Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: ЗА или ПРОТИВ предлаганите промени в Закона за Пчеларството

Гласували
35. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    14 40.00%
  • НЕ

    21 60.00%
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 114
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не разбрах *що някакъв закон се чака да се промени с десетилетия, а изведнъж като се реши, че ще се променя и като родилка - на момента трябва да стане. Все едно на някой му е пукнал тъпаня за закона.


    Е ти ли не знаеш?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #52
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    От клипчето се видя , че повечето изказали се не са доволни от това , че Евден еднолично и без предварително съгласуване е задвижил нещо, дето в един момент не е в контрола на пчеларските организации и пчелари, а е в ръцете на една партия, която си е навила на пръста , че ще променя закона независимо дали мнозинството пчелари искат или не искат това. Ми прави са хората , че това не е нещо , което се прави на две на три за месец или два. Вярно , че го понападнаха човека , вероятно за това , че той е дал идеята за промяна на закона за пчеларство на познатия си от патриотите, който пък от своя страна е видял добра възможност партията му да блесне,и веднага е отишъл по медиите да заяви великите дела който ще извършат, независимо за чия сметка и на каква цена. Разбирам мотивите и желанието на колегата Евден да се промени нещо в пчеларството към по добро. Похвално е , че се е нагърбил с нещо доста трудно , но някак си нещата не биваше да стават толкова прибързано. Вероятно ще се наложи да излезем на протест , ако патриотите се опитат да прокарат промени в закона за пчеларство, които почти никой не иска на този етап . Аз съм за промяна на закона за пчеларство , но стъпка по стъпка след добре обмислени и съгласувани решения.
    Считам, че вече е време да уточня нещо, което не съм го популяризирал публично до настоящият момент, поради факта, че не съм целял да политизирам темата пчеларство, а единствената цел бе наистина да успея да намеря покрепа у всички пчелари и политически партии за желна положителна промяна в сектора.
    Фактите са, надявам се да не се разочароват някой хора, които имат различни политически убеждения и пристрастия, но аз съм част от екипа на патриотите и повече от 10 години активен член на ПП ВМРО-БНД.

  3. #53
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Считам, че вече е време да уточня нещо, което не съм го популяризирал публично до настоящият момент, поради факта, че не съм целял да политизирам темата пчеларство, а единствената цел бе наистина да успея да намеря покрепа у всички пчелари и политически партии за желна положителна промяна в сектора.
    Фактите са, надявам се да не се разочароват някой хора, които имат различни политически убеждения и пристрастия, но аз съм част от екипа на патриотите и повече от 10 години активен член на ПП ВМРО-БНД.
    Някой някъде в темите беше постнал това , че си член на ВМРО, поне за мен това не е нещо ново. В крайна сметка всеки има правото на политически възгледи и пристрастия. Така или иначе добрите ти намерения ( казвам го без да влагам някаква ирония ) не отиват на добре, и то не заради желанието ти за промяна, а заради припряноста на целият процес , липсата на широко обсъждане, нелепият срок за изпълнение на нещо толкова важно, и до голяма степен заради изказвания , че патриотите са задействали нещата и могат да внесат закона и без обсъждане с пчеларите и техните организации. Могат да опитат , но надали един пчеларски протест отразен от медиите ще им вдигне и без това западналия рейтинг предизборно. В крайна сметка , като искате да направите нещо положително за пчелаския сектор, направете го както му е реда, с широко обсъждане , а не еднолично или в името на партията .

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    ..След 1ч. и 33м. Една дама зададе два въпроса.
    Мисля, че и тя нищо не разбра от дадените и отговори.
    А колко "ясно" и беше отговорено!
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    От клипчето се видя , че повечето изказали се не са доволни от това , че Евден еднолично и без предварително съгласуване е задвижил нещо, дето в един момент не е в контрола на пчеларските организации и пчелари, а е в ръцете на една партия, която си е навила на пръста , че ще променя закона независимо дали мнозинството пчелари искат или не искат това...
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    . ... аз съм част от екипа на патриотите и повече от 10 години активен член на ПП ВМРО-БНД.
    Е, благодаря на г-н Евден Николов, че изясни казуса. Аз "де минимис" или други директни или обвързани подкрепи не искам по простата причина, че не желая някой да ми диша във врата, да ми гледа в пчелина и да ми казва какво и как да правя и с кого и как да се договарям. С предложените от ВМРО промени това ще стане неизбежно и вероятно ще ме откаже от пчеларството. Ако целта е пчеларството да стане свръхрегулиран сектор, в който, за да работиш, ти трябва благоволение "свише", без мен. Или ще стана "нелегален" пчелар, или ще зарежа кошерите, ако нещата загрубеят. По начало се насочих към пчелите като една от последните нерегулирани дейности в агробизнеса, която е и изостанала в научно-техническо отношение. Считах, че точно такава област е поле за приложение на находчивост и новаторство. Сега някои хора, заради пустите финикийски знаци, се готвят да унищожат тази перспектива. По логиката на предлаганите промени, ако това ще е манталитета на ВМРО, очаквам да предложат и връщане на "жителството" /които го помнят/, комитета по цените /които го помнят/ и "Наркооп" /които го помнят/. Може и "Валутната комисия", ама ще трябва нов А.Луканов да търсят.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Agro мой и да не ме четеш,но не си прав.Аз като 4то поколение комунист не трябвали да предлагам нещо добро за всички.Или трябва да се прави референдум.Момчето хубаво иска,но не е намерило времето на това.Аз също съм против нов закон,но съм и за частични промени в стария.Не може някой майко производител или някой БИО да ми краде от парите и на това всички да си затварят очите.Как да се искат промени като ще се объркат чужди схеми.Евден ако можеш намери справка колко БИО,колко над 200 кошера,колко майко производитела са усвоили ДеМиСа.А нека се види после дали не трябват нови промени.
    п.п.Не забравяй за делата за поздрава те разбирам Админа го изтри.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #56
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Уважаеми, колеги пчелари! Оценявам откритите мнения, които изразявате тук, както и настоящата анкета също. Коректността на анкета ще е на ниво, след като "предлаганите промени в Закона за пчеларството"(както е наименована анкетата), добият някакъв завършен вид, и разбира се след широко предварително не формално обсъждане! Затова за пореден път ви моля, ако имате конкретни предложения за текстове, които да намерят място в този работен документ "Проект за ЗИД на Закона за пчеларството", бъдете така добри да ги оповестите в настоящия форум с ТЕМА: Проект за промяна на Закона за пчеларството!
    Ето линк-а: https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=4422

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Замря темата, а може би сега е момента да се прецакат малките.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Ще задавам един по-един няколко конкретни въпроси (нещо като анкета), моля който е одобрява или неодобрява да отбележи позицията си с палчето: "Харесвам" или "Не харесвам"! И така, ще започна с първи въпрос:
    Съгласни ли сте с промени в Закона за пчеларството, да се регламентира създаванете на специализирана ДИРЕКЦИЯ ПЧЕЛАРСТВО в МЗХГ?

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не е нужна повече администрация,а същетуващите институции МЗХГ,РА,ДФЗ да работят за интересите на пчеларите и всички работещи хора в тоя сектор.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Това е добре,но кой може да разреши нейното създаване,регламентиране на дейностите и,и дали може да влияе положително на пчеларският сектор.Да защитава труда,продуктите и позицийте на пчеларите съобразени в рамките на закона.Дано да имаме файда от тях,и да имаме малко и ние защита и сигурност.А дано.

 

 
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •