Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: БИХТЕ ЛИ СИ КУПИЛИ МАЙКА ИЛИ ОТВОДКА ОТ ЛИЦЕНЗИРАН МАЙКОПРОИЗВОДИТЕЛ

Гласували
63. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    11 17.46%
  • НЕ

    33 52.38%
  • МОЖЕ БИ

    15 23.81%
  • ДРУГО

    4 6.35%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 49
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    БИХТЕ ЛИ СИ КУПИЛИ МАЙКА ИЛИ ОТВОДКА ОТ ЛИЦЕНЗИРАН МАЙКОПРОИЗВОДИТЕЛ

    Ако ги нямаше програмите и парите по тях бихте ли си купили майки и отводки от сегашните лицензирани производители?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Ако ги нямаше програмите и парите по тях бихте ли си купили майки и отводки от сегашните лицензирани производители?
    Това анкета ли е? Аз не бих си взел.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Ако ги нямаше програмите и парите по тях бихте ли си купили майки и отводки от сегашните лицензирани производители?
    Аз съм купувал без програма. Ако чакаха на такива като мен, нямаше да има нито развъдни асоциации, нито лицензирани производители.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Не, не бих си купил!
    Докато имат право да използват антибиотици! Никога!

    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За който не знае, програмите осигуряват само половината от пазара на майки и отводки в България. Дори и да ги нямаше програмите, пазара пак щеше да го има, само че ще се разбие по на дребно. Тоест няма да има вече единични клиенти, които да заявяват по 50-100 майки, а ще се продават единични бройки (от 1 до 10 в единична поръчка).

    Между другото аз съм продавал майки и отводки още преди да стана лицензиран производител, и трябва да ви кажа, че тогава пак успявах да продавам всичко произведено. Така че аз съм спокоен за пазара - има си го и ще продължава да го има със или без парите по програмите.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    За който не знае, програмите осигуряват само половината от пазара на майки и отводки в България. Дори и да ги нямаше програмите, пазара пак щеше да го има, само че ще се разбие по на дребно. Тоест няма да има вече единични клиенти, които да заявяват по 50-100 майки, а ще се продават единични бройки (от 1 до 10 в единична поръчка).

    Между другото аз съм продавал майки и отводки още преди да стана лицензиран производител, и трябва да ви кажа, че тогава пак успявах да продавам всичко произведено. Така че аз съм спокоен за пазара - има си го и ще продължава да го има.
    Значи няма нужда от толкова гръмки табели.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    За който не знае, програмите осигуряват само половината от пазара на майки и отводки в България. Дори и да ги нямаше програмите, пазара пак щеше да го има, само че ще се разбие по на дребно. Тоест няма да има вече единични клиенти, които да заявяват по 50-100 майки, а ще се продават единични бройки (от 1 до 10 в единична поръчка).

    Между другото аз съм продавал майки и отводки още преди да стана лицензиран производител, и трябва да ви кажа, че тогава пак успявах да продавам всичко произведено. Така че аз съм спокоен за пазара - има си го и ще продължава да го има.
    Пазара, че го има - ясно и ние го знаем, но когато ни се затваря вратата на един от сайтовете за продажби, това ни дразни. Убеден съм, че в това има пръст някой от втората развъдна асоциация или бъркам.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ... Така че аз съм спокоен за пазара - има си го и ще продължава да го има.
    Тогава посъветвайте вашия колега да премахне ал. 2 на чл. 20 .


    2. (изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) търговията и превозването на пчелни майки и рояци без сертификат за произход, издаден от развъдна организация, получила разрешение по смисъла на чл. 29а от Закона за животновъдството;

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако в Закона за пчеларство се разреши в България безпроблемно да се внасят всякакви раси пчели, то тогава пазара за местни качествени майки ще се увеличи. Причината е много проста:
    1. Многото раси пчели ще създадат генетичен хаос в небето над България
    2. Зимната смъртност ще нарастне заради по-големия брой семейства с неадаптирани към местните условия раси и кръстоски
    3. Ще пожълтеят всички пчели, защото жълтия цвят се носи от доминантен ген
    4. Същото ще се получи и с агресивноста. Масово семействата ще стават агресивни пак заради доминантния ген и заради разпадането на кръстоските в F2 поколенията. А междурасови кръстоски ще има в изобилие ….. ха-ха …..
    5. Пчеларите ще осъзнаят проблемите и безнадеждноста на ситуацията като цяло, ще започнат да правят като западняците и американците - ще се откажат от собствените си пчелни майки и всяка година безогледно ще сменят 50 или дори 100% от всички майки с купешки такива от реномирани производители - западни или български.
    6. Това ще доведе до голямо търсене, по-голямо от предлагането, а от там и до по-високи цени.
    7. Всичко това не е измислица - то вече се е случило в една камара западни държави.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако в Закона за пчеларство се разреши в България безпроблемно да се внасят всякакви раси пчели, то тогава пазара за местни качествени майки ще се увеличи. Причината е много проста:
    1. Многото раси пчели ще създадат генетичен хаос в небето над България
    2. Зимната смъртност ще нарастне заради по-големия брой семейства с неадаптирани към местните условия раси и кръстоски
    3. Ще пожълтеят всички пчели, защото жълтия цвят се носи от доминантен ген
    4. Същото ще се получи и с агресивноста. Масово семействата ще стават агресивни пак заради доминантния ген и заради разпадането на кръстоските в F2 поколенията. А междурасови кръстоски ще има в изобилие ….. ха-ха …..
    5. Пчеларите ще осъзнаят проблемите и безнадеждноста на ситуацията като цяло, ще започнат да правят като западняците и американците - ще се откажат от собствените си пчелни майки и всяка година безогледно ще сменят 50 или дори 100% от всички майки с купешки такива от реномирани производители - западни или български.
    6. Това ще доведе до голямо търсене, по-голямо от предлагането, а от там и до по-високи цени.
    7. Всичко това не е измислица - то вече се е случило в една камара западни държави.
    Е, какъв е проблема тогава за развъдните асоциации? Четейки последните две точки, си мисля, че тогава ще настъпи истинския Клондайк за линцензираните майкопроизводители.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •