Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: ЗА или ПРОТИВ предлаганите промени в Закона за Пчеларството

Гласували
35. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    14 40.00%
  • НЕ

    21 60.00%
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 114
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Да, Чанко, в момента съм с 9 бр. / два се споминаха/. Само тези с по 200-500 бр. могат да се "изказват".
    Да, дано след като приемат, /ако го приемат/ всички ние да сме доволни. Не искам да си мисля, че е в нечий интерес!

    Поздрави, Г. Георгиев

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол

    Трудна е мисията

    Колеги и приятели, пчелари! Длъжен съм да види уведомя, че трудно се правят каквито и да било промени в сектор, който демонстрира, че не е готов за промени!
    Изключвам разбира се пчеларската стачка, която се проведе на 10.12.2018год., тъй като тя реално ме мотивира като пчелар(един от вас), по-активно да се включа и участвам в дебатирането и писането на идеи за реални промени в съществуащият и сега действащ Закон за пчеларството.

    Редно е, всеки който има някакви проблеми с упражняването на дейността си като пчелар, да се обърне директно към съответния председател на пчеларска организация в която членува, в противен случай е трудно гласът му да бъде чут!
    Вече имаме, даже избрани 6+6 регионални представители на пчеларските организации в България (избор проведен на някакво основание, което явно се приема за легитино), тези избрани лица са вашите представители на цели 6 икономически региона, които работят в обществен интерес и ще бранят и защитават интересите на пчелари, и разбирам имат вашата безрезервна подкрепа и пълно разбиране! Искрено им пожелавам успех! Всички очакваме реалните резултати от дейността им.

    За мое лично съжаление, едва днес 08.02.2019, след проведена среща на пчеларски отганизации в Дома на пчеларя в гр.Плевен разбирам, че консолидацията в сектора на национално ниво, няма да е лесна и предстои явно доста работа в тази посока. Без добра комуникация, без добра координация и ефективна работа на представляващите различните пчеларски организации в България, ще е много трудно да има някакви значителни постижения в обозримо бъдеще.

    Не ми се иска да бъда песимист и лош пророк, но скептицизма у мен започва да расте и големите очаквания които пчеларите имахме след протеста едва ли ще бъдат увенчани с особен успех. Прости са фактите: ентусиазма бавно стихва, жалко ще е тази енергия да се влее в рутинна тежка бюрократична машина. Бързо се взе решение за не подкрепа и отлагане на решенията които да помогнат на сектора, правото на инициатива и гласност на идеи за промени, бързо намират пътя към контейнера за смет или срещат незаинтересованост и плахи действия. Бягането от отговорност и отлагане на решенията на острите проблеми в сектора, убиват желанието и инциативата хора които имат куража да предлагат идеи за обсъждане и съгласуване с вещи и компетентни лица.

    Мога да ви уверя, че законодателни инциативи, без значителната подкрепа на редовите пчелари и съответната политическа подкрепа, нямат особено голям шанс да се случат, ако ще и най-добрите предложения за обсъждане по даден законо-проект да бъдат направени и да бъдат внесени за гласувани в Народното събрание!
    Очевидно е , че сектора по отношение на организационно ниво нещата куцат. Единаствено ерудирани, активни и добре организирани представители, с вашата подкрепа, могат да решат проблемите в сектора. В противен случай, нещата ще си останат по старо му.

    Аз лично за себе си съм удовлетворен от плурализма, демокрацията и прозрачността при обсъждане на съществените проблеми в сектор пчеларство, вземането на адекватни становища и своевременни решения в Управителния съвет на Конфедерацията на българските пчелари в която от 2014 год. гордост членувам! Желая здреве на всички и успешна пчеларска 2019 година.
    Бъдете будни и отстоявайте интересите си, колеги пчелари! Никой дори и да има желание, няма да може да направи нищо за вас, ако вие не го пожелаете!

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    ... Никой дори и да има желание, няма да може да направи нищо за вас, ако вие не го пожелаете!
    ДА

    1038.46%


    НЕ


    1661.54%




    Това как го отчитате. Според мен : Като си пееш Пенке ле , кой ли те слуша.





  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това как го отчитате. Според мен : Като си пееш Пенке ле , кой ли те слуша.
    Тук искам да кажа, че този списък не е много точен, поради тази причина, че някои акаунти не ги приема и отразява. Но истината е някъде там.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    …... в Управителния съвет на Конфедерацията на българските пчелари в която от 2014 год. гордост членувам! ….
    „С гордост членувам!” на пръв поглед вучи добре и много ме кефи.
    Сега да погледнем долу:
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето половината на една А4 листовка. Другата половина ще я мислим утре:

    Прикачен файл 3278

    Та се питам: Не трябваше ли малко по-Ефективно да се членува, та тогава да има с какво да се гордеем?
    Щото така само да се гордеем, ама то нямало за какво да се гордеем, ама това на нас не ни пречи да се гордеем.....
    Въпреки, че е елементарно се надявам да стана ясно!!!

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    За мен: Ветеринарите да си изпълняват задълженията!
    Всички които притежават кошери да се регистрират!
    И, е вярно,че между нас ще се намерят....... които да се отърват от калпавите си семейства, но "медала има две страни".
    Чанко, мисълта ми е по-надолу в поста който цитираш. При всеки от нас в даден момент може да се получи така, да има нещо излишно, т.е. в повече. А ти защо си против промените?

    Поздрави, Г. Георгиев
    Представи си. Гледаш си пчелите 20 години в двора. На средата на полето, межди три села, някой регистрира майко производствен пчелин и цялото ти село е в периметъра му. Синът ти или внукът ти се пали по пчеларството и иска да си има негов пчелин. И с "новия" закон, нито можеш да му направиш отводки, нито той/тя да си регистрира пчелина. Пак ли ще гласуваш "за"?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Представи си. Гледаш си пчелите 20 години в двора. На средата на полето, межди три села, някой регистрира майко производствен пчелин и цялото ти село е в периметъра му. Синът ти или внукът ти се пали по пчеларството и иска да си има негов пчелин. И с "новия" закон, нито можеш да му направиш отводки, нито той/тя да си регистрира пчелина. Пак ли ще гласуваш "за"?
    Хептен тъй лий бе? А аз те мислех, че си от соя на КБП, защото там, в Русе имате човек в управата, или и той е преплувал на другия бряг. Егати, вече и на очите си да не вярвам!
    Туй био, туй мио, туй майко, туй бащи, брей, бей, брей.
    Не е добре работата, щом биз-бизе пчелари я докарахте до това дередже, какво остана за нас сиромасите, дето нямаме гръб, зад който да се скрием.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    https://www.youtube.com/watch?v=XlVZ...KVdM56iR5bvL0Y


    Хайде вие сте, да не чувам после, че от мен не можете да вземете думата.

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Представи си. Гледаш си пчелите 20 години в двора. На средата на полето, межди три села, някой регистрира майко производствен пчелин и цялото ти село е в периметъра му. Синът ти или внукът ти се пали по пчеларството и иска да си има негов пчелин. И с "новия" закон, нито можеш да му направиш отводки, нито той/тя да си регистрира пчелина. Пак ли ще гласуваш "за"?
    Ако пчелина, който имаш от 20 години е регистриран ,желаещия да регистрира майкопроизводен пчелин трябва да се измести от теб и всеки друг регистриран пчелин на 5 или 10 км. Спрямо това какви майки ще отглежда.
    А относно отводките и по сегашния закон нямаш право да ги правиш ако следваме стриктно закона.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ники Виж публикацията
    Ако пчелина, който имаш от 20 години е регистриран ,желаещия да регистрира майкопроизводен пчелин трябва да се измести от теб и всеки друг регистриран пчелин на 5 или 10 км. Спрямо това какви майки ще отглежда.
    А относно отводките и по сегашния закон нямаш право да ги правиш ако следваме стриктно закона.
    След като нещо го има в закон, а не се спазва, то това не е закон. Ако закона позволява нещо да се допуска, то значи, че трябва закона да се промени и това което се е допускало трябва да стане реално, защото за да се допуска е нормално.

 

 
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •