Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 35 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 349
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Та последно ( за тази вечер ):
    1. Решил някой да прави промени в закона.
    2. Промените щели да бъдат направени, независимо от социалната група, засегната от закона или промените.
    3. На това му викам демокрация!
    4. Има нещо фълшиво в цялата тая работа.
    5. До къде ли ще го докараме?

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    През 2016 се произведе по документи огромно количество тикви. Заради раздаваната субсидия естествено. Разчу се и спряха субсидията. Тиквите се върнаха към нормалното си равнище. За 2018 пак дават субсидии за зеленчукопроизводство и площите с картофи са нараснали четворно. Пак се разчу, ще се вземали мерки. Защо ми се струва, че сега се гласи опрашването да застане на мястото на картофите?

    http://m.fermer.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D0%B2-%D1%81%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B2%D1%80%D1%8A%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D 0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B0-news28789.html


    Ограниченията в броя на кошерите не са случайни - целта е само ограничен кръг, които са "завзели" територията предварително, да са законни кандидати за поредната схема. Останалите, които не са се усетили навреме - да са се усетили, кой им е крив, че не знаят схемите.
    Нищо лошо няма в това да се регламентира опрашването като полезна дейност. Но да се регламентира по начин, предполагащ бъдещи схеми за избрани "предприемчиви" пчелари, някои от които депутати, ми се види нещо нефелен. Не че няма да прилича на повечето от нещата в държавата де.
    Нищо лошо няма в това всички пчелари да са регистрирани в БАБХ или МЗХГ и да плащат данък върху дохода, ако дохода достигне облагаемо количество. В НАП отдавна са си направили сметката, че отчитането и облагането на микроскопични количества стоки, търгувани между гражданите не е рентабилно да се администрира. Видно е, че никой не се и опитва да го прави. Но регистрацията следва да я има по ред причини.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #143
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Моето лично мнение е, че регулацията на цените не може и не трябва да се извършва със законови разпоредби, защото така се нарушава свободната конкуренция, а от там и пазарната икономика. Може всичко да се регулира що се касае до качеството или безопасността на стоките, но цената според мене в никакъв случай не трябва да се регулира. Затова аз лично когато му дойде времето ще гласувам против тези точки в закона, в които се прави опит за някаква ценова регулация. Не мога обаче да ги премахна, защото Проекта на закона е плод на усилията на много хора и явно някои от тях не разсъждават така, както разсъждавам аз.
    Относно предложението на нова чл.4 на чл.29 в проекта на ЗИД на Закона за пчеларството: „Държавата, чрез Министърът на земеделието, храните и горите и Министърът на финансите осигуряват условия за реализация на български полифлорен пчелен мед от пчеларите-производители, произведен в съответствие с чл.22, чл.24 и наредбата по чл.17, ал.5, на цени за един килограм български пчелен мед, не по-малка от един процент от определената действаща минимална работна заплата за страната.“
    Идеята за създаване на тази нова алинея е: ДЪРЖАВАТА ДА ОСИГУРЯВА УСЛОВИЯ за РЕАЛИЗАЦИЯ на цени над 1% от МРЗ (5.60лв./кг. за 2019г.), а този текст реално препраща към ЗАКОН ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ОБЩАТА ОРГАНИЗАЦИЯ НА ПАЗАРИТЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОДУКТИ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 99 ОТ 2013 Г.) В сила от 01.01.2007 г. https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135538966
    Обърнете особено внимание на пръвите членове на ЗПООПЗП и най-вече на:
    „Раздел I. Внос и износ на земеделски и преработени земеделски продукти
    Чл. 8. (1) (Изм. - ДВ, бр. 16 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г., в сила от 16.10.2009 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 99 от 2013 г., изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г., изм. - ДВ, бр. 58 от 2017 г., в сила от 18.07.2017 г.) Към министъра на земеделието, храните и горите се създава постоянна междуведомствена консултативна комисия по вноса и износа на земеделски продукти, свързани с прилагането на ОСП на Европейския съюз. В комисията участват представители на Министерството на земеделието, храните и горите, Министерството на икономиката, Министерството на финансите, включително представители на Агенция "Митници" и Разплащателната агенция.
    (2) Комисията осъществява текущ анализ на дейностите по прилагане на вноса и износа на земеделски продукти в Република България и изготвя предложения за промени в законодателството.“

  4. #144
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Големият въпрос е: Какво реално прави и е направила постоянна междуведомствена консултативна комисия по вноса и износа на земеделски продукти, свързани с прилагането на ОСП на Европейския съюз. В комисията участват представители на Министерството на земеделието, храните и горите, Министерството на икономиката, Министерството на финансите, включително представители на Агенция "Митници" и Разплащателната агенция по чл.8 от ЗАКОН ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ОБЩАТА ОРГАНИЗАЦИЯ НА ПАЗАРИТЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОДУКТИ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 99 ОТ 2013 Г.) в сила от 01.01.2007 г. ??? (Препратка към цитирания закон: https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135538966 )

  5. #145
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Ето реалните цени на натурален украински пчелен мед от пристанище в Одеса (цената е за поръчки над 20 тона, FOB ОДЕСА)
    https://www.alibaba.com/product-deta...11864e58Q7YM1R
    Цена 2.40 usd/kg. х 1.70 лв./usd = 4.08лв./кг + добавяме МИТНИТЕ СБОРОВЕ за внос от трети страни: вносно мито за ЕС в размер на 17.3% и ДДС в размер на 20% и се получава ЦЕНА на ГРАНИЦАТА на БЪЛГАРИЯ и ЕС = 5.74лв./кг, сега някой да ми докаже 1% от МРЗ (5.60лв. за 2019г.), по-висока ли е от цената на тази реална към днешна дата калкулация или има някъкви други врътки на границата или някъкво негласно споразумение сред изкупвачите на българсикя пчелен мен???

  6. #146
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Пчеларска информация
    Пчеларски регион:Южен централен
    Пчеларски район:общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Брой пчелини:2
    Брой кошери:240
    Система кошери:Лангстрот-Рут, Многокорпусен
    Пчеларски стаж в години:6

    Ако обичате малко повече инфо относно:
    Брой пчелини 2 , а пчеларски райони....
    ОТГОВОРЪТ е: ПОДВИЖНО ПЧЕЛАРСТВО

  7. #147
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол

    Съществените промени са: ОПРАШВАНЕТО, ОТРАВЯНИЯТА и ЗАЩИТА на БЪЛГАРСКИЯ ПЧ.МЕД

    Ето ви и един мотивите за необходимостта от промени в Закона ни за пчеларството.
    Превода е малко кофти, защото автоматичен на ГУГЪЛ, но ще разберете смисъл на статията със сигурност!
    https://translate.google.bg/translat...EPRiZNIh7a-ap5

    Това е оргигиналния линк на английски: https://www.handelsblatt.com/today/c...EPRiZNIh7a-ap5

    Основните цели на новите промени трябва да са: 1. ОПРАШВАНЕТО - неговото справедливо остойностяване и заплащане. 2. ОТРАВЯНИЯТА - тяхното доказване и обезщетяване. 3. НЕЛОЛНАТА КОНКУРЕНЦИЯ в СЕКТОР ПЧЕЛАРСТОВО, КАЧЕСТВО и ПРОИЗХОД на ПЧЕЛНИЯ МЕД и ЗАЩИТА НА ДОБИТИЯ В БЪЛГАРИЯ ПЧЕЛЕН МЕД.
    Всички останали промени, можем и с тях и без тях!

  8. #148
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    А за гъстота на кошерите и свободна продажба на майки и отводки нищо не казвате, каква е логиката.

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    ЦЕНА на ГРАНИЦАТА на БЪЛГАРИЯ и ЕС = 5.74лв./кг, сега някой да ми докаже 1% от МРЗ (5.60лв. за 2019г.), по-висока ли е от цената на тази реална към днешна дата калкулация или има някъкви други врътки на границата или някъкво негласно споразумение сред изкупвачите на българсикя пчелен мен???
    Не съм икономист, но мисля, че сметката е грешна. Защо ? Ами при цена -внос 5.74лв. и изкупна цена в БГ- 4.50лв.( примерно ) нямаше да остане капка мед неизкупен. Фирмите щяха да се избиват ,коя по-напред да купува. Да, ама -НЕ.

    пп. Няма как да задължите фирмите да купуват на определени със закон цени. Навярно си умират от смях, като ви четат.
    Финансовият министър и той, как ли се чувства, мислейки как да отдели 20-30 милиона за дотиране на меда.

  10. #150
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Ето реалните цени на натурален украински пчелен мед от пристанище в Одеса (цената е за поръчки над 20 тона, FOB ОДЕСА)
    https://www.alibaba.com/product-deta...11864e58Q7YM1R
    Цена 2.40 usd/kg. х 1.70 лв./usd = 4.08лв./кг + добавяме МИТНИТЕ СБОРОВЕ за внос от трети страни: вносно мито за ЕС в размер на 17.3% и ДДС в размер на 20% и се получава ЦЕНА на ГРАНИЦАТА на БЪЛГАРИЯ и ЕС = 5.74лв./кг, сега някой да ми докаже 1% от МРЗ (5.60лв. за 2019г.), по-висока ли е от цената на тази реална към днешна дата калкулация или има някъкви други врътки на границата или някъкво негласно споразумение сред изкупвачите на българсикя пчелен мен???
    Украйна (UA)

    Информация от ТАРИК

    Естествен мед

    Внос:
    Преференциална тарифна квота (01-01-2019 - 31-12-2019) : 0 %
    Преференциална тарифна квота (01-01-2019 - 31-12-2019) : 0 %
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 15 от 35 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •