Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

    Зимна смъртност - бактерия


  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нема страшно, Бий Смарт Текнолоджис са насреща.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80

    Smile

    Оппааа появи се конкуренция на нозематозата ???

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Image_7316410_132_0[1].jpg
Прегледи:      151
Размер:	24.7 KB
ID:	10098 или Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Image_7405056_133_0[1].jpg
Прегледи:      151
Размер:	73.7 KB
ID:	10099

    Искам да хвърля една бомба.

    Пчелите измират, земеделците пръскат. Възможно ли е да има връзка между двете? Неоспорим е факта, че в дадени райони това е факт, но как в цялата държава или почти в цялата се получава този синдром? Не набеждаваме ли земеделците, че всичко идва от тях? Не трябва ли да обърнем внимание на друго място? Защото, ако земеделците в един момент излезнат прави и се докаже, че те не са основната злина за бедствията след това наистина ще станат злина, че ще си пръскат вече наистина когато си искат и с каквото си искат и Господ няма да ги спре. Въпроса ми беше насочен в друга посока, а тя е, че не е ли време някои наши светила да се покажат на светло и да помогнат за разрешаване на проблемите в пчеларството? В последните години масово тръгнаха какви ли не паразити по пчелите и няма кой да им въздейства, като се помогне на пчеларите с нови знания, а не до болка познатите ни вече статии в интернет. Не е ли време най - после да се вземат мерки? Събудихме медиите с разни там предавания в които дебатите вървят както винаги в положение - реми. Няма виновни. Не беше ли добре в тези предавания да се потърси и компетентно мнение от някое светило в борбата с паразитите по пчелите? ...........та така?

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Преди време, мисля че прави една тема Апел, сега горе долу пак натам, предполагам имаш предвид отбово същите светила.
    За да има някакъв напредък, ще трябва да се правят изследвания, но идва въпросът кой ще плаща. Иначе при нас пчеларите, който се сблъска с проблем и почне да се опитва сам да се оправя, а дали трябва да е така? Уж храната прай борбата ама май с всяка храна не става, така и с пчелите. Ще трябват закони ама и с тях на всички нр може да се угоди а и ще се направят за определени ора.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Преди време, мисля че прави една тема Апел, сега горе долу пак натам, предполагам имаш предвид отбово същите светила.
    За да има някакъв напредък, ще трябва да се правят изследвания, но идва въпросът кой ще плаща. Иначе при нас пчеларите, който се сблъска с проблем и почне да се опитва сам да се оправя, а дали трябва да е така? Уж храната прай борбата ама май с всяка храна не става, така и с пчелите. Ще трябват закони ама и с тях на всички нр може да се угоди а и ще се направят за определени ора.
    Опитвам се и аз да правя нещо за общото благо, но на някой му е през......нали?

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Опитвам се и аз да правя нещо за общото благо, но на някой му е през......нали?
    "Като ми пееш Пенке ле , кой ли ми те слуша?"
    Пчелите ние ги виждаме.А какво става с другите насекоми?!А с животните по хранителната верига? У нас никой не мисли глобално.
    По онова време, "соца", в следствие на избиване на лисиците и другия "вреден" дивеч мишките компрометираха реколтата от зърно.
    По-големите умници китайците избиха врабчетата за да увеличат добивите от зърно и гъсениците и други вредители ги оставиха гладни.
    Всичко е взаимно свързано в природата само умът и управлението у нас са се отвързали и тичат в различни посоки.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    "Като ми пееш Пенке ле , кой ли ми те слуша?"
    Пчелите ние ги виждаме.А какво става с другите насекоми?!А с животните по хранителната верига? У нас никой не мисли глобално.
    По онова време, "соца", в следствие на избиване на лисиците и другия "вреден" дивеч мишките компрометираха реколтата от зърно.
    По-големите умници китайците избиха врабчетата за да увеличат добивите от зърно и гъсениците и други вредители ги оставиха гладни.
    Всичко е взаимно свързано в природата само умът и управлението у нас са се отвързали и тичат в различни посоки.
    Никой не слуша, а когато писах за едни пари излезе, че слушат и то добре, а иначе никой не слуша.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Никой не слуша, а когато писах за едни пари излезе, че слушат и то добре, а иначе никой не слуша.
    А-а шушненето на банкнотите и звъна на монетите са проглушителни!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    От пръскането на земеделците е проблема, няма съмнение. Няма нищо ново което да кажат светилата. Срива се имунната система на пчелите от химията и идват всички познати вируси, болести със страшна сила.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •