато има паша-нямам пчели, когато имам пчели-няма паша.Рапицата беше уж на повече от три километра и не много, но са събрали колкото за бела.Незапечатеният мед и най- вече по края на питите е кристализирал.Това ще е нов опит за мен, но като няма сливи може и ракия да варя. Ще пускам запитване в другата тема за технологията.

  9. #1289
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Исках да пренасям личинки, за да си произведа майки. Но, оказа се .че за сега не е необходимо. Вече разполагам с всички видове маточници. Дори направо с готови майки. В единия се прескачаха вътре като зайци. Колегите, които твърдяха отрано, че годината е ройлива се оказаха прави! Голям купон- за пчелоядите също.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #1290
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Брат ми днес прескочи на неговите да ги подхрани, но се отказал. Повдигнал на няколко таблите, а те кажи речи пълни с мед. Някой събрали 2-3 магазина, че се наложило да слага още магазини отгоре. Меда би трябвало да е от детелина.

 

 
Страница 129 от 239 ПърваПърва ... 2979119127128129130131139179229 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •