Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: ЗА или ПРОТИВ предлаганите промени в Закона за Пчеларството

Гласували
35. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    14 40.00%
  • НЕ

    21 60.00%
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 114
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Агро, ще кажа само един аргумент в подкрепа на присъствието на закона. Ако го няма няма да има пчелини в населените места, нещо толкова желано от мнозинството пчелари. Ако минем по общия ред тоест Закона за ветеринарно медицинската дейност всички пчелини с големина над разпоредба на общинските съвети за отглеждане на животни за задоволяване на лични нужди са АУТ от населените места. Има още много аргументи, но това е най-лесно разбираемия за всички пък и се зарекох да не пиша.
    Запостиян, закон се чете с най-малки подробности и всички препинателни знаци. Та Закона за горите разрешава да си заградиш пчелина.
    Няма как да стане да съм АУТ.Моето място е наследническо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията

    Проф. Иво Христов беше казал, че 80% от българите са дебили. Като се замислих е прав!
    Ха ха, стара работа. Последните проучвания сочат, че на 90% от българите , трябва да им се забрани изобщо да излизат от къщи. Ежедневно се убеждавам, че е вярно.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Агро, ще кажа само един аргумент в подкрепа на присъствието на закона. Ако го няма няма да има пчелини в населените места, нещо толкова желано от мнозинството пчелари. Ако минем по общия ред тоест Закона за ветеринарно медицинската дейност всички пчелини с големина над разпоредба на общинските съвети за отглеждане на животни за задоволяване на лични нужди са АУТ от населените места. Има още много аргументи, но това е най-лесно разбираемия за всички пък и се зарекох да не пиша...
    Съвсем умишлено изказах толкова екстремистко мнение. Много ме е яд на безсмислени разпоредби, особено такива, които няма как да се изпълняват. Табелките са типичен пример. Сегашният закон разглежда пчелите аналогично на топлокръвните домашни животни, които животни, първо - решават въпроси от жизнена важност за прехраната, второ - могат да са източник на заболявания, вкл. по хората и трето - не летят на воля където си искат. А пчелите са друга работа и единствените неща, с които според мен трябва да се съобразявам при тяхното отглеждане са да не ужилят хора или животни и да не съм пречка на другите пчелари. Вие кажете какво друго е необходимо да ми се регламентира в пчеларството, че не се сещам
    Ето, по въпроса за пчелин в населено място е все едно дали допустимостта ще е написана в закона за пчеларството или ще е параграф от закона за ветеринарно-медицинската дейност. Ако има воля да е така, без значение е кой закон го регулира. Затова съм екстремист по въпроса за нуждата от специализиран закон за пчеларството. Много малко неща остават за решаване в такъв закон.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Съвсем умишлено изказах толкова екстремистко мнение. ....
    И майна да им теглиш, файда -няма.

    пп. пробвано.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Съвсем умишлено изказах толкова екстремистко мнение. Много ме е яд на безсмислени разпоредби, особено такива, които няма как да се изпълняват. Табелките са типичен пример. Сегашният закон разглежда пчелите аналогично на топлокръвните домашни животни, които животни, първо - решават въпроси от жизнена важност за прехраната, второ - могат да са източник на заболявания, вкл. по хората и трето - не летят на воля където си искат. А пчелите са друга работа и единствените неща, с които според мен трябва да се съобразявам при тяхното отглеждане са да не ужилят хора или животни и да не съм пречка на другите пчелари. Вие кажете какво друго е необходимо да ми се регламентира в пчеларството, че не се сещам
    Ето, по въпроса за пчелин в населено място е все едно дали допустимостта ще е написана в закона за пчеларството или ще е параграф от закона за ветеринарно-медицинската дейност. Ако има воля да е така, без значение е кой закон го регулира. Затова съм екстремист по въпроса за нуждата от специализиран закон за пчеларството. Много малко неща остават за решаване в такъв закон.


    Те табелки слагаха и на дървата като си купиш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    И майна да им теглиш, файда -няма.

    пп. пробвано.
    Нищо, малко лаене не пречи, докато ти дават да лаеш
    "след като, за жалост, сме принудени да живеем заедно, най-важното, което трябва да помним, е, че единственият начин да имаме някакъв закон е да имаме възможно най-малко закони. Според мен няма друг етичен стандарт, с който да се измери цялостното неетично понятие държава, освен с количеството време, мисъл, пари, с усилията и подчинението, които обществото изтръгва насила от всеки свой член. Ценностите и цивилизоваността на обществото са обратнопропорционални на това ограбване. " - Айн Ранд
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Нищо, малко лаене не пречи, докато ти дават да лаеш
    "след като, за жалост, сме принудени да живеем заедно, най-важното, което трябва да помним, е, че единственият начин да имаме някакъв закон е да имаме възможно най-малко закони. Според мен няма друг етичен стандарт, с който да се измери цялостното неетично понятие държава, освен с количеството време, мисъл, пари, с усилията и подчинението, които обществото изтръгва насила от всеки свой член. Ценностите и цивилизоваността на обществото са обратнопропорционални на това ограбване. " - Айн Ранд


    Чудяви се от няколко дена на акъля на тия цитати.Как един не цитира Дънов,а се перете запада?Нащо родното не е ли по арно.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Чудяви се от няколко дена на акъля на тия цитати.Как един не цитира Дънов,а се перете запада?Нащо родното не е ли по арно.
    Явно не е по - арно, че виж до къде ни докараха? От една Велика България ни принизиха да ни се смеят и кучетата.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Явно не е по - арно, че виж до къде ни докараха? От една Велика България ни принизиха да ни се смеят и кучетата.
    Дребнави сме.Хората имения имат,а на нас ни хвърлят трохи за апартаменти.Днес чух,че 1300евро за кв. била ниска цена.Брокерики твърдели че цените били по 3.Бах тая държава.При нас циганите с помощи от Германия си копуват от Българите къщи с 1 дек място за 5к лв.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ето и още нещо от един господин на име Уинстън Чърчил: "Ако имате десет хиляди разпоредби, съсипвате всякакво уважение към закона".
    Аз, понеже не мога да съм на интелектуалното ниво на такива хора, скромно предпочитам да ги чета и с удоволствие да споделям от време на време това, което ме впечатлява.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •