Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 35 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 349
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    Добре за колегата ЦЕКО нека данъците се повишат, нека ДДС-то за него е 200%, нека има право на 2 семейства на кръст на всеки 5 км. радиус, нека няма право да продава пчелни майки и отводки/рояци. И нека за него пчелния мед е на специалната цена от 2% от МРЗ, даже айде СРЗ!

  2. #52
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Виждаш ли как знаеш. Пък на тоз дет му правят проверки проформа не знае. И при мене е так. Ветеринара един единствен път само е идвал до входната врата на имота ми и по навътре не е влизал, пък от ученици се познаваме, в едно училище учихме, а майка му ми беше учителка по физика.
    Цитат Първоначално публикувано от bee1919 Виж публикацията
    Да и моя ветеринар е същия не ми знае къде са ми пчелините.
    Предполагам, че на всички тук, ако споделят, то отговорите ще се препокрият.

  3. #53
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от bee1919 Виж публикацията
    Точно така! Предлагам малка промяна.

    Чл.20а. "НАСЪРЧАВА се отглеждане и репродукция на собствени пчелни майки, семейства и рояци с произход собствен пчелин или намерен и заловен рояк, за нуждите на обновяване, възстановяване и увеличаване броя на пчелните семейства в собствено стопанство. Допуска се и проджаба на отводки и произведени майки от осбствен пчелин, които се явяват излишък поради пределно добри условия настъпили в течение на активния сезон и вследствие прекалено бурното развитие на семействата с цел реализиране на допълнителна печалба."
    Чудесни предложения. Иска ми се да вярвам , че ще бъдат приети. Не е справедливо заради лакомията на хора ( майкопроизводители ) , които така или иначе са се угоили за толкова години , да страдат всички останали обикновени пчелари . Всеки един пчелар трябва да има правото свободно да продава пчелни майки и отводки !

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    Мен поне ме пита има ли проблеми.

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    Колеги моля ви когато видите някое предложение което се припокрива с вашите мисли, чукнете една ръчичка за подкрепа, в обратния случай другата ръчичка. Автора на закона вероятно ще отчете тези знаци по някакъв сполучлив начин.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    При прегледа пчеларя присъства задължително и манипулациите се извършват от самия него или оторизирано лице, а проверителя само наблюдава. Нещо май ви няма с материала?


    Мисълта ми беше друга на мене.Няма кой да ти работи и гледа за 1лв.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от bee1919 Виж публикацията
    Добре за колегата ЦЕКО нека данъците се повишат, нека ДДС-то за него е 200%, нека има право на 2 семейства на кръст на всеки 5 км. радиус, нека няма право да продава пчелни майки и отводки/рояци. И нека за него пчелния мед е на специалната цена от 2% от МРЗ, даже айде СРЗ!
    За мене специално няма нужда нищо да се прави, както и до сега криво ляво ще намеря начин да се справя със ситуацията. Ти си ми по чуден от къде се пръкна днес толкова „компетентен“ и къде беше до сега, че то проблемите в сектора не са от 31.01.2019?

  8. #58
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Мисълта ми беше друга на мене.Няма кой да ти работи и гледа за 1лв.
    Твоите мисли са трудни за разбиране, а и като гледам някои дори и не се стараят вече да ти ги разгадават. Дори за да не им се набиват на очите, те и игнорират.

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Чудесни предложения. Иска ми се да вярвам , че ще бъдат приети. Не е справедливо заради лакомията на хора ( майкопроизводители ) , които така или иначе са се угоили за толкова години , да страдат всички останали обикновени пчелари . Всеки един пчелар трябва да има правото свободно да продава пчелни майки и отводки !
    Не е така. Всеки пчелар си го има правото и в момента си продава майки и отводки. Само в моя район от пет километра диаметър знам поне трима души, които спокойно си продават техни майки. Въпросът е, че в момента законът не позволява това и такива продажби са незаконни. Също като марихуаната - еми какво стана, от тази година в САЩ на цялата им територия отглеждането на марихуана е вече напълно законно, обаче не става дума за сортовете, в които има прекалено много канабидиол, ами основно за техническата марихуана. Номерът е обявените за незаконни неща, които в действителност си се случват напълно нормални, да бъдат обявени в закона за нормални и законни.

    На монопола трябва да бъде сложен край. Всички монополи са някакава изключителна и напълно нечовешка ненормалност. Те са част от голямата лъжа наречена пари.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Чудесни предложения. Иска ми се да вярвам , че ще бъдат приети. Не е справедливо заради лакомията на хора ( майкопроизводители ) , които така или иначе са се угоили за толкова години , да страдат всички останали обикновени пчелари . Всеки един пчелар трябва да има правото свободно да продава пчелни майки и отводки !

    Абсолютно съм съгласен с теб.Също да забраниш на кравар да продава телета.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 6 от 35 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •