Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 35 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 349
  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    Браво действай. Забелязал съм те, ти си мислещ човек!

  2. #102
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Уважаеми г-н Матеев! Защо си ....
    Да бе колегата много си прав... Това го бях забравил, че го има, гледал съм го този материал!

    Хайде като ще спазваме съществуващото законодателство да видим колко "лицензирани" майкопроизводителни пчелина са законни? Едните ще се чудят какво да го правят този мед, и как се вдигат тези ЛР корпуси от по 30 кг., другите с китайската шпатулка личинки пренасят и КЯРАТ като за световно?
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 01.02.2019 в 12:46.

  3. #103
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    …..
    Ей за това отдолу говоря. Времето е от 4,32 до 4,45. Ти си го казвал, не някой друг. И се засрами от горния си цитат!

    https://www.youtube.com/watch?v=sgm4arVyQtA

    Пак питам, защо в останалия свят, всеки пчелар може да продава майки и отводки, а у нас всичко трябва да е монополизирано? Никой не казва, че майкопроизводството и производството на отводки не трябва да подлежи на контрол. Главният въпрос е, защо у нас само шепа хора ще печелят, след като това по света не е така?
    Ха-ха …..
    Този клип е от началото на 2015 г. Тогава все още съществуваше майкопроизводствен монопол и казаното от мене е в контекста на монопола. Сега сме 2019 г. и такъв монопол вече няма благодарение именно на мене, така че можеш да кажеш едно благодаря.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от bee1919 Виж публикацията
    Браво действай. Забелязал съм те, ти си мислещ човек!


    Аз мисля с Тракториско образование,а тук има много по мислещи от мен пчелари.Законите трябва да се създават от юристи и компетентни хора.Не може една точка да отменя друга точка,а тя да си противорече с третата.Как казва професора от Хасково:
    Много пчелари юристи има които могат да помогнат да се напише един закон.Просто трябва да се мотивират да го направят.
    Такива като мен могат само да споделят проблемите в сектора защото всяка година ги изпитват на гърба си.
    А основните не са много.Нерегламентираните пръскания и цената меда.Според мен над тия двете трябва да се обърне най голямо внимание в новия закон.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #105
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    …….Пак питам, защо в останалия свят, всеки пчелар може да продава майки и отводки, а у нас всичко трябва да е монополизирано? Никой не казва, че майкопроизводството и производството на отводки не трябва да подлежи на контрол. Главният въпрос е, защо у нас само шепа хора ще печелят, след като това по света не е така?
    Ако си мислиш, че с майкопроизводство ще се напечелиш, ами стани лицензиран майкопроизводител. Кой ти пречи да го направиш това? Освен собствения ти мързел да си размърдаш задника, и да кандидатстваш да те приемат в една от двете развъдни асоциации, аз друга причина не виждам.

  6. #106
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    И после ви идва някой дето ви разправя как в Чили, Аржентина, Канада, Украйна меда го взимат за по 2$. Ама поропускат да ви кажат, че Чили, Аржентина и Канада(тук пък е само рапица) са царството на ГМО. Пропускат да ви кажат, че в Украйна заплатите са ниски, няма и работни места. И най-вече пропускат да ви кажат, че и в четирите страни търговията с пчели никога не е била ограничавана! А ние глупаците си мислим, че там имат ултра развито пчеларство, и знаят някакви кой знае какви похвати. Похвата им е, че излизат на сметка понеже се занимават не само с пчелен мед.

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Може да се помисли и по въпроса със "сиренето" .
    Със закона за пчеларството най-вероятно няма да се постигне нещо подобно , но мисля, че много от потребителите не четат етикета, виждат само ниската цена която е от порядъка на 3-4 лв. и бум в кошницата,а натуралния пчелен мед остава на рафта.

    Как може да се отделят на щанда имитиращите от натуралните продукти?

    Вчера в магазина гледам наредени имитиращи "медове"кристално чисти,една жена погледна натуралния погледна и другото и каза на мъжа си: Ето..безбожници едни го продават по 9лв буркана а този по 4лв.
    Останах стаписан и и казах: Госпожо това не е мед, прочетете етикета. За мое учудване,тя го прочете и го остави. Взе си друг.

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от isoto Виж публикацията
    ...Защо простичко не погледнем какво правят европейските /бели/ държави... Какво, къде и как продават, кой и как ги контролира? Кой ги лицензира тях? И дали не плащат данъци? Все едни такива ... риторични въпроси може би ...
    Отговорът е малко дълъг но ще се опитам възможно най-кратко. Принципно бъгарското законодателство т.е писането и приемането на закони е едно от най-усложнените и бюрократични в Европа. Ние имаме закони от по 20-30 страници за нещо което може да се разпише в закон не по дълаг от 2-3 страници....

    В ЕС - много от пчеларските закони са разписани само основни положения и понятия, и са дълги не повече от 1-2 странички. Всичко останало е разписано подробно в Наредби и Правилници.

    Но има едно важно нещо и то е че те имат малко по различна култура и мислене от нашата. Ние губим повече време и влагаме повече енергия в това как да заобиколим даден закон отколкото би ни отнело да го направим по него... докато например във Франция пчеларя дори едно бурканче с мед да продаде на комшията си го описва в книгата за продажби и си го декларира в данъчното в края на годината ...

    Контролът е на няколко нива - пчеларски дружества - пчеларския съюз - държавните пчелари по области (райони) - ветеринари - разбира се всички работят заедно като добре смазана машина
    Данъци плащат всички

    Междодругото в Френското законодателство - се регистрирва задължително всеки един кошер може да имаш и 1 тръвна но се регистрирва - не го ли направиш този пчелин се счита за изоставен независимо че не е на практика и ветеринарите го конфискуват и имаш срок от месец да влезнеш в час да си платиш глобата (разходите по конфискация) ако не се унищожава. Страната е забравих но ще я намеря - пчелар които не си регистрира пчелните семейства се глобява с 5 000 евро и се осъжда на 7 дни затвор (обществен труд)...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #109
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от bee1919 Виж публикацията
    Колеги много от вас четат закона, и пропускат възможноста на живота си да забогатеят от пчеларство. Колко пъти в живота ви ще имате изпреварваща информация за готвен закон? Само един път и това е сега!

    Чл. 11.(5) Допустимост на концентрация на пчелни семейства в едно землище:
    1. Общият брой на пчелните семейства разположени в постоянни пчелини на територията на землището на едно кметство, не надвишава повече от един брой на всеки два хектара площ от общата площ на землището;



    Чл. 13. (1) Право на ползване по чл. 12 може да се учреди в полза на заявителите, когато:
    1. в района не са настанени повече от 50 броя пчелни семейства в радиус 2 км;



    Ето ви алгоритъм за действие.

    1. Бързо в рамките на седмица определяте къде какви имоти имате. Определяте всички евтини нивички без значение къде се намират. Колкото повече кошери има около вас толкова по-добре!
    2. Вашите имоти веднага ги регистрирате като пчелини. Тези които все още не са ваши бързо ги купувате и пак ги регистрирате за пчелини.
    3. Трябват ви няколко документа и поне по един кошер с пчели(даже и това не е нужно понеже го няма като изискване).

    4. Изчаквате да влезе закона в сила. Сега действате.

    5. Проверявате всички пчелини които са около вас! Те повечето ще са незаконни. Само вие ще сте узаконени. Горните текстове в закона долу горе водят до 800 кошера в едно землище. Обаче другото условие за 2 км. направо избива рибата.

    6. Само фантазията е ограничение когато всички около теб са извън закона


    Ето около мен има няколко пчелина които или не са регнати, или са настанени незаконно понеже са регнати след моя. Аз просто ще изчакам да влезе закона в сила и действам
    Еееей, много тарикатско това нещо. Малеей, значи аз макар и от 100 години съм там, а идва някой и ме преебава, че е тарикат. Ха, ха... добре. Затрива ми пчелина, построен с много труд, а той се настанява като кукувица и започва да става богаташ с неговите пчелини. Ха, ха...като започна да му ги тровя се чудя къде в закона пише как ще ме хванат, че го правя. Ще види мед от пчелините си, ама на кукуво лято. Да не казвам други прийоми с които ще му се стъжне и меда ще му стане горчив, който дори няма и да го изкара. Затова и новия закон няма да уреди нищо, че все се намират тарикати, че да го заобикалят и пчеларството пак ще е един батак. Поста е примерен. Не визирам никой. Артистите са измислени.

  10. #110
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз мисля с Тракториско образование,а тук има много по мислещи от мен пчелари.Законите трябва да се създават от юристи и компетентни хора.Не може една точка да отменя друга точка,а тя да си противорече с третата.Как казва професора от Хасково:
    Много пчелари юристи има които могат да помогнат да се напише един закон.Просто трябва да се мотивират да го направят.
    Такива като мен могат само да споделят проблемите в сектора защото всяка година ги изпитват на гърба си.
    А основните не са много.Нерегламентираните пръскания и цената меда.Според мен над тия двете трябва да се обърне най голямо внимание в новия закон.
    Я виж ти какви мисли, как добре ти върви мисълта? Ти ли, ти ли? За втори път ти го казвам, че ако видя още един път постове като предишните, от които ми се протърка пръста да трия и местя, отделно времето което ми загуби - просто забрави да си в този форум. Втора Коледа няма да има.

 

 
Страница 11 от 35 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •