Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 57
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799

    Постоянна Експертна Работна Група по Пчеларство ПЕРГП

    Откривам тази тема в която имам намерение да ви информирам за дейността на тази група. Това предложение за име е дадено от МЗХГ в проект за заповед за формиране на такава работна група. В заповедта в момента присъстват имената на избраните 6 човека от общинските дружества от цялата страна по икономически региони и техните заместници. Има оставено място за имената на останалите представители на заинтерсованите организации участващи в работната група по НПП.


    П.п. Откривам темата в този раздел, защото се надявам работата за напред да е предимно върху нормативни документи.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Откривам тази тема в която имам намерение да ви информирам за дейността на тази група. Това предложение за име е дадено от МЗХГ в проект за заповед за формиране на такава работна група. В заповедта в момента присъстват имената на избраните 6 човека от общинските дружества от цялата страна по икономически региони и техните заместници. Има оставено място за имената на останалите представители на заинтерсованите организации участващи в работната група по НПП.


    П.п. Откривам темата в този раздел, защото се надявам работата за напред да е предимно върху нормативни документи.
    Моля, в темата постовете да са обрани от към спам или да се отвори друга с въпроси и отговори, а тази Рости да я ползва само за материали относно групата.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    П.п. Откривам темата в този раздел, защото се надявам работата за напред да е предимно върху нормативни документи.
    Я дръпни малко завесата, че пчеларския народ се обърка. Имало проект за изменение на ЗП- нямало такъв.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Моля, в темата постовете да са обрани от към спам или да се отвори друга с въпроси и отговори, а тази Рости да я ползва само за материали относно групата.
    Ако наистина сме обрани от емоции и говорим конструктивно в приятна атмосфера не е нужна сякаш друга тема. Нека има диалог.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Я дръпни малко завесата, че пчеларския народ се обърка. Имало проект за изменение на ЗП- нямало такъв.
    Има такова нещо из пространството, но инициативата не идва от нас. Инициативата е на Евден Николов. Член е на УС на Конфедерацията, но доколкото разбирам предложенията му са лични, и не представляват конфедерацията. Намерил е подкрепа от народен представител (от ВМРО), който да внесе проекта в зем. комисия. В момента предложението му е в динамика и вече има 4-ти вариант но продължава да се развива. Човека търси подкрепа както и идеи. Ние 6+6 не сме давали мнение към него и такова за сега не е поискано. Не сме давали и към институции, защото реално пред институциите такова предложение не съществува.
    Около темата има много въпроси, които си задаваме сами. Темата определено е "гореща". Аз не виждам в предложенията му желание за лично облагодетелстване. Работи в тази посока с желание за промяна към по-добро. В този ред на мисли не е редно да го нападаме лично или отхвърляме труда му с лека ръка заради лично отношение или заради членството му в Конфедерацията и т.н. Предполагам ще качи и тук някакъв вариант и ще го видите, ако бързате просто го помолете на ЛС във фейса и не вярвам да ви откаже.


    П.п. Крайно време е да спрем да се делим на Матеевисти, Ганчовисти, Михайловисти и т.н. и т.н. Кризата е тотална и батака в който сме затънали е на път да ни удави. Време е да се опитаме заедно да напарвин нещо за подобряване на ситуацията.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Крайно време е да спрем да се делим на Матеевисти, Ганчовисти, Михайловисти и т.н. и т.н. Кризата е тотална и батака в който сме затънали е на път да ни удави. Време е да се опитаме заедно да напарвин нещо за подобряване на ситуацията.
    Прав си и не ме разбирай погрешно не търся "конфликт" и не че съм кой знае колко умен - но аз ако намеря 2-3 депутати дето да ме подкрепят мога ли да си напиша едно законче и да го вкарам за гласуване разбира се без никакви користни цели ?
    Иначе за да направим нещо заедно сякаш ми се струва че трябва да се почне с Колеги считам че проблемите са следните.... дайте да ги обсъдим да измислим нещо заедно и тогава да напишем било закон, било предложение за промяна на нещо ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И аз мисля че пътят е такъв, но човека е избрал друг път и сега няма много голяма подкрепа. Направи и грешката да пуска начални необмислени варианти и хейтърите го изядоха.
    И на първия въпрос , ДА можеш и с един депутат става. Промени в закон се внасят по този ред. От депутат или група такива или по искане на Министерски съвет.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    И аз мисля че пътят е такъв, но човека е избрал друг път и сега няма много голяма подкрепа. Направи и грешката да пуска начални необмислени варианти и хейтърите го изядоха.
    И на първия въпрос , ДА можеш и с един депутат става. Промени в закон се внасят по този ред. От депутат или група такива или по искане на Министерски съвет.
    да сядам да пиша тогава

    а сега по сериозно - интересувам се Постоянна Експертна Работна Група по Пчеларство вече наясно ли е какво ще отстоява като позиция щото така и не ми стана ясно какво ще иска и защитава
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За сега първо до края на месеца трябва да се изготви окончателно НПП. Дадоха ни възможност на 6+6 и ние да участваме с мнение въпреки, че не сме част от тази група по изработване на НПП. Това беше знак на добра воля все пак МЗХГ иска да работим заедно. Задължително трябва да се бърза с НПП защото има срок и ако се изпусне губим европейското финансиране. Аз съм на мнение че трябва паралено да започнем и работа по проблемите с пръсканията заради това, че идва април и ни почват и другия въпрос който е топ приоритетен и винаги актуален цената на меда. Това мое мнение се споделя, но нещата вървят бавно и трудно и не знам докъде ще я докараме. Все пак и ние сме пчелари, а сезона чука на вратата.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Има такова нещо из пространството, но инициативата не идва от нас. Инициативата е на Евден Николов. Член е на УС на Конфедерацията, но доколкото разбирам предложенията му са лични, и не представляват конфедерацията. Намерил е подкрепа от народен представител (от ВМРО), който да внесе проекта в зем. комисия. В момента предложението му е в динамика и вече има 4-ти вариант но продължава да се развива. Човека търси подкрепа както и идеи. Ние 6+6 не сме давали мнение към него и такова за сега не е поискано. Не сме давали и към институции, защото реално пред институциите такова предложение не съществува.
    Около темата има много въпроси, които си задаваме сами. Темата определено е "гореща". Аз не виждам в предложенията му желание за лично облагодетелстване. Работи в тази посока с желание за промяна към по-добро. В този ред на мисли не е редно да го нападаме лично или отхвърляме труда му с лека ръка заради лично отношение или заради членството му в Конфедерацията и т.н. Предполагам ще качи и тук някакъв вариант и ще го видите, ако бързате просто го помолете на ЛС във фейса и не вярвам да ви откаже.


    П.п. Крайно време е да спрем да се делим на Матеевисти, Ганчовисти, Михайловисти и т.н. и т.н. Кризата е тотална и батака в който сме затънали е на път да ни удави. Време е да се опитаме заедно да напарвин нещо за подобряване на ситуацията.
    Нещо не разбирам - "доколкото разбирам предложенията му са лични" и "Ние 6+6 не сме давали мнение към него и такова за сега не е поискано."

    Явно и няма да ви поискат, като че ли?

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •