Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 35 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 349
  1. #91
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Четох някъде,че има предложение изкупната цена да има някаква граница спрямо мин.работна заплата.Тук съм твърдо против да стане това.По добрият вариант да се задължат фирмите да копуват на качество.Така ще се премахнат лошите изкупни практики Конвенционалния Мед да минава за БИО.
    Според мен не е правилно показателите да са ми за БИО и даже може би по добри,а да ми се дава цена като за Братовчед на Захари и Инверт Бакърджиеви.
    Това да се дава изкупна цена ми подсказва,че някой по веригата прави мошенгии.
    Моето лично мнение е, че регулацията на цените не може и не трябва да се извършва със законови разпоредби, защото така се нарушава свободната конкуренция, а от там и пазарната икономика. Може всичко да се регулира що се касае до качеството или безопасността на стоките, но цената според мене в никакъв случай не трябва да се регулира. Затова аз лично когато му дойде времето ще гласувам против тези точки в закона, в които се прави опит за някаква ценова регулация. Не мога обаче да ги премахна, защото Проекта на закона е плод на усилията на много хора и явно някои от тях не разсъждават така, както разсъждавам аз.

  2. #92
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Не бях чел старият закон и за това първо го погледнах него и след това го сравних с предложенията за промени от последната версия 4. Благодаря на човека, който е означил местата с промени.
    От цялото четене разбрах, че става въпрос за сложна материя, категорично извън моята компетентност, и няма как от моята ограничена гледна точка да давам предложения за цялото българско пчеларство.
    Медец

  3. #93
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да си кажа мнението и за ПЧЕЛАРИТЕ-ПРОВЕРИТЕЛИ. Според мене от проекта на закона трябва да се премахнат всички текстове, в които се споменава за пчелари-проверители. Това са силно лобистки текстове, и аз не знам кой успя да ги вкара в текстовете на закона.

    Също така според мене трябва да се премахнат и всички текстове, намекващи за ДОБРИ ПРОИЗВОДСТВЕНИ ПРАКТИКИ. Това също са лобистки текстове, които ще облагодетелстват много малък брой хора, и в същото време масово ще създадат главоболия на целия пчеларски бранш. Не че не трябва да прилагаме добри производствени практики, но ако това го напишем в закона, ще предизвикаме създаването на наредба, която няма как да не ни вмени една камара допълнителни задължения, бюрократизиране и въобще главоболия и загуба на време и пари. Затова в наш интерес е да премълчим и да си траем, като оставим този въпрос неурегулиран в новия закон за пчеларството.

  4. #94
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не ми стана ясно защо ако някой иска да продава майки и отводки, не отиде при някоя от двете развъдни асоциации, и не се лицензира? Какъв му е проблема? Или тука навлизаме в сферата на мошенгиите и тарикатлъка на някои пчелари, които искат да КРИЯТ ДАНЪЦИ, и дори не се крият, а нагло се хвалят по форумите.

    Колкото до самите майкопроизводители - те не са МОНОПОЛИСТИ, защото вече има втора развъдна асоциация (тоест има конкуренция), и освен това който не е поискал, той не е станал майкопроизводител. Така че ще помоля малко да се сдържате в определенията си. Ако сте мошеници и криете данъци, не си мислете, че всички хора са като вас. Майкопроизводителите са просто пчелари, които са решили ДА СПАЗВАТ СЪЩЕСТВУВАЩОТО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО - добро или лошо. Всички останали, които незаконно продават майки и отводки, са МОШЕНИЦИ и ЗАКОНОНАРУШИТЕЛИ.

    Въпрос на личен избор е човек в коя от двете категории ще попадне. Всеки сам решава дали ще се занимава с мошенгии или честно и почтено ще спазва законите. И на мене ми е много чудно защо има такива НАГЛИ МОШЕНИЦИ, които дори не се крият, а публично популяризират във форума методите за измама на законите в тази държава.
    Колега как да стане тази работа? Където живея селата са на близо. Няма никаква възможност за периметър от 5 км. Като дойда, още утре мога да цъфна в Габрово и ще ме отпратите по живо по-здраво.

    Само погледнете списъците на лицензираните после google maps... и пуснете линията... Айде 1-2 км. ама 5 км. къде в тази държавичка има такива разстояния?

  5. #95
    Наблюдател
    Регистриран
    10.11.2013
    Мнения
    29
    Кому е небходим нов комунистически закон? Защо простичко не погледнем какво правят европейските /бели/ държави,не Афганистан, Пакистан и тем подобни ... Какво, къде и как продават, кой и как ги контролира? Кой ги лицензира тях? И дали не плащат данъци? Все едни такива ... риторични въпроси може би ...
    System network ...

  6. #96
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    Защо ли това усъвършенстване на старото законодателство ми изглежда, че ще е съвършено само за " големите" пчелари и майкопроизводителите ?

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от Djoro Виж публикацията
    Защо ли това усъвършенстване на старото законодателство ми изглежда, че ще е съвършено само за " големите" пчелари и майкопроизводителите ?
    Защото колега са пропуснали да напишат истинското име на закона и по инерция карат със старото. На нас се полага закон за Медарството, този за Пчеларството е за майкопроизводителите.

    Те са много уязвими и по-после ще ви напиша точно какво да направите. Ако не забравя всъщност. Толкова са уязвими, че не се усещат къде им е слабоста.

  8. #98
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2019
    Мнения
    29
    Колеги много от вас четат закона, и пропускат възможноста на живота си да забогатеят от пчеларство. Колко пъти в живота ви ще имате изпреварваща информация за готвен закон? Само един път и това е сега!

    Чл. 11.(5) Допустимост на концентрация на пчелни семейства в едно землище:
    1. Общият брой на пчелните семейства разположени в постоянни пчелини на територията на землището на едно кметство, не надвишава повече от един брой на всеки два хектара площ от общата площ на землището;



    Чл. 13. (1) Право на ползване по чл. 12 може да се учреди в полза на заявителите, когато:
    1. в района не са настанени повече от 50 броя пчелни семейства в радиус 2 км;



    Ето ви алгоритъм за действие.

    1. Бързо в рамките на седмица определяте къде какви имоти имате. Определяте всички евтини нивички без значение къде се намират. Колкото повече кошери има около вас толкова по-добре!
    2. Вашите имоти веднага ги регистрирате като пчелини. Тези които все още не са ваши бързо ги купувате и пак ги регистрирате за пчелини.
    3. Трябват ви няколко документа и поне по един кошер с пчели(даже и това не е нужно понеже го няма като изискване).

    4. Изчаквате да влезе закона в сила. Сега действате.

    5. Проверявате всички пчелини които са около вас! Те повечето ще са незаконни. Само вие ще сте узаконени. Горните текстове в закона долу горе водят до 800 кошера в едно землище. Обаче другото условие за 2 км. направо избива рибата.

    6. Само фантазията е ограничение когато всички около теб са извън закона


    Ето около мен има няколко пчелина които или не са регнати, или са настанени незаконно понеже са регнати след моя. Аз просто ще изчакам да влезе закона в сила и действам

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Моето лично мнение е, че регулацията на цените не може и не трябва да се извършва със законови разпоредби, защото така се нарушава свободната конкуренция, а от там и пазарната икономика. Може всичко да се регулира що се касае до качеството или безопасността на стоките, но цената според мене в никакъв случай не трябва да се регулира. Затова аз лично когато му дойде времето ще гласувам против тези точки в закона, в които се прави опит за някаква ценова регулация. Не мога обаче да ги премахна, защото Проекта на закона е плод на усилията на много хора и явно някои от тях не разсъждават така, както разсъждавам аз.
    Тук логоката не е ли същата?Защо да се нарушава свободната конкуренция, щом Селекцията и репродукцията в пчеларството се извършва от развъдни асоциации, получили разрешение по чл. 29, ал. 1 от Закона за животновъдството, а никой обикновен пчелар не извършва селекция така, че той не конкурент на вас, а на комшията произвеждащ обикновенни майки. Конкуренцията не е между майкопроизводителите продаващи елитни майки и обикновенни пчелари продаващи майки без родословно дърво(елитни), защото те пройзвеждат различна стока и има различно търсене(както е между био и конвекционален мед). Едните не пречат на другите. Не съм прочел в България или Европа да се продават само елитни крави, елитни кози, елитни овце. Важното е всяка продадена стока да излезе на светло, а не да е в сивия сектор, било майки, отводки, пчели, мед, восък, прашец и др.. Така държавата ще има реална статистика на всеки един продукт и може да въздейства в правилна посока, а сега статистиката е изкривена и държавата взема грешни решения заради това. Всеки има правото да продаде стоката си, а държавата трябва да се погрижи това да е легално.

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от bee1919 Виж публикацията
    Колеги много от вас четат закона, и пропускат възможноста на живота си да забогатеят от пчеларство. Колко пъти в живота ви ще имате изпреварваща информация за готвен закон? Само един път и това е сега!

    Чл. 11.(5) Допустимост на концентрация на пчелни семейства в едно землище:
    1. Общият брой на пчелните семейства разположени в постоянни пчелини на територията на землището на едно кметство, не надвишава повече от един брой на всеки два хектара площ от общата площ на землището;



    Чл. 13. (1) Право на ползване по чл. 12 може да се учреди в полза на заявителите, когато:
    1. в района не са настанени повече от 50 броя пчелни семейства в радиус 2 км;



    Ето ви алгоритъм за действие.

    1. Бързо в рамките на седмица определяте къде какви имоти имате. Определяте всички евтини нивички без значение къде се намират. Колкото повече кошери има около вас толкова по-добре!
    2. Вашите имоти веднага ги регистрирате като пчелини. Тези които все още не са ваши бързо ги купувате и пак ги регистрирате за пчелини.
    3. Трябват ви няколко документа и поне по един кошер с пчели(даже и това не е нужно понеже го няма като изискване).

    4. Изчаквате да влезе закона в сила. Сега действате.

    5. Проверявате всички пчелини които са около вас! Те повечето ще са незаконни. Само вие ще сте узаконени. Горните текстове в закона долу горе водят до 800 кошера в едно землище. Обаче другото условие за 2 км. направо избива рибата.

    6. Само фантазията е ограничение когато всички около теб са извън закона


    Ето около мен има няколко пчелина които или не са регнати, или са настанени незаконно понеже са регнати след моя. Аз просто ще изчакам да влезе закона в сила и действам

    Няма много да просъществува и твоя.След като махнеш моите пчели ще направя всичко възможно да ликвидирам твоите.Така след като нямаш ти мога да влезна на твоето място и така до края на света.Шегувам се разбира се,но идеята ти е добра и аз я обмислях тия дни,но ми се въртеше в акъля под наем нещо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 10 от 35 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •