Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 125 от 239 ПърваПърва ... 2575115123124125126127135175225 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,241 до 1,250 от общо 2387
  1. #1241
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ,но търтеевото пило е повече от работническото!
    Ако това е вярно, нещо не ти биват питите.

  2. #1242
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Градски, не е от питите! От бабините зъби, черешите и рапицата е! Питите са нови, а основите от истински восък.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #1243
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Градски, не е от питите! От бабините зъби, черешите и рапицата е! Питите са нови, а основите от истински восък.
    Ти си знаеш. Аз при мен не съм виждал търтеи в работнически килийки.

  4. #1244
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Странна пролет има тази година, за пръв път се чеша там кадето не ме сърби. Тъкмо се канех утре да закарам 50 бр на рапица и реших да им хвърля един поглед преди да товаря,голяма грешка. Отварям и какво да видя,напълнили по половин, някои по цял магазин с мед. В момента цъфти клена и за три-четири дена са го събрали и сега съм пред делемата, да ги закарам ли на рапицата или не?

  5. #1245
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Странна пролет има тази година, за пръв път се чеша там кадето не ме сърби. Тъкмо се канех утре да закарам 50 бр на рапица и реших да им хвърля един поглед преди да товаря,голяма грешка. Отварям и какво да видя,напълнили по половин, някои по цял магазин с мед. В момента цъфти клена и за три-четири дена са го събрали и сега съм пред делемата, да ги закарам ли на рапицата или не?
    Кленов сироп или рапичен бетон, що се чудиш !?

  6. #1246
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Кленов сироп или рапичен бетон, що се чудиш !?
    Защото всичкото е мед. Аз мед не ям, а продавам. Цената ще е до 5 лв без значение от какво е, а от рапицата може да изкарам 30-40 кг поне, докато от клена незнам какво още ще текне.

  7. #1247
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Изчакай да подложат на рапицата малко клен, и тогава ги карай на бетоновия възел!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #1248
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Най-после се прибрах в къщи, дълъг ден беше, че и горещо дори и вечерта. Днес ми звъннаха за два рояка, единия се наложи да ходя по тъмно да го свалям, голямо хапане беше. Към три кг прибрах в чувала и около два кг останаха на място, утре ще се разбере дали майката съм я прибрал и нея. Днес забелязах първите маточници в някой кошери, яко тъпчат мед в плодниците, дори едната майка закупена от Скутелатора беше заложила маточници :-) :-) :-) :-) :-) .

  9. #1249
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Хубаво, ама моите паши досега бяха все май. Обаче тази година непосредствено след прецъфтяването на черешите- започва акацията. Сиреч всичко ще приключи април! Добре че, дърветата наоколо, не са някои секвои! Готиното е също, че рапицата яко се миксира с череши и акация!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #1250
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Докато се наканите да вадите рапицата аз май ще съм изкарал първата партида.

 

 
Страница 125 от 239 ПърваПърва ... 2575115123124125126127135175225 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •