Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 35 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 349
  1. #231
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ами защото тук е така!
    Да де, ама до кога?

  2. #232
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Да де, ама до кога?
    Това никой не знае и не би се наел да каже, освен Ванга, но тя ...ни гледа сеира.

  3. #233
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, видя ли че дядо мраз си има -снежанка.

    "Идеята за Проект за промяна на Закона за пчеларството възниква покрай пчеларския протест, когато двамата са обсъждали какво може да се направи, щото да се разрешат натрупалите се пчеларски проблеми. Красимир Богданов поема ангажимента да внесе в Парламента някакъв Проект за промяна на Закона за пчеларството, ако Евден Николов си направи труда да седне и да го напише. Речено-сторено. Красимир Богданов обявява по медиите, че ще внесе промяна в Закона за пчеларството, а Евден Николов запрята ръкави и започва да пише първата версия на Проекта за промяна"

    пп. Матеев го е изтървал това, защото нае какви галоши има насреща. ( и без да ми се обиждате, както се казва присъстващите правят изключение )
    Щом нещата са били предрешени, откачам се от "въдицата за балъци" и спирам да чета и пиша в тази тема!

    ПП. Търся си депутат от ДПС-то, да обжалва предложенията ако ги приемат

  4. #234
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    То и хиляда човека да напишат в темата , че искат промяна в закона по отношение на свободната продажба на майки и отводки е все тая. Все едно пишем на някоя стена. Всички пчелари искаме да имаме правото да продаваме законно майки и отводки , но това е незначителен пчеларски проблем според човека подготвящ закона...….
    Аз разсъждавам по следния начин:
    Държавата едва ли ще се навие в България да може да се пчеларства с всякакви раси пчели, и продажбата на майки и отводки да бъде без никакъв контрол. Това е все едно да поискате никой да не плаща данъци или пък всеки да може да кара кола по пътищата без шофьорска книжка. Така че аз нямам нищо напротив ако успеете да прокарате тези авангардни искания, но дълбоко се съмнявам да постигнете някакъв успех.

    Иначе недейте да се сърдите на развъдните организации. Тесъществуват само защото закона в момента е такъв. Ако можете - променете го. Двете развъдни организации ще имат само два гласа в бъдещата работна група от поне 20 пчеларски "лидери". Така че не би трябвало да има проблем да надделеете в гласуването. Проблемът е на друго място - на всеки от спорещите в темата му се иска НЯКОЙ ДРУГ да свърши неговата работа. Тоест някой друг да напише проекта на закон, в който няма ограничения за расовата принадлежност на майките и в който всеки да може да ги продава без никакъв контрол. Да, ама един такъв проект трябва да се започне от чистата нула и да обхване не само всички членове на закона, но и 5-6 наредби около него.

    Така че на всички акъллии предлагам да си потърсят лидер (нали си избрахте 6 нови и непорочни лидери), и след това с този лидер да си организират нов проект на Закона за пчеларството, различен от съществуващия проект. Отворете нова тема, променете интересуващите ви членове и една камара други, зависещи от тях, помислете и за 2-3 наредби, които да заменят съществуващите наредби 35 и 47, и след това внесете всичко това в новия пчеларски борд. Ще се получи така, че ще се внесат 2 различни проекта на закона, но нека пчеларския борд да решава кой проект ще придвижи по-нататък.

  5. #235
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз разсъждавам по следния начин:
    Държавата едва ли ще се навие в България да може да се пчеларства с всякакви раси пчели, и продажбата на майки и отводки да бъде без никакъв контрол. Това е все едно да поискате никой да не плаща данъци или пък всеки да може да кара кола по пътищата без шофьорска книжка. Така че аз нямам нищо напротив ако успеете да прокарате тези авангардни искания, но дълбоко се съмнявам да постигнете някакъв успех.

    Иначе недейте да се сърдите на развъдните организации. Тесъществуват само защото закона в момента е такъв. Ако можете - променете го. Двете развъдни организации ще имат само два гласа в бъдещата работна група от поне 20 пчеларски "лидери". Така че не би трябвало да има проблем да надделеете в гласуването. Проблемът е на друго място - на всеки от спорещите в темата му се иска НЯКОЙ ДРУГ да свърши неговата работа. Тоест някой друг да напише проекта на закон, в който няма ограничения за расовата принадлежност на майките и в който всеки да може да ги продава без никакъв контрол. Да, ама един такъв проект трябва да се започне от чистата нула и да обхване не само всички членове на закона, но и 5-6 наредби около него.

    Така че на всички акъллии предлагам да си потърсят лидер (нали си избрахте 6 нови и непорочни лидери), и след това с този лидер да си организират нов проект на Закона за пчеларството, различен от съществуващия проект. Отворете нова тема, променете интересуващите ви членове и една камара други, зависещи от тях, помислете и за 2-3 наредби, които да заменят съществуващите наредби 35 и 47, и след това внесете всичко това в новия пчеларски борд. Ще се получи така, че ще се внесат 2 различни проекта на закона, но нека пчеларския борд да решава кой проект ще придвижи по-нататък.
    Ех Матеев, Матеев, не е въпроса в лидерите, тия или ония, въпроса е да направят нещо за всички, а не само в своя полза. Добре ти е ясно, че лидерите са хората, които могат да инициират някакви законодателни промени, а не болшинството от тук пишещите. Някой в предходен пост беше писал, че загубите на данъци от продажбата на майки от редови пчелари, които имат излишек по време на роевия период, са нищожни за държавата, тъй че това не е оправдание. Развъдните асоциации нека си регистрират запазена марка "Българска пчелна майка", по аналогия на "Стара планина" и никой няма да им я оспори и да ги имитира, но на кого ще продават. Какви линии, какви пет лева развъждате. Болшинството май развъждат и продават каквото излезе, а пък купувачите да си блъскат главата. От теб не съм купувал майки, нито маточници, незнам каква ти е стоката. Купувал съм от други места и с ръка на сърцето мога да кажа, че с нищо не превъзхождат произведените от мен майки.

  6. #236
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    .....Развъдните асоциации нека си регистрират запазена марка "Българска пчелна майка", по аналогия на "Стара планина" и никой няма да им я оспори и да ги имитира, но на кого ще продават.........
    Ами ако ги няма НПП и мерките по ПРСР - на никой ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #237
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз разсъждавам по следния начин:
    Държавата едва ли ще се навие в България да може да се пчеларства с всякакви раси пчели, и продажбата на майки и отводки да бъде без никакъв контрол. Това е все едно да поискате никой да не плаща данъци или пък всеки да може да кара кола по пътищата без шофьорска книжка. Така че аз нямам нищо напротив ако успеете да прокарате тези авангардни искания, но дълбоко се съмнявам да постигнете някакъв успех.
    Доста неуместно сравнение. Тя държавата е абдикирала от доста по сериозни въпроси камоли да се интересува това. Това на което държавата би обърнала по сериозно внимание е продажбата на майки и отводки от страна на членове на развъдните организации без документи,от което не се внасят данъци.

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Иначе недейте да се сърдите на развъдните организации. Тесъществуват само защото закона в момента е такъв. Ако можете - променете го. Двете развъдни организации ще имат само два гласа в бъдещата работна група от поне 20 пчеларски "лидери". Така че не би трябвало да има проблем да надделеете в гласуването. Проблемът е на друго място - на всеки от спорещите в темата му се иска НЯКОЙ ДРУГ да свърши неговата работа. Тоест някой друг да напише проекта на закон, в който няма ограничения за расовата принадлежност на майките и в който всеки да може да ги продава без никакъв контрол. Да, ама един такъв проект трябва да се започне от чистата нула и да обхване не само всички членове на закона, но и 5-6 наредби около него.
    Тук звучиш доста безпомощно, чак будиш състрадание.

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Така че на всички акъллии предлагам да си потърсят лидер (нали си избрахте 6 нови и непорочни лидери), и след това с този лидер да си организират нов проект на Закона за пчеларството, различен от съществуващия проект. Отворете нова тема, променете интересуващите ви членове и една камара други, зависещи от тях, помислете и за 2-3 наредби, които да заменят съществуващите наредби 35 и 47, и след това внесете всичко това в новия пчеларски борд. Ще се получи така, че ще се внесат 2 различни проекта на закона, но нека пчеларския борд да решава кой проект ще придвижи по-нататък.
    Колкото и да не ви харесва шестимата представители на редовите пчелари са факт ,те са от средите на редовият пчелар и с общи усилия ще постигнем нужните резултати.А за момента няма да има успореден законопроект защото няма нужда закона да се променя набързо и на парче.
    Имам един въпрос .Защо точно сега решихте, че закона трябва да се променя. Тези според вас наболели проблеми да не би да са от вчера. Не очаквам да ми отговорите.

  8. #238
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    …...
    Колкото и да не ви харесва шестимата представители на редовите пчелари са факт ,те са от средите на редовият пчелар и с общи усилия ще постигнем нужните резултати.А за момента няма да има успореден законопроект защото няма нужда закона да се променя набързо и на парче.
    Имам един въпрос .Защо точно сега решихте, че закона трябва да се променя. Тези според вас наболели проблеми да не би да са от вчера. Не очаквам да ми отговорите.
    Законопроекта не сме го измислили ние, така че недей да пишеш ИЗМИСЛИЦИ И ЛЪЖИ. Инициативата е на ВМРО и по всяка вероятност преследва предизборни цели. Ако ние не си направим труда да измислим какво да пише в закона, един дявол знае какъв текст ще се внесе в парламента.

    Колкото до 6-тимата нови лидери - досега освен ПАСИВНОСТ и някоя друга лъжа в официални документи нищо друго не съм видял от тях. Живот и здраве пожелавам им успехи в новото поприще и дано да оправят нещата, които старите "вождове" не успяха. Знаеш ли - дори много се радвам за тези нови пчеларски "избраници". От сега нататък вече ще има на кого да дирите сметката. Аз вече съм пас, защото ми писна от пчеларската неблагодарност и от незаслужените критики и обиди.

  9. #239
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Законопроекта не сме го измислили ние, така че недей да пишеш ИЗМИСЛИЦИ И ЛЪЖИ. Инициативата е на ВМРО и по всяка вероятност преследва предизборни цели. Ако ние не си направим труда да измислим какво да пише в закона, един дявол знае какъв текст ще се внесе в парламента.

    Колкото до 6-тимата нови лидери - досега освен ПАСИВНОСТ и някоя друга лъжа в официални документи нищо друго не съм видял от тях. Живот и здраве пожелавам им успехи в новото поприще и дано да оправят нещата, които старите "вождове" не успяха. Знаеш ли - дори много се радвам за тези нови пчеларски "избраници". От сега нататък вече ще има на кого да дирите сметката. Аз вече съм пас, защото ми писна от пчеларската неблагодарност и от незаслужените критики и обиди.
    Бях се зарекал да не пиша, но пак съм провокиран. Пълна измислица е, че ВМРО пише нов закон. Инициативата за нов закон е само и единствено на Евден. Той търси подкрепа от ВМРО и не само.
    Много ще се радвам ако вече си пас, защото явно си се изчерпал и от твоите лъжи нивото слиза толкова ниско, че не подлежи на коментар. Лъжа в официални документи, ще умра от смях.

    П.П Форума е на Матеев. Ще се постарая да не пиша повече, защото това си е неговата трибуна и това, че се увлякох да пиша по теми свързани с работа в министерството оценям като грешка от моя страна.

  10. #240
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Бях се зарекал да не пиша, но пак съм провокиран. Пълна измислица е, че ВМРО пише нов закон. Инициативата за нов закон е само и единствено на Евден. Той търси подкрепа от ВМРО и не само.
    Много ще се радвам ако вече си пас, защото явно си се изчерпал и от твоите лъжи нивото слиза толкова ниско, че не подлежи на коментар. Лъжа в официални документи, ще умра от смях.

    П.П Форума е на Матеев. Ще се постарая да не пиша повече, защото това си е неговата трибуна и това, че се увлякох да пиша по теми свързани с работа в министерството оценям като грешка от моя страна.
    Аааааааа, и ти май започна да ставаш като тях. Нали ти щеше да ни бъдеш източника на инфо за това което става по - нагоре?

 

 
Страница 24 от 35 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •