Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: ЗА или ПРОТИВ предлаганите промени в Закона за Пчеларството

Гласували
35. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    14 40.00%
  • НЕ

    21 60.00%
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 114
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Ще задавам един по-един няколко конкретни въпроси (нещо като анкета), моля който е одобрява или неодобрява да отбележи позицията си с палчето: "Харесвам" или "Не харесвам"! И така, ще започна с първи въпрос:
    Съгласни ли сте с промени в Закона за пчеларството, да се регламентира създаванете на специализирана ДИРЕКЦИЯ ПЧЕЛАРСТВО в МЗХГ?
    Това ми звучи така : искате ли по 20лв. на килограм мед. Ами ДА, искаме, как да не искаме. На кой обаче му е ясно, какво е това "животно". И АГЕНЦИЯ да се направи все тая. Щом сектора е закъсал за търтеи, та ще замразяваме сперма за едни 300 000лв., какво да се лъжем.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това ми звучи така : искате ли по 20лв. на килограм мед. Ами ДА, искаме, как да не искаме. На кой обаче му е ясно, какво е това "животно". И АГЕНЦИЯ да се направи все тая. Щом сектора е закъсал за търтеи, та ще замразяваме сперма за едни 300 000лв., какво да се лъжем.


    Абе важен си е търтея,но само тоя дето го гонят септември.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #63
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Ще задавам един по-един няколко конкретни въпроси (нещо като анкета), моля който е одобрява или неодобрява да отбележи позицията си с палчето: "Харесвам" или "Не харесвам"! И така, ще започна с първи въпрос:
    Съгласни ли сте с промени в Закона за пчеларството, да се регламентира създаванете на специализирана ДИРЕКЦИЯ ПЧЕЛАРСТВО в МЗХГ?
    Втори въпрос: Съгласни ли сте, формалните задължения (по регистриране на пчелин и последващи промени в броя на пчелните семейства) да се извършват на т.нар."едно гише" в ОД "Безопасност на храните", като те на свой ред, да имат задължението и отговорността да си уведомяват кметствата, общинските служби по земеделие и обласна дирекция по земеделие и да поддържат актуален регистър с публична информация за пчелините и собствениците на пчели???

  4. #64
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Втори въпрос: Съгласни ли сте, формалните задължения (по регистриране на пчелин и последващи промени в броя на пчелните семейства) да се извършват на т.нар."едно гише" в ОД "Безопасност на храните", като те на свой ред, да имат задължението и отговорността да си уведомяват кметствата, общинските служби по земеделие и обласна дирекция по земеделие и да поддържат актуален регистър с публична информация за пчелините и собствениците на пчели???
    Най - добрият и благоприятен вариант е в кметството, а те оттам, ако искат и на Марс да дават информацията. В крайна сметка на пчеларя работата му е на пчелина, а не в учрежденията по гишетата. Тази информация касае тях, а не него.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    https://video.xx.fbcdn.net/v/t42.904...57&oe=5C769234

    За младежите, а и за съвременниците тогава. Открийте приликите и разликите със сегашното дередже.

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Трябва да се впрегнат вече съществуващите институции да работят, а не да бъдат създавани нови неработещи такива. Подлежим два пъти в годината на ветеринарни-медицински проверки, ветеринара си нанася измененията пуска си протокола и промените се отчитат, защо ми е "гише". Имам 3-4 сем смъртност той ги записва (глад, нозема акар или др), есента увеличил с 5 пише си 2отводки(МПС),два рояка и т.н.
    Абсолютно съм съгласен с по горното(долното) мнения на колегата Друмев.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Трябва да се впрегнат вече съществуващите институции да работят, а не да бъдат създавани нови неработещи такива. Подлежим два пъти в годината на ветеринарни-медицински проверки, ветеринара си нанася измененията пуска си протокола и промените се отчитат, защо ми е "гише". Имам 3-4 сем смъртност той ги записва (глад, нозема акар или др), есента увеличил с 5 пише си 2отводки(МПС),два рояка и т.н.
    Абсолютно съм съгласен с по горното(долното) мнения на колегата Друмев.


    Няма как да не си съгласен.То вече нищо не се прави за създаване на пчелари.Само за лапачи и хрантутници се мисли.Малко бих те поправил с актуализирането,то ясно е че си зелен още в тая област.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Втори въпрос: Съгласни ли сте, формалните задължения (по регистриране на пчелин и последващи промени в броя на пчелните семейства) да се извършват на т.нар."едно гише"...
    За "едното гише" подкрепям, кой да е гището, бива да се помисли.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колегата държи фронта, ама онези 6+6 къде бегаха -незнам. Някой да ги е чувал наскоро.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Ще задавам един по-един няколко конкретни въпроси (нещо като анкета), моля който е одобрява или неодобрява да отбележи позицията си с палчето: "Харесвам" или "Не харесвам"! И така, ще започна с първи въпрос:
    Съгласни ли сте с промени в Закона за пчеларството, да се регламентира създаванете на специализирана ДИРЕКЦИЯ ПЧЕЛАРСТВО в МЗХГ?
    Нали според анкетата пчеларите не желаят промени.
    Защо се правиш на ударен!

    Истината е, че аз искам промени, но не сега, и не направени от сегашния състав на НС.

    Сигурен съм, че ако сега се направят промени, те ще обслужват олигархически интереси!

 

 
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •