Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 35 ПърваПърва ... 25333435
Резултати от 341 до 349 от общо 349
  1. #341
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://fermer.bg/novini/uchredyavan...yat-ot-sektora

    Някой знае ли от къде е взет модела на тия кошерчета?Моите събират точно 1 буркань.Ей,краде се от всякъде.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #342
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Дака, от 2013г от как е написана статията до сега тея малки кошерчета пораснаха на 24р лежаци с по 2 магазина, а обединените браншови организации тъй си изротираха управлението, че родиха нови кадърни пчелари, които с помоща на Еврогейския съюз усвояват на 100% средства и правят пчелини за пример. Метизираната месна пчела остана в историята и месните развъдни асоциации бълват майки на по 100 лв. със строго следена расова принадлежност към БМП. Нацоналната лаборатория за патогени и развитие в пчеларството отчете минимална смъртност по останалите живи пчелни семейства за 2018, а огнищата на церана са локализирани и в момента тече търг за избор на фирма, която да ги ликвидира с всичко което лети в радиус от 10км., но по изключително хуманен начин. Обикновенно, тези огнища са в планинските села , но това не е проблем тъй като хората там имат по 5-6 кошера и не допринасят с нищо за общата пчеларска кауза.... Въобще Българското пчеларство е във възход!

  3. #343
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Сложих ти пръста,но малко не съм съгласен за цераната.Според мен я има във всеки пчелин в БГ.Въпроса е защо не казват как да я лекуваме?Аз съм си намерил своя начин,но не ме питайте как да не стане като БИО опаковката ми.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #344
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Евден това провокация ли към мен стоя триъгълник?На следващия пост гледал си му турил пръста от горе на доле.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    усвояват на 100% средства и правят пчелини за пример.!
    Ееееее,Ник,100% могат да усвоят средняците(тройкаджийте по милост),а отличниците,наистина кадърните ръководители,могат да усвоят мин.150% от възможностите,които предлага Е Съюза.
    Но за жалост,не се усвояват и 60%,което ще рече,че "главата е долна",демек...

  6. #346
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Петър Маринов - petermar Виж публикацията
    ...Айн Ранд
    Като ще се цитира Айн Ранд, за случая има по-подходящ цитат:
    "Наблюдавайте парите. Парите са барометър за достойнствата на обществото. Когато видите, че покупко-продажбите се извършват не със съгласие, а по принуда; когато видите, че за да произвеждате, ви е нужно разрешението на някой, който не произвежда нищо; когато видите, че парите се стичат при онези, които търгуват не със стоки, а с влияние; когато видите, че някои хора стават по-богати чрез подкупи и облагодетелстване, отколкото чрез работа, и вашите закони не закрилят вас от тях, но закрилят тях от вас; когато видите корупцията да се възнаграждава, а честността да се превръща в саможертва — тогава трябва да знаете, че обществото ви е обречено ..."
    Какво да кажа, напълно покрива моето схващане, който е чел книгата, ще направи аналогията с предлаганите промени в закона за пчеларството. Въпреки всичко, вътрешното ми усещане е, че може да се има доверие на г-н Матеев и не може да се има доверие на г-н Николов /освен ако не го докаже/. Представените досега във форума възгледи на двамата са коренно противоположни по своята същност. Никой от двамата не ме познава, пчелите са ми научен интерес и за мен са разход, а не приход, така че нямам пряк сегашен интерес, а евентуален такъв за в бъдеще.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #347
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Като ще се цитира Айн Ранд, за случая има по-подходящ цитат:
    "Наблюдавайте парите. Парите са барометър за достойнствата на обществото. Когато видите, че покупко-продажбите се извършват не със съгласие, а по принуда; когато видите, че за да произвеждате, ви е нужно разрешението на някой, който не произвежда нищо; когато видите, че парите се стичат при онези, които търгуват не със стоки, а с влияние; когато видите, че някои хора стават по-богати чрез подкупи и облагодетелстване, отколкото чрез работа, и вашите закони не закрилят вас от тях, но закрилят тях от вас; когато видите корупцията да се възнаграждава, а честността да се превръща в саможертва — тогава трябва да знаете, че обществото ви е обречено ..."
    Какво да кажа, напълно покрива моето схващане, който е чел книгата, ще направи аналогията с предлаганите промени в закона за пчеларството. Въпреки всичко, вътрешното ми усещане е, че може да се има доверие на г-н Матеев и не може да се има доверие на г-н Николов /освен ако не го докаже/. Представените досега във форума възгледи на двамата са коренно противоположни по своята същност. Никой от двамата не ме познава, пчелите са ми научен интерес и за мен са разход, а не приход, така че нямам пряк сегашен интерес, а евентуален такъв за в бъдеще.
    https://pchelari.com/forum/showthrea...697#post155697

  8. #348
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ееееее,Ник,100% могат да усвоят средняците(тройкаджийте по милост),а отличниците,наистина кадърните ръководители,могат да усвоят мин.150% от възможностите,които предлага Е Съюза.
    Но за жалост,не се усвояват и 60%,което ще рече,че "главата е долна",демек...
    Който трябва усвоява, дребния пчелар нищо не усвоява, защото усилието и средства които трябва да вложат са повече от това което ще получат, ако въобще успеят да отговорят на „стриктните” критерии...

    Дакааа, нищо не си разбрал какво казах за Цераната...

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Уважаеми колега Евден, пръстчетата нагоре или надолу накрая ги показват избирателите.И колкото по бързо "избранниците" осъзнаят , че са избрани да служат , а не да налагат корпоративни и частни интереси, толкова по добре за тях. Идиотското предложение за чл.8 ал.8 не е лошо в духа на промени на законите да предложите и в Закона за движение по пътищата.Всеки, който не си регистрира в определен срок колата да му я отнемат!
    Всичко има граници и край на тоя свят, само човешката алчност няма. Махнете го тоя чл.18 ! От него и желанието за монополни печалби на "спонсорите" му иде цялата идиотщина в тоя закон "За (убийството на) пчелардсвото"!
    П.П. А относно изборите и пръстите , няма да казвам кой пръст ще показвам!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 35 от 35 ПърваПърва ... 25333435

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •