Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 35 ПърваПърва ... 233132333435 ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 349
  1. #321
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Ако , аз бях мод щях да и сложа кръста.
    Имах предвид какво са направили комунистите за растителния фонд, за напоителните канали, за които сега само може да си мечтаем. Но пък сега дървената мафия е на седмото небе, мангалите които обраха помпените станции и те бяха там, че толкова мед от моторите къде ще намерят, хей така захвърлени в полето. Сега има Кауфланд.

  2. #322
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    БЪЛГАРИЯ ще има развито селско стопанство и годишен БВП над 10 млрд.лева (а не мизерните 4.2 млрд.лв., както е в момента), когато:
    1. Земеделието се преструктурира така, че да се отглеждат поне 3 млн. пчелни семейства (климата и природните ни дадености на България го позволяват) и за тях бъде осигурена медоносна растителност (а не само зърно и пшеница, които са с ниска добавена стойност на 1дка);
    2. Напоителни системи ЕАД (предприятие с принципал МЗХГ) час по-скоро да инвестира във възстановяването и
    разширяването на държавния хидромелиоративен фонд за улавяне, съхранение, разпределение и реализация на вода за поливно земеделие и да започне ефективното да си върши работата;
    3. Постоянната междуведомствена консултативна комисия по вноса и износа на земеделски продукти, свързани с прилагането на ОСП на Европа по чл.8 от ЗПООПЗПЕС, започне да си върши работа, като ограничи нелоялната конкуренция и дъмпинговия внос на земеделска продукция в страната;
    4. БАБХ, да влезе във функциите си и строго да преследва употребата на забранени препарати за растителна защита и системното отравяне на пчелите в България;
    5. ДФЗ да насочи основния ресурс за подпомагане в земеделието към сектори генериращи висока трудова заетост и добавена стойност за икономиката на България.

    Престъпната незаинтересованост и неглижиране на крещящите проблеми на българското селскостопанство от страна на МЗХГ, Разполащателна агенция ДФЗ и всичките им структурни подразделения обричат сектора на упадък. Недопустим и меко казано нагъл е дивият популизъм да се рекламира колко много средства се предвиждат за подпомагане на земеделието, а именно приблизително 3 млрд.лв. за 2019год., а в същото време очакваният годишния БВП от селско и горско стопанство за 2018год. да е 4.2 млрд.лв., !!! СРАМ!!!

    ОЧАКВАМ с НЕТЪРПЕНИЕ 6+6 регионалните преставители на пчеларския сектор да докладват, какви конкретни неща договориха с МЗХГ и ДФЗ, вече 1 месец и половина работят ...

    Пожеланията са хубаво нещо! Реалността обаче е друга - нито има работна ръка за интензивно земеделие, нито ние сме народ, който е в състояние да използва и да плаща обществена напоителна система. А кои хора ще ги отглеждат тези 3 млн кошера, също не ми е ясно. Нито пък нивото на доходите, към които се стремим, предполага селскостопанско производство с висок разход на труд - просто няма да е рентабилно. Като предизборна платформа обаче е добре, да се радва избирателят.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #323
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Скука, скука и вземе, че стане интересно:https://pchelari.com/forum/showthrea...ll=1#post37230

  4. #324
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Скука, скука и вземе, че стане интересно:https://pchelari.com/forum/showthrea...ll=1#post37230

    Е то интересното тепърва предстои.Кой е най лесния развъдник на болести?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #325
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е то интересното тепърва предстои.Кой е най лесния развъдник на болести?
    Кой според теб е? Дай нещо логично, че да развием някаква тема, но не ми започвай пак с на баба ти килотите, че ми втръсна от глупости.

  6. #326
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Скука, скука и вземе, че стане интересно:https://pchelari.com/forum/showthrea...ll=1#post37230
    Трябва да има тема : Дела и документи или : Записки по пчеларските въстания.


    "Аз пък се радвам, че в България има инициативни хора-майкопроизводители, които не се боят да се опълчат на доцента. Революцията се надига и е въпрос на време да помете доцента и верните му кучета през девет планини в десета. Още по добре - в затвора в Белене. Там е остров и доцента ще има шанс да продължи "развъдната си дейност" на измислената от него "Българска медоносна пчела"."

  7. #327
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Голямо четене падна, ама и си заслужаваше - по-големи простотии ще се намерят само у държавна инсти/про/ституция. Ся, не мисля, че бих обобщил всички безсмислици, но определено виждам личен интерес във всяка една от тях. Ще си позволя да спомена само ключовите участници, че ми е по-лесно, а и троловете така, или иначе ще се накупчат... Та:
    Бай Евден (да е жив и здрав) иска да мени законЯ. Бай Матей - и той, ама да се чуе неговата дума...
    Аланкоолу, кога станахте пчелари, кога лидери, бря???
    Кирливите ви ризи са налични (дори и прибрани в гардероба).
    Оти, всеки реве за подпомагане, опрашване, с една дума - лапане?
    Айде другаря Евден си е в правна линия за евроатлантическо измекярство, ама другаря Матеев пък, е чиста проба бизнесмен от прехода. Като говорим за бизнес, и то частен, къде аджеба има помощи? Или работиш, или обявяваш фалит - не смучеш стотинки взети от останалите в бранша. Ааа, забрайх обединението чрез разединяване... Там Янев и Иван Кънев ще дискутират, че чакат да ми станат приятели у фейса...
    Забрайх да спомена и Рости: И той да е жив и здрав!
    Няма оправия, запомнете го!
    Пчеларството е занаят, не професия вързана с програми, субсидии и т.н.
    То и е призвание, ама много малко хора знаят за какво иде реч.
    Пчеларите в този форум (за мен) се броят на пръстите на едната ми ръка - няма да споменавам имена, та да може всеки да се ласкае.
    Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!!!

  8. #328
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Няма невъзможни неща! Иска се "дупе" и "топки", повече мислещи и работещи хора и по-малко зрители, коментатори и статисти!!! Мислете и бачкайте приятели и ще видите, че резултатите няма да закъснеят!

  9. #329
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Скука, скука и вземе, че стане интересно:https://pchelari.com/forum/showthrea...ll=1#post37230
    Защо се вадят неща от преди 5 години (било то добри или лоши)??? Това е като да ровиш и търсиш нещо в прашасал килер, вместо да запретнеш ръкави и да свършиш нещо полезно и нужно за днешния и утрешния ден! Лично мен, не ме интересува миналото, все е имал славни и позорни моменти в живота си, съответно добри и лоши идеи и каузи които е отстоявал! По-важно е какво можем да направим днес, имаме ли силата и волята, решителни ли сме в действията си, знаем ли какво искаме и как да го постигнем?

  10. #330
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Защо се вадят неща от преди 5 години (било то добри или лоши)??? Това е като да ровиш и търсиш нещо в прашасал килер, вместо да запретнеш ръкави и да свършиш нещо полезно и нужно за днешния и утрешния ден! Лично мен, не ме интересува миналото, все е имал славни и позорни моменти в живота си, съответно добри и лоши идеи и каузи които е отстоявал! По-важно е какво можем да направим днес, имаме ли силата и волята, решителни ли сме в действията си, знаем ли какво искаме и как да го постигнем?
    Малко не съм съгласен с това да не се ровим в миналото. Значи някой си напълнил юргана с пари и се скрил в прахоляка, а ние ще го оставим да си гледа рахатлъка. След това ще излезем с комунистически лозунги - Дайте да дадем. До кога някой ще прибира плодовете на тези лозунги, а другите будали трябва да бачкат като луди? Не отричам, че който и да е сега има добри намерения, но лъгането е в пъти повече от добрите мисли. Затова трудно стават нещата, дори невъзможни.

 

 
Страница 33 от 35 ПърваПърва ... 233132333435 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •