Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: БИХТЕ ЛИ СИ КУПИЛИ МАЙКА ИЛИ ОТВОДКА ОТ ЛИЦЕНЗИРАН МАЙКОПРОИЗВОДИТЕЛ

Гласували
63. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    11 17.46%
  • НЕ

    33 52.38%
  • МОЖЕ БИ

    15 23.81%
  • ДРУГО

    4 6.35%
Отговори на анкетата
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 49
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Купувал съм майки, когато смятах ,че вероятно са по-добри от моите.Очакванията ми не се оправдаха.Пак бих купил, ако ми трябват ,а не мога да си произведа нужната ми бройка. Смятам се за достатъчно кадърен макара и нарушител на закона.Затова гласувам ДРУГО
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Щом знаеш че си нарушител на закона, сигурно знаеш и по кой член/членове от НПК ще те съдят?

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Щом знаеш че си нарушител на закона, сигурно знаеш и по кой член/членове от НПК ще те съдят?
    Знам колега,
    По същия член са нарушители всички, които не сме членове на развъдна организация.
    За справка Чл.18 от закона за пчеларство.
    А санкцията е в Чл. 39 от същия закон.
    Разковничето е в думата репродукция на Чл.18 ал.2
    Този пост е редактиран от Ники; 07.02.2019 в 00:35.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Мисля , че споменатото от г-н Матеев в точка от 1 до 4 в горния пост е вече факт ! Но е факт и , че повечето наши майкопроизводители , били те и лицензирани са некоректни !
    Невсичко с две бузи е лице !

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Предлагам да се създаде трета развъдна асоциация на малките производители на майки и отводки, в която асоциация всички, които искат да продават майки и отводки, да се регистрират, и да имат право да продават с документи не повече примерно по 100 майки и отводки на сезон.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Предлагам да се създаде трета развъдна асоциация на малките производители на майки и отводки, в която асоциация всички, които искат да продават майки и отводки, да се регистрират, и да имат право да продават с документи не повече примерно по 100 майки и отводки на сезон.
    И кой ще я храни ( издържа ) тая асоциация.

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Купувал съм майки, когато смятах ,че вероятно са по-добри и не са болни.Очакванията ми не се оправдаха Няма да спомена от кои съм ги купил но ще кажа,че ми онищожи една дозина семейства?

  8. #38
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Моето мнение че българското законодателство така трябва да се направи, че да даде на обикновеният и извън схеми пчелар 50 лв на кошер и сам да избере от какво има нужда, а не да се дават 100 лв на кошер и 80 % от средствата да ги вземат 5 фирми и Матеев и СИЕ ....

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Това че майките купени от лицензирани производители са с по лоши показатели от тези собствено производство говори само по себе си. Такова е мнението на голяма част от пчеларите, което според мен се дължи на това че майкопроизводителите гонят цена а не качество, което се налага от пазара. Ниската цена на меда и съответно ниската покупателна способност на пчеларите.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 28.02.2019 в 13:12.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Майко производителите произвеждат майки.Пчеларите отглеждат майки за собствени нужди.Няколко въпроса: Колко маточника отглежда семейството отглеждач у производителя?Колко пчели има в оплодните сандъчета на производителя? Сравнете отговорите с тези на отглеждащия майки за собствени нужди и една от причините за качеството на произведените е на лице. А сега добавете и ползването на антибиотици от производителите (разрешено и насърчено от закона) и помислете какво точно си купувате.И всичко това без да се задълбочаваме в генетика, оплождане, епигенетика и т.н.
    Този пост е редактиран от зуница; 28.02.2019 в 13:30.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •