Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 35 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 349
  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    "Съществува майкопроизводствен монопол, обслужващ интересите на тесен кръг и нанасящ огромни щети и пропуснати ползи на всички останали пчелари в България."

    Как се обръща палачинката само.
    Е как бе, има промяна... вече има два тесни... кръга...

    Няма да правя конкретни предложения. Защото живеем в Абсурдистан и настоящите "предложения за промени" са пълен ТАШАК! Баща ми, лека му пръст, разказваше за старата и новата доктрина на църквата. Старата била: Който има чичо владика, ще стане поп. Новата щяла да бъде: Който няма чичо владика, няма да стане поп!
    За мен, в момента тече все едно приватизация на бранша. То не е ново, ама до сега ставаше по комунистически - тихомълком, имаше трохи за врабчетат т.н. Сега някой реши да вземе бранша на акодр. Да тупа чувала докато пуска и да намира нови чували (като опрашването). Като спре да пуска, еееее има и други браншове, ще тупаме примерно чували от въглища...
    Защо говоря така? Ами защото това виждам.
    1. Контрол на вноса и развъждането на пчели. България има към 2000км "не морска" граница, през която БЕЗКОНТРОЛНО всяка година прелитат хиляди роеве от съседни държави. За какъв контрол говорим? 2000км по 5км = 10000км почти 10% от територията на страната?!?
    2. Имам приятели и в двете развъдни организации. С риск да ми се разсърдят, и двамата са регистрирали "развъдни" пчелини в землиша с повече от 500-1000 семейства в 5км радиус. А от там нататък никой не може да регистрира пчелин в този радиус. Що за малоумщина?
    3. Само помислете. Всичко за което си говорим са конфликти помежди ни, в бранша. А защита от вноса на конкурентем мед? А задължения за посеви на медоноси? А забрана на пестициди и хербециди, заради които не ни искат вече меда на традиционни за Бг пазари? А фиктивния само документален ветеринарен контрол? А новите сортове, които не само не дават мед ами и убиват пчелите? Ами това, че има две наредби за пръсканията и никой не ебава нието едната от тях? И още и още и още...
    Така е "колеги", бързо се пързаляме по наклона на синусоидата. Кога ще тръгнем нагоре не е ясно. Но е сигурно.. Защото има много диви пчелари, които нямат никакви регистрации, не вземат субсидии, тените пчели не знаят за СПК, нозема и яко се търкат във варостопа. Та те ще оцелеят и после ще ни продават отводки и майки нелегално, както си е от памтивека!
    И за финал и аз като Рости, ще ви пожелая успехи и дълголетие!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз като питах за 6к кошери на ДПС у Руся вие ме мислехте за ненормалник сега може да са 10к,а какво е ДПС всеки да си го разчете кодирано е.И последно в темата което пиша.Кажете ми колеги не е ли наглост за мен като върл ГЕРБАДЖИЯ на който ВМРОО-то са му тровили толкова време пчелите/няма как да докажа/.Мисля ,че трябва да съм най гулемия глупак да вярвам на някой който става в 5 50.Абе само като му прочетеш името и ти е ясно,че опрашването е за от депутатин нагоре.Все пак трябва и да има законно финннансиране за партията ни любима.От едни разход от други приход.Шегувам се да знаете.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #303
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз съм против тия промени и ако чете Бойко да го има в предвид мой да съм слаб на акъль,но това ще убие храта пчелари.На никой пчелар не му трябва субсидия на всеки един му трябват пчели.Бойко спри субсидиите и законите те мушенниците щете потърсят.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #304
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #305
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    "Източва се и Националната програма за пчеларство, сигнализира евродепутатът и член на Комисията по земеделие Момчил Неков, който откри пчеларското изложение в Плевен. „Има злоупотреби с парите по програмата – те директно изтичат за закупуване на определени кошери, които са калкулирани на завишени цени“, заяви евродепутатът и допълни, че след 2021 г. парите по Националната пчеларска програма ще се завишат с над 50 на сто. "

    Това завишение с 50%, как ще се върже с чл.11 ал.5 т. 1 ....Пчеларите сега си пречат, а след това? Новите май ще ходят в гората- био по неволя. На сегашният етап чета: пчеларството било недофинансирано . Защо тогава останаха неусвоени средства, няма ли и те да набъбнат с 50%. Или всичко ще попадне в екосистемната услуга. Може и за дотиране на майкопроизводството ( имаше го преди десетина години).
    пп. много въпроси- от скука

  6. #306
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Редно е към настоящето обсъждане на работния файл "Проект за ЗИД на Закона за пчеларството" да вземат отношение и представителите в постоянна междуведомствена консултативна комисия по вноса и износа на земеделски продукти!

    ЗАКОН ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ОБЩАТА ОРГАНИЗАЦИЯ НА ПАЗАРИТЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОДУКТИ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ
    "Част втора.
    ОБЩА ОРГАНИЗАЦИЯ НА ПАЗАРИТЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОДУКТИ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 99 ОТ 2013 Г.)
    Глава четвърта.
    ХОРИЗОНТАЛНИ МЕРКИ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 99 ОТ 2013 Г.)
    Раздел I.
    Внос и износ на земеделски и преработени земеделски продукти
    Чл. 8. (1) (Изм. - ДВ, бр. 16 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г., в сила от 16.10.2009 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 99 от 2013 г., изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г., изм. - ДВ, бр. 58 от 2017 г., в сила от 18.07.2017 г.)
    Към министъра на земеделието, храните и горите се създава постоянна междуведомствена консултативна комисия по вноса и износа на земеделски продукти, свързани с прилагането на ОСП на Европейския съюз. В комисията участват представители на Министерството на земеделието, храните и горите, Министерството на икономиката, Министерството на финансите, включително представители на Агенция "Митници" и Разплащателната агенция.


    (2) Комисията осъществява текущ анализ на дейностите по прилагане на вноса и износа на земеделски продукти в Република България и изготвя предложения за промени в законодателството."

    https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135538966

    Интересно би било да стане публично достояние и да се узнае, какви конкретни текущи анализи, мерки и предложения е направила въпросната постоянна комисия по отношение на пчелните продукти и пчелите? Как защитават местните български производители и тези на ЕС?

  7. #307
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    ВЪПРОСИ, НА КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ ПОЛУЧАТ СВОЕВРЕМЕННИ ОТГОВОРИ, ПРЕДИ ДА СЕ ПРЕДЛОЖИ КАКЪВТО И ДА БИЛО ПРОЕКТ НА ЗИД НА ЗАКОНА ЗА ПЧЕЛАРСТВОТО!

    1. Решения с които са определени длъжностните лица представители в постоянната междуведомствена консултативна комисия по вноса и износа на земеделски продукти, съгласно чл.8, ал.1 на ЗПООПЗПЕС , в т.ч. техните имена, длъжности и данни за контакт.
    2. Протоколите от заседанията, докладите и други документи, които са разглеждани и обсъждание на заседания на Комисията по чл.8, ал.1 от ЗПООПЗПЕС в частта им засягаща извършени текущи анализи на дейностите по прилагане на вноса и износа на земеделските продукти естествен суров пчелен мед, преработен пчелен мед и изоглюкоза в Република България.
    3. Документи с изготвени предложения от Комисията по чл.8, ал.1 за промени в законодателството, съгласно чл.8., ал.2 на ЗПООПЗПЕС, през последните 5 години, имащи отношение към сектор Пчеларство, пчелен мед и изоглюкоза.
    4. Данни за лицата - вносители, износители и преработватели на пчелен мед и изоглюкоза в страната, на които са издадени лицензии, сертификати и одобрения, съгласно чл.9 - чл.10“в“ на ЗПООПЗПЕС, които са осъществявали външно-търговска дейност с пчелен мед и изоглюкоза в количества над 100 тона за поне една календарна година, в периода от 01.01.2014год. до 31.12.2018год.
    5. Иницииран ли е и възлаган ли е от министърът на Министерството на земеделието, храните и горите, чрез свои представители на постоянната междуведомствена консултативна комисия по вноса и износа на земеделски продукти по чл.8 от Закон за прилагане на общата организация на пазарите на земеделски продукти на европейския съюз, изготвянето на доклад за текущ анализ на дейностите по прилагане на вноса и износа на пчелен мед в Република България, в т.ч.: детайлна информация по месеци през последните 5 години, в т.ч. изводи от установените данни, обосновани становища и предположения, предложения за предприемане на мерки, препоръчителни срокове и институции, които да бъдат задължени да ги изпълнят, с цел защита на местното българско производство? Същият доклад, оповестяван ли е публично на интернет страницата на министерството, разпространяван ли е съответно до ръководителите и представителите на интересовани институции и на пчеларските организации регистрирани в обществен интерес?
    6. Комисията по чл.8, ал.1 от Закон за прилагане на общата организация на пазарите на земеделски продукти на европейския съюз, предлагала ли е промени за изменение и допълнение на нормативната уредба регулираща сектор пчеларство, като с тези предложения да подчертава важността на сектор Пчеларство и неговата роля за развитието на растениевъдството и опазването на богатството и биоразнообразието на флората в България?
    7. Моля, комисията по чл.8, ал.1 от ЗПООПЗПЕС, чрез удобна за пчеларската общност форма, да ни предостави, обобщена и детайлна информация в печатен и електронен формат(Word и Excell, позволяващ последваща обработка и анализ ): по месеци, години, вносители, износители и страна на произход, тарифни номера, наименование, количества в килограми, брой опаковка, единични стойности за един килограм, общи стойности на внос/временен внос/износ, събрани митнически сборове и възстановено ДДС за суров и преработен пчелен мед и изоглюкоза на територията на България, включително и информация по реда на чл.14, ал.2 от ЗПООПЗПЕС.

  8. #308
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз като питах за 6к кошери на ДПС у Руся вие ме мислехте за ненормалник сега може да са 10к,а какво е ДПС всеки да си го разчете кодирано е.И последно в темата което пиша.Кажете ми колеги не е ли наглост за мен като върл ГЕРБАДЖИЯ на който ВМРОО-то са му тровили толкова време пчелите/няма как да докажа/.Мисля ,че трябва да съм най гулемия глупак да вярвам на някой който става в 5 50.Абе само като му прочетеш името и ти е ясно,че опрашването е за от депутатин нагоре.Все пак трябва и да има законно финннансиране за партията ни любима.От едни разход от други приход.Шегувам се да знаете.
    В контекста, като отговор, за да няма излишни коментари по "небрежните" намеци на jdrumev

    Евден/а
    от гр. eudaimon - "щастлив, честит" https://en.wikipedia.org/wiki/Eudaemon_(mythology) http://georgesg.info/belb/personal/j...nite_imena.htm

    Основните азиатски борси започват работа в 02.00ч. българско време. Токио (българско време от 02.00 am – 11.00 часа)
    https://www.investor.bg/aziia/336/a/...-sveta-276304/

  9. #309
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    От ден на ден все повече хора почват да ме разбират.Това много ме радва.
    п,п,Всеки се ражда с името си.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #310
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Тъй като поначало беше ясно, че в някакъв форум е абсолютно безпредметно да се предлагат законодателни промени и да се очаква резултат, поне може да се осведомяваме от пребиваващите в кухнята на законодателите за текущото положение на нещата. Темата замря, а би било добре информираните членове на този форум да ни "светнат" за текущите процеси. Например - ще се предприеме ли все пак промяна на закона или изборите ще заемат цялото време на сегашните законодатели /като гледам, вихрят се вече с пълна сила предизборните страсти/. Както се видя и прочете, голяма част от пчеларите са готови доброволно да пожертват част от свободата си в името на парче хляб днес. Ето какво е казал по подобен повод Чърчил: "След Втората световна война народите трябваше избират между хляба и демокрацията. Тези, които избраха демокрацията, днес ядат триста вида хляб. Тези, които избраха хляба, днес нямат ни хляб, ни демокрация."
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 31 от 35 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •