Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 35 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 349
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    За заобикалянето на правила, имах предвид това, че както се тиражира, те - правилата, които биха засегнали НЕпрофитата, ще бъдат въведени дали или не искаме - ще ги заобикаляме, защото инак няма как да оцелеем. Но както ти призовава за "революция", едва ли ще се случи.
    Разбирам те напълно.
    Когато човек няма друг избор заобикаля.
    Мушенниците ( в България се наричат умни ) заобикалят правилата за да живеят на чужд гръб - паразитират.
    Едрите мушеници определят правила, така, че да не си правят труда да ги заобикалят.
    Ние които работим и нямаме за цел да паразитираме, не можем ли да определяме правила?
    Защо?

  2. #132
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    За заобикалянето на правила, имах предвид това, че както се тиражира, те - правилата, които биха засегнали НЕпрофитата, ще бъдат въведени дали или не искаме - ще ги заобикаляме, защото инак няма как да оцелеем. Но както ти призовава за "революция", едва ли ще се случи.
    Заобикаляйки правилата зададени в някакъв закон ни прави моментално нарушители. Защо обаче АЗ, трябва вечно да се чувствам нарушител, че някой пише тъпи закони. Както каза и колегата по - горе - закона трябва да е в моя услуга, а не да ме спъва и пречи да живея нормално в глупавата ни държавичка.

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Разбирам те напълно.
    Когато човек няма друг избор заобикаля.
    Мушенниците ( в България се наричат умни ) заобикалят правилата за да живеят на чужд гръб - паразитират.
    Едрите мушеници определят правила, така, че да не си правят труда да ги заобикалят.
    Ние които работим и нямаме за цел да паразитираме, не можем ли да определяме правила?
    Защо?
    Защо!? Ами защото правилата по принцип се определят от властимащите. А последните са лоби на финансиращите. С това знам, че си запознат, но просто го написах.
    Защото е такъв света бе Гоше. И аз си задавам много пъти въпроса - "Защо", но стигам до извода, че няма смисъл да се хабя.

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Заобикаляйки правилата зададени в някакъв закон ни прави моментално нарушители. Защо обаче АЗ, трябва вечно да се чувствам нарушител, че някой пише тъпи закони. Както каза и колегата по - горе - закона трябва да е в моя услуга, а не да ме спъва и пречи да живея нормално в глупавата ни държавичка.
    Е добре де, да легнем да мрем ли? Писах скоро - Тук е така. Оцеляват най-приспособимите. Всички ни слагат под два кубика пръст, но защо трябва да сме там, по-рано от тарикатите?

  5. #135
    Наблюдател
    Регистриран
    25.08.2014
    Мнения
    37
    Пчеларски район
    общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Четете и правете предложения върху Ver.4 от 29.01.2019г., не си губете времето с по-старите предложения, голяма част от които са изчистени!!!

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    https://www.youtube.com/watch?v=sgm4arVyQtA
    Матеев предлага правила: гледай след 4м. и 15с.
    Хубави правила. Нека да го подкрепим. Ама внимавайте да не промени правилата в движение.
    След 4м. и 50с.
    Е защо пак трябва да се променя към по-лошо, бе г-н Матеев?
    Или смисъла на понятията „по-добро” и „по-лошо” се промени?
    Ще измислим нов български език ей!!! https://www.youtube.com/watch?v=x2fvg5NRd5s

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Четете и правете предложения върху Ver.4 от 29.01.2019г., не си губете времето с по-старите предложения, голяма част от които са изчистени!!!
    Четем! Ти четеш ли? Какво би казал за класифициране на пчеларите от любители до----професионални

  8. #138
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Четете и правете предложения върху Ver.4 от 29.01.2019г., не си губете времето с по-старите предложения, голяма част от които са изчистени!!!
    Пчеларска информация
    Пчеларски регион:Южен централен
    Пчеларски район:общ.Стара Загора, общ. Павел баня, общ.Мъглиж, общ.Никол
    Брой пчелини:2
    Брой кошери:240
    Система кошери:Лангстрот-Рут, Многокорпусен
    Пчеларски стаж в години:6

    Ако обичате малко повече инфо относно:
    Брой пчелини 2 , а пчеларски райони....

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Evden Виж публикацията
    Четете и правете предложения върху Ver.4 от 29.01.2019г., не си губете времето с по-старите предложения, голяма част от които са изчистени!!!


    Аз зор нямам,а и бързата работа срам за Майстора,да не забравяме и сляпата кучка какви ги ражда.Шегувам се разбира се.
    Сега сериозно.Какъвто и закон да направите мога да се обзаложа с теб,че до една седмица ще намерим вратичка да го заобиколим и си направим схема.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #140
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз зор нямам,а и бързата работа срам за Майстора,да не забравяме и сляпата кучка какви ги ражда.Шегувам се разбира се.
    ...
    Не подвеждай хората!
    Всички знаем, че не се шегуваш!

 

 
Страница 14 от 35 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •