Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: ЗА или ПРОТИВ предлаганите промени в Закона за Пчеларството

Гласували
35. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    14 40.00%
  • НЕ

    21 60.00%
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 114
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    https://www.youtube.com/watch?v=XlVZ...KVdM56iR5bvL0Y


    Хайде вие сте, да не чувам после, че от мен не можете да вземете думата.
    Благодаря, олекна ми. Вече бях почнал да се замислям, че нещо не ми е у ред реда на мислите. Поне от прочетеното, предложеното и коментарите към него досега. Но, имало здравомислещи, че и компетентни хора да проумеят предложената ни глупост под формата на проектозакон, видно от посочения видеозапис, за което се радвам. Само за едно не вярвам, че ще се стигне някога до консенсус, накратко: Когато дадена дейност е непечеливша или ниско доходна по пазарни причини, както е част от пчеларството в момента, нищо не може да се направи. Всяко нещо, което се направи, ще е изкуствено дишане на труп. От такова нещо нищо добро или устойчиво във времето няма да се получи. Пък ако ще да ме оплюете за това ми схващане. Единствените неща, които трябва да се правят, е да не се пречи. Да не се ограничава работата на пчеларите нито грам повече от обществено необходимото. Нека останат тези, намерили начина за печелившо оцеляване. Останалите съм сигурен, че няма да умрат от глад, ако се занимават с нещо друго извън пчеларството.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Май не сме гледали едно и също с теб.Аз видях едни надменни хора които са си повярвали,че са Богове в БГ пчеларството.Един не спря да прекъсва всички и се правеше център на вниманието,другия пък не му пукаше какво се случва в залата,а трети се опитваше да поспори не успешно.Единствено Евден почна да споделя проблемите на БГ пчеларите ,но те със своята наглост му разказаха играта.Това за него трябва да е един добър урок,че с тия хора не може по тоя начин да се води някакъв разговор.Чудя се Кисьов ако си бъркаше в носа нямаше ли да превлече повече внимание.Чесно да ви кажа след днешното видяно разбрах защо е на това дередже Българското пчеларство.Срам,Срам,Срам са те за назе,а аз съм писал неразбираемо.Ако на всяка среща се държат така да знаете сектора е загубен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Чисто хипотетично, ако част от предлаганите промени ми допадат а други не, как да гласувам за да изразя позиция
    Ако имате конкретни предложения за нещата с които не сте съгласни в работния файла на проекта за ЗИД на Закона за пчеларството, можете да ги изразите във:


  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Май не сме гледали едно и също с теб.Аз видях едни надменни хора които са си повярвали,че са Богове в БГ пчеларството.Един не спря да прекъсва всички и се правеше център на вниманието,другия пък не му пукаше какво се случва в залата,а трети се опитваше да поспори не успешно.Единствено Евден почна да споделя проблемите на БГ пчеларите ,но те със своята наглост му разказаха играта.Това за него трябва да е един добър урок,че с тия хора не може по тоя начин да се води някакъв разговор.Чудя се Кисьов ако си бъркаше в носа нямаше ли да превлече повече внимание.Чесно да ви кажа след днешното видяно разбрах защо е на това дередже Българското пчеларство.Срам,Срам,Срам са те за назе,а аз съм писал неразбираемо.Ако на всяка среща се държат така да знаете сектора е загубен.
    Съдейки по вдигнатите палци, пак остана неразбран.
    А колко ясно си се изразил!

    След 1ч. и 33м. Една дама зададе два въпроса.
    Мисля, че и тя нищо не разбра от дадените и отговори.
    А колко "ясно" и беше отговорено!

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А чух,чух,но за мен тая млада дама имаше готов текст.
    п.п.Ама чесно да ти кажа най ми хареса как до Царево сваляли шумата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Вчера гледах и един клип с интервю на Сребрин от 2014г/знаеш ме всичко трябва да проверя/в него той казва,че е грешна политиката и семействата в България намаляват ,а не се увеличават.Чудя се сега какво мисли.Да ти кажа честно от вчера съм на два акъля да ли да му взема поста който не иска и дава на драго сърце.Лошото е,че работната група ще стане 4+7+1.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Вчера гледах и един клип с интервю на Сребрин от 2014г/знаеш ме всичко трябва да проверя/в него той казва,че е грешна политиката и семействата в България намаляват ,а не се увеличават.Чудя се сега какво мисли.Да ти кажа честно от вчера съм на два акъля да ли да му взема поста който не иска и дава на драго сърце.Лошото е,че работната група ще стане 4+7+1.
    То това, че човека си дава поста на драго сърце, не е достатъчно за да му го вземеш! Трябва и да се мотивираш!

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    То това, че човека си дава поста на драго сърце, не е достатъчно за да му го вземеш! Трябва и да се мотивираш!

    А колко му е.На 3-4 места като ме поканят и съм бонбон с мотивацията.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    От клипчето се видя , че повечето изказали се не са доволни от това , че Евден еднолично и без предварително съгласуване е задвижил нещо, дето в един момент не е в контрола на пчеларските организации и пчелари, а е в ръцете на една партия, която си е навила на пръста , че ще променя закона независимо дали мнозинството пчелари искат или не искат това. Ми прави са хората , че това не е нещо , което се прави на две на три за месец или два. Вярно , че го понападнаха човека , вероятно за това , че той е дал идеята за промяна на закона за пчеларство на познатия си от патриотите, който пък от своя страна е видял добра възможност партията му да блесне,и веднага е отишъл по медиите да заяви великите дела който ще извършат, независимо за чия сметка и на каква цена. Разбирам мотивите и желанието на колегата Евден да се промени нещо в пчеларството към по добро. Похвално е , че се е нагърбил с нещо доста трудно , но някак си нещата не биваше да стават толкова прибързано. Вероятно ще се наложи да излезем на протест , ако патриотите се опитат да прокарат промени в закона за пчеларство, които почти никой не иска на този етап . Аз съм за промяна на закона за пчеларство , но стъпка по стъпка след добре обмислени и съгласувани решения.

  10. #50
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    От клипчето се видя , че повечето изказали се не са доволни от това , че Евден еднолично и без предварително съгласуване е задвижил нещо, дето в един момент не е в контрола на пчеларските организации и пчелари, а е в ръцете на една партия, която си е навила на пръста , че ще променя закона независимо дали мнозинството пчелари искат или не искат това. Ми прави са хората , че това не е нещо , което се прави на две на три за месец или два. Вярно , че го понападнаха човека , вероятно за това , че той е дал идеята за промяна на закона за пчеларство на познатия си от патриотите, който пък от своя страна е видял добра възможност партията му да блесне,и веднага е отишъл по медиите да заяви великите дела който ще извършат, независимо за чия сметка и на каква цена. Разбирам мотивите и желанието на колегата Евден да се промени нещо в пчеларството към по добро. Похвално е , че се е нагърбил с нещо доста трудно , но някак си нещата не биваше да стават толкова прибързано. Вероятно ще се наложи да излезем на протест , ако патриотите се опитат да прокарат промени в закона за пчеларство, които почти никой не иска на този етап . Аз съм за промяна на закона за пчеларство , но стъпка по стъпка след добре обмислени и съгласувани решения.
    Не разбрах *що някакъв закон се чака да се промени с десетилетия, а изведнъж като се реши, че ще се променя и като родилка - на момента трябва да стане. Все едно на някой му е пукнал тъпаня за закона.

 

 
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •