Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 35 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 349
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Доста абсурдни текстове, бих казал доста атрактивни и харесвани от мнозинството. Черешата на тортата. Цена на меда 1% от мин. работна заплата. И да ви кажа каква е целта, отклоняване на вниманието от важните за някои хора промени които на всяка цена ще се мъчат да прекарат, а за абсурдните текстове то е ясно че ще отпаднат и в крайна сметка инициаторите или активистите ще обяснят на широката пчеларска обществено, че е трябвало да се направят и компромиси и поне половината от исканията са приети и познайте кои. Закон не се променя така на бързо както сега се иска. Това трябва да стане след широко обществено обсъждане в рамките на по дълга период от време. Ясна обосновка за всяка една промяна и ново предложение.
    Тука леко ми се издигна в очите, а не съм от най слепите, вервай ми!
    Що си мисля, че промените са изготвени отдавна, а сега се подхвърлят идиотизми в пространството,
    за да може БГ пчеларя да се вземе на сериозно, и да не се интересува, какво е обсъждал и какво е внесено в народното събрание за гласуване.
    Колеги, нека да бъдем пчелари, а не артисти и спортисти, каквато е инертната маса в НС.

    Абе може ли да съм толкова мнителен бе да е.а

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от bee1919 Виж публикацията
    3) Регистрираният ветеринарен лекар, обслужващ пчелина или пчелар-проверител извършват задължителен пролетен и есенен профилактичен преглед на пчелните семейства. Прегледите включват: а) оценка на силата и кондицията; б) здравния статус; в) наличие и обезпеченост с медови запаси за предстоящия период до следващия задължителен профилактичен преглед; г) качество на восъчните пити и рамки в кошера; д) осигуреност на кошера срещу неблагоприятни метеорологични условия и вредители; е) резюме за възникнали проблеми с пчелните семейства от последния задължителен профилактичен преглед. Прегледите се документират с Констативен протокол включващ забележки, препоръки, срок за отстраняване на констатирани пропуски, в случай, че има такива ; ж) при унищожаване на пчелна майка по време на извършване на прегледа и/или друга щета която проваля сезона или води до невъзможност за правилно иззимуване на пчелното семейство. Пчеларя проверител и/или ветеринарния лекар солидарно носят имуществена отговорност в размер равен на причинените щети с отчитане на пропуснатия добив.; з) По време на профилактичен преглед пчелни майки които не съответстват на Чл. 18 безплатно се подменят за сметка на Министерството на земеделието, храните и горите.


    Ако се приеме това мислиш ли,че ветеринаря ще дойде за 1лв на кошер да ти направи прегледа?Има един Закон на Нютон.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    (2) Забранява се употребата на захар и други подсладители за подхранване на пчелните семейства по време на медосбора и в периода, когато подхранването би довело до наличие на остатъци в пчелния мед, предназначен за продажба.

    Да стане

    (2) Забранява се употребата на захар и други подсладители за подхранване на пчелните семейства когато подхранването би довело до наличие на остатъци в пчелния мед, предназначен за продажба.

    Обосновка!

    Има и аз лично имам пчелни семейства от които търся само прашец. Има или няма паша мен не ме интересува. Никой не е ощетен понеже мед от тях не се добива.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако се приеме това мислиш ли,че ветеринаря ще дойде за 1лв на кошер да ти направи прегледа?Има един Закон на Нютон.
    Ветеринаря може да не разбира от механика!

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако се приеме това мислиш ли,че ветеринаря ще дойде за 1лв на кошер да ти направи прегледа?Има един Закон на Нютон.
    Като почнат да "ровят" да мачкат майки и да си ходят със сини очи... дали ще е по-добре? Щом е ветеринарен лекар, щом е пчелар проверител ще работи внимателно.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от bee1919 Виж публикацията
    Като почнат да "ровят" да мачкат майки и да си ходят със сини очи... дали ще е по-добре? Щом е ветеринарен лекар, щом е пчелар проверител ще работи внимателно.


    Това няма как да стане.В тая държава в момента никой не иска да работи само схеми търси,а и да искаше как може един ветеринар или проверител да мине целия тарав за 1 месец.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Не се усещам достатъчно умен за да правя "мотивирани предложения". Интересува ме, дали ще се забрани в новият закон на майкопроизводителите да ползват антибиотици?

    Поздрави, Г. Георгиев

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ветеринаря може да не разбира от механика!


    Прав си,но пък кой не познава цвета на парите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз не съм ного силен на акъл,но все пак си мисля колеги,че когато предлагаме нещо трябва и да мислим за последствията които ще донесе това наше предложение.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    (5) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 61 от 2014 г., изм. - ДВ, бр. 58 от 2017 г., в сила от 18.07.2017 г.) Постоянните пчелини задължително са с ограда.
    Да се измени така- (5) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 61 от 2014 г., изм. - ДВ, бр. 58 от 2017 г., в сила от 18.07.2017 г.) Постоянните пчелини в населените места задължително са с ограда.

    5. брой новозакупени семейства и отводки към 30 август на съответната година;
    6. брой продадени пчелни семейства към 30 август на съответната година;
    7. брой новосъздадени пчелни семейства към 30 август на съответната година;
    Да се променят месеците, че аз в първата деседневка на септември си проверявах майките дали са оплодени.
    5. брой новозакупени семейства и отводки към 30 септември на съответната година;
    6. брой продадени пчелни семейства към 30 септември на съответната година;
    7. брой новосъздадени пчелни семейства към 30 септември на съответната година;

 

 
Страница 4 от 35 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •