Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 55 от общо 55
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Да бе, намерих си една снимка какви щуротии съм правил преди години. Тука магазинна пита направо съм я удължил надолу - с ламаринки и долна летва, без тел и без ВО. То е вид строителна рамка, но в случая ми трябваха в края на сезона плодникови рамки и влязоха в употреба и така, после изкараха и следващата година май. Ти за да ги улесниш - по долната летва на магазинната рамка ще подлепиш В основа.

    P1020287.jpg


    А, и още една снимка. Това е ЛР рамка, махнал съм долната летва, изрязъл съм най-долния ред на питата, удължил съм надолу до ДБ размер и съм пъхнал в плодника. Ламаринката е от капачка Омния, ковано с такера. Всичко е предварително приготвено разбира се.

    P1020295.jpg
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #52
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2019
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    община Братя даскалови,Чирпан
    Здрасти,днес пробвах зглобката на 2-ве пити магазинни една върху друга.НЕ става номера,плодниковата пита е 30 см.,а тези 2-те са 32 см.......

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от joro_tanev Виж публикацията
    Здрасти,днес пробвах зглобката на 2-ве пити магазинни една върху друга.НЕ става номера,плодниковата пита е 30 см.,а тези 2-те са 32 см.......
    Режеш долната в долния краи с 2см.най мързелияия начин.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Гоше 74, не го учи на мързел, я го виж, че той домашното си още не знае... Не съм си и представял, че трябва да уточняваме коя рамка с каква височина е. А иначе според мен - да оставя 3 сантима дърво по средата е глупост, с извинение.

    Танев, това точно изречение от по-предния ми пост прочете ли го? Нещата стават, първо трябва да се помислят.

    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Идеята става и нещата се получават.

    Имаш варианти всякакви - можеш да махнеш например долната или горната летва и така да ги събереш...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2019
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    община Братя даскалови,Чирпан
    Благодаря за съветите,вече семейството е в нов кошер.А колкото до домашното винаги ще го уча и пак няма да го знам...!!!

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •