Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: БИХТЕ ЛИ СИ КУПИЛИ МАЙКА ИЛИ ОТВОДКА ОТ ЛИЦЕНЗИРАН МАЙКОПРОИЗВОДИТЕЛ

Гласували
63. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    11 17.46%
  • НЕ

    33 52.38%
  • МОЖЕ БИ

    15 23.81%
  • ДРУГО

    4 6.35%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 49
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Всички производители на нещо към момента подписват декларация за съответствие. Като стане фал и се докаже проблем - носят отговорност. Какво пречи пчеларите да си продават стоката без лицензионен режим, но на светло, като се подписват и отговарят за качеството и на всеки, който го е поискал. Не е зле да важи за всички пчелни продукти. На който не му стиска, пак ще продава нелегално, но тогава пък носи други отговорности.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    До тука добре, ама защо никой не гласува?

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Защо да е колосална промяната? Само да се заменят "Развъдна асоцииация" и "майкопроизводител" с "Пчелин" или с "Пчеларска ферма" и желания смисъл е налице....
    С това само доказваш, че си нямаш хал хабер представа какво пише в закона и в наредбите към него. Направи си труда да ги изчетеш всичките, преди следващия път да изръсиш друг подобен бисер.

    Между другото промени трябва да се правят и в Закона за животновъдството, защото Развъдните асоциации са урегулирани именно в него.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    С това само доказваш, че си нямаш хал хабер представа какво пише в закона и в наредбите към него. Направи си труда да ги изчетеш всичките, преди следващия път да изръсиш друг подобен бисер.

    Между другото промени трябва да се правят и в Закона за животновъдството, защото Развъдните асоциации са урегулирани именно в него.
    А към другата част от мнението ми, имаш ли какво да добавиш?

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Трябва да си най гулемия глупак да не си купиш по НПП отводка.За майките са направо за без пари ако брътчедА има пчеларски магазин./Шега прочетох първия въпрос/
    А иначе зависи от Арендатора,ако бутне пак 650декара ама от Джентата 101% на цена 65лв мога и да си замисля.Всеки си прави сметката,но накрая все един печели.Тоя дето копува меда.
    п.п.Ако си купя отводка и дават 60евра за опашване ще вземали двойна субсидия както е не облагодетелствените земи се питам аз сега и сън нема да ме хване докато някой не ми каже?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не мога да разбера как може да има подобен въпрос като 99% от всички нас правим основни семейства от отводка за другата година.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Аз лично си купувам по 2-3 майки на година от различни места за да поддържам генетичното разнообразие на моите,иначе произвеждам над 50 броя за година които са ми нужни за подмяна или отводките,купешките майки ги тествам 1 година и на втората ако ми харесат качествата им ползвам генетичен материал за производство на мои майки

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    И аз си купувам всяка година по 5-6 майки от лицензирани пройзводители,не че имам нуждата,просто да си сверя часовника.За късмет и съжаление,в интерес на истината до момента от последните 5 години съм получил само една майка която ми е направила впечатление. Обикновенно са дребни и неразвити,неоплодени, или ако излезнат работещи са посредственни.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Купувам си майките. Купувам ги, защото съм се уверил в качествата им(имам и гаранция), защото смятам, че така си спестявам доста труд, спестявам рисковете при облитане и оплождане, печеля около 15 дни яйцеснасяне, което измерено в пчели и тяхната цена/техния труд, ми връща инвестицията(според кой как си прави сметките!), защото получаването на снасящи майки в срок, ми позволява да планирам много по-добре работата си. Въобще не ме интересува дали е лицензиран производителя. Искам качество срещу парите си, а не копие от лиценза му! Смятам, че на този етап закона, лиценза, и програмите ПОДАРЯВАТ ПАЗАРА на лицензираните и те(не всички!!!!) си позволяват мърляво отношение към селекцията, отглеждането и здравния статус на майките. Факт за това са, многобройните оплаквания и посоката на отговорите в анкетата(сиреч, реакцията на пазара). Има и информация, че в стопанства с констатирани заразни болести, продължават да се произвеждат майки. Изтича информация от лабораториите, за съжаление без имена("пазим си хляба"). Наистина, трябва да се отчете и факта, че въвеждането и работата със закупени майки е доста субективен фактор. Формулировката на въпроса в анкетата ме кара да избера "ДРУГО" и понеже изглежда съм първия с такова мнение, реших да обясня защо.

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Майки си купувам по някоя! Отводки твърдо не!

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •