Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 35 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 349
  1. #221
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Престанете да се упражнявате в оплювки към един или друг човек или партия. Само това ли можете да правите?

    За да се гласува някаква поправка в някакъв закон, първо тя трябва да бъде внесена в Парламента, и това наистина може да го направи всеки един депутат. Да, ама за самото гласуване е необходима подкрепата на всички политически сили, или поне на повече от 50%, и това всъщност е по-важния фактор. Така че ВМРО могат да ни направят услугата да внесат Проекта на закона в парламента, но не могат да ни помогнат за неговото гласуване. Много по-важни са ГЕРБ, които трябва да "харесат" написаните от пчеларите промени, и след това да се разпоредят на депутатите си да гласуват за тях. Същото важи и за другите политически сили - във всяка една от тях трябва да търсим депутати-поддръжници, за да си осигурим мнозинство при гласуването.

    В случая инициатор е ВМРО и интереса на ВМРО е предизборен (тоест користен), но нас това въобще не ни интересува. Ако не беше ВМРО, щеше да бъде някой друг. За нас важното е само това, че този чужд интерес съвпада с нашите пчеларски интереси, и ще е глупаво да не се възползваме от този факт. ВМРО така или иначе ще внесе някакъв проект за промяна на Закона за пчеларството, и това ще се случи със или без нашето участие, както и със или без нашето съгласие. От тази гледна точка е по-добре пчеларите да съдействаме, при това трябва да го направим бързо това съдействие.
    Другия сценарий, който допускам е:
    Подхвърля ни се нещо за обсъждане и предложения.
    Пред НС ( ако се прочете внимателни цитата става въпрос за ГЕРБ, понеже ВМРО са малко ) да се излезе с номера: Абе г-да от ГЕРБ. Внесените промни са минали обществено обсъждане и това са исканията на пчеларите в БГ, така че нямате избор - гласувайте "за".
    Ама какво ще се внесе в НС, дали знаят пчеларите?

  2. #222
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Защо всички средни и не много едри пчелари толкова много сте се фокусирали върху продажбата на майки и отводки???....на кого ще ги продадете, освен на някой начинаещ пчелар около Вас, който ще Ви гони даже, за да му ги продадете, защото сте му най-близо и Ви познава, аз вече не давам и пет пари ни за майка, нито за отводка - вече се понаучих как да ги размножавам, а и при тези цени на меда съм решил нито една стотинка да не давам повече за пчели - просто в момента не си струва инвестицията...ако сте решили да продавате отводки с документи, ДДС-та, работата вече е друга...един пример от преди 4 години, когато бях начинаещ: звъня на една пчеларска ферма в шуменско, хем с препоръки, и ги питам - Имате ли отводки за продаване?...първият им въпрос беше - По програма ли си?...и аз - Не!...Еми нямаме....А имате ли майки? - Не......разговорът продължи точно 13 секунди и половина....хората, като разбраха, че не могат да отърмъчат яките пари по програмите с фактури и ме отсвириха директно, но пазар за отводки и майки за малки/начинаещи пчелари ще има винаги, и те ще са винаги на по-ниски цени , заради ДДС-та, фактури и т.н.

  3. #223
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Защо говориш с години/ мене не ме интересува/ .Правиш запитване,сега, публикуваш и готово!

  4. #224
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    То и хиляда човека да напишат в темата , че искат промяна в закона по отношение на свободната продажба на майки и отводки е все тая. Все едно пишем на някоя стена. Всички пчелари искаме да имаме правото да продаваме законно майки и отводки , но това е незначителен пчеларски проблем според човека подготвящ закона. За какво обществено обсъждане говорим , след като човека си е решил кое е важно за него и за хората около него, и пет пари не дава за мнението на пчеларите. Хората хиляда пъти му написаха едно и също за да осъзнае един от болезнените проблеми на всички, а той си знае пак неговото. Ако закона , ще се променя от хора , които не искат да видят пчеларските проблеми , то по добре въобще да не се променя от тях !

    Е, видя ли че дядо мраз си има -снежанка.

    "Идеята за Проект за промяна на Закона за пчеларството възниква покрай пчеларския протест, когато двамата са обсъждали какво може да се направи, щото да се разрешат натрупалите се пчеларски проблеми. Красимир Богданов поема ангажимента да внесе в Парламента някакъв Проект за промяна на Закона за пчеларството, ако Евден Николов си направи труда да седне и да го напише. Речено-сторено. Красимир Богданов обявява по медиите, че ще внесе промяна в Закона за пчеларството, а Евден Николов запрята ръкави и започва да пише първата версия на Проекта за промяна"

    пп. Матеев го е изтървал това, защото нае какви галоши има насреща. ( и без да ми се обиждате, както се казва присъстващите правят изключение )

  5. #225
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Защо всички средни и не много едри пчелари толкова много сте се фокусирали върху продажбата на майки и отводки???....на кого ще ги продадете, освен на някой начинаещ пчелар около Вас, който ще Ви гони даже, за да му ги продадете, защото сте му най-близо и Ви познава, аз вече не давам и пет пари ни за майка, нито за отводка - вече се понаучих как да ги размножавам, а и при тези цени на меда съм решил нито една стотинка да не давам повече за пчели - просто в момента не си струва инвестицията...ако сте решили да продавате отводки с документи, ДДС-та, работата вече е друга...един пример от преди 4 години, когато бях начинаещ: звъня на една пчеларска ферма в шуменско, хем с препоръки, и ги питам - Имате ли отводки за продаване?...първият им въпрос беше - По програма ли си?...и аз - Не!...Еми нямаме....А имате ли майки? - Не......разговорът продължи точно 13 секунди и половина....хората, като разбраха, че не могат да отърмъчат яките пари по програмите с фактури и ме отсвириха директно, но пазар за отводки и майки за малки/начинаещи пчелари ще има винаги, и те ще са винаги на по-ниски цени , заради ДДС-та, фактури и т.н.
    Май не си прочел цялата тема. Ако ти имаш 50 кошера , но не искаш да ги увеличаваш и от тези 50 кошера ти излязат 15-20 роя , или пък направиш толкова отводки за да не се изроят , какво ще ги правиш ? Ще ги продадеш предполагам. Не би ли искал да можеш да направи това законно , а не лобистките точки в закона да те ограничават и разни хора , които до онзи ден имаха същият проблем като теб да те наричат мошенник .

  6. #226
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, видя ли че дядо мраз си има -снежанка.

    "Идеята за Проект за промяна на Закона за пчеларството възниква покрай пчеларския протест, когато двамата са обсъждали какво може да се направи, щото да се разрешат натрупалите се пчеларски проблеми. Красимир Богданов поема ангажимента да внесе в Парламента някакъв Проект за промяна на Закона за пчеларството, ако Евден Николов си направи труда да седне и да го напише. Речено-сторено. Красимир Богданов обявява по медиите, че ще внесе промяна в Закона за пчеларството, а Евден Николов запрята ръкави и започва да пише първата версия на Проекта за промяна"

    пп. Матеев го е изтървал това, защото нае какви галоши има насреща. ( и без да ми се обиждате, както се казва присъстващите правят изключение )
    Благодаря! Олекна ми!
    Иво Христов е бил прав, да знаеш! https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...B%D0%BE%D0%B3)

  7. #227
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Значи, дотук от прочетеното виждам два акцента в закона. Единият акцент е да се приберат европари за опрашване, което май беше ясно от самото начало, а и Евден го потвърди. Не забравяйте, че и националният бюджет съфинансира тези пари. Виждам бъдещи уловки - земеделците да приберат парите, осигурявайки си собствени кошери. Затова предполагам са и замислите за ограничения в броя на кошерите - да станат "златни" вече регистрираните пчелини, както по-горе някой написа. Понеже съм имал доста вземане-даване с европрограмите покрай мои клиенти, знам, че обикновен пчелар трудно ще се уреди с такива пари. Предварителните разходи са доста, а и други неща трябват.
    Вторият акцент регламентира интереса на майкопроизводителите. Предполагам, те помагат за законотворчеството с пари, организация или контакти.
    Та, каквото и да ви говорят, да знаете, че става дума за пари.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #228
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Абе, ще се сетите.

  9. #229
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Та като сме почнали, нека да си направим промените.
    От ЕС давали много пари за отглеждане на местни отродия пчели!!!
    На кого ги дават тези пари?
    Ако някой иска да отглежда местни отродия пчели, нека да си купи остров, там ще бъде контролиран какво точно отглежда и да си прибира парите.
    Нека останалите пчелари имат правото да произвеждат и продават майки и отводки, и мед, а не само услугата опрашване.
    Защо всички пчелари трябва да плащаме дан, на измислените местни пчели?

  10. #230
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Та като сме почнали, нека да си направим промените.
    От ЕС давали много пари за отглеждане на местни отродия пчели!!!
    На кого ги дават тези пари?
    Ако някой иска да отглежда местни отродия пчели, нека да си купи остров, там ще бъде контролиран какво точно отглежда и да си прибира парите.
    Нека останалите пчелари имат правото да произвеждат и продават майки и отводки, и мед, а не само услугата опрашване.
    Защо всички пчелари трябва да плащаме дан, на измислените местни пчели?
    Ами защото тук е така!

 

 
Страница 23 от 35 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •