Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 143
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Докато ровичках ми мина през погледа.Натиснах копчето и вече е у дома.Да ама не.Само знам че с него се измерва захарност .Познанията ми са до тук.Започнах разучаване на новата придобивка.Отзад се върти и се фокусира скалата.Не знам защо е толкова затъмнена?Когато развих предната част видях нещо като диафрагма на фотоапарат.Пробвах да я отворя но безуспешно.Има някакво бутонче но не работи или аз нещо не му разбирам?Бих бил благодарен ако някой може да хвърли повече светлина по въпроса.

    Прикачен файл 10838

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Докато ровичках ми мина през погледа.Натиснах копчето и вече е у дома.Да ама не.Само знам че с него се измерва захарност .Познанията ми са до тук.Започнах разучаване на новата придобивка.Отзад се върти и се фокусира скалата.Не знам защо е толкова затъмнена?Когато развих предната част видях нещо като диафрагма на фотоапарат.Пробвах да я отворя но безуспешно.Има някакво бутонче но не работи или аз нещо не му разбирам?Бих бил благодарен ако някой може да хвърли повече светлина по въпроса.

    Прикачен файл 10838
    Чети упътването!
    Първо трябва да го калибрираш. Слагаш една капка дестилирана вода под капачето, след което поглеждаш в околяра, ако чертата, която се вижда не е на нулевото деление, въртиш винта (това не е бутонче) до достигане на нулата. Тази операция се прави преди всяко замерване.
    След калибрирането подсушаваш.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Благодаря за отговора.Винтчето мести отвора нагоре и надолу.Какво се центрова с този отвор? В комплекта има и отверка. Без фенерче нищо не се вижда .Ще трябва да го комплектовам с фенерче.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-01-03 18-56-32.png
Прегледи:      132
Размер:	44.8 KB
ID:	10853Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-01-03 18-50-59.png
Прегледи:      132
Размер:	140.8 KB
ID:	10851Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-01-03 18-50-02.png
Прегледи:      129
Размер:	291.4 KB
ID:	10852

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Благодаря за отговора.Винтчето мести отвора нагоре и надолу.Какво се центрова с този отвор? В комплекта има и отверка. Без фенерче нищо не се вижда .Ще трябва да го комплектовам с фенерче.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-01-03 18-56-32.png
Прегледи:      132
Размер:	44.8 KB
ID:	10853Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-01-03 18-50-59.png
Прегледи:      132
Размер:	140.8 KB
ID:	10851Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-01-03 18-50-02.png
Прегледи:      129
Размер:	291.4 KB
ID:	10852
    Сглоби го!
    Направи това, което ти казах в предишния пост, поглеждайки в околяра, трябва да си насочен с лице към светлина.
    Не се центрова, а се калибрира уреда. Дестилираната вода трябва да е с температурата на течността, чиято захарна концентрация ще мериш. Слага се една капка с пипетата от комплекта.
    Винтчето е отгоре на последната снимка - оребрено, месингово. Това, което се вижда на среща не го знам, какво е. По-добре не го пипай.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравей kuline.Днеска набързо погледнах уредчето към Слънцето.Скалата се виждаше добре.Благодаря ти за информацията.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Честит празник на всички лозари и винари, а и на всички гл...( влюбени ).

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    850
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Даже и успях да дремна.Сега,докато чакам да стане 6 без 10,демек 5 без 10 по зимното часово време,ще подготвя двайсетина пръчки "евмолпия" за вкореняване
    Готово!
    Сега,чакане му е майката.Само по бързо да свършва войната....за да не ми развалят чакането
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20220319_162008.jpg‎  

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Готово!
    Сега,чакане му е майката.Само по бързо да свършва войната....за да не ми развалят чакането
    Ай, да му се не види... Не виреят тез сортове при мен. Иначе, карат грозде по пазара и всяка година си купувам. Не е, като да си е твоето, ама виното може и мъртвец да дигне и на ръченица да го избие...

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    850
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ай, да му се не види... Не виреят тез сортове при мен. .
    Не виреят щото не си настоятелен...Един от разсадниците,произвеждащи евмолпия е в северна България.Производителя,неп омня името,редовно излага в Плевен на пчеларското изложение.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Не виреят щото не си настоятелен...Един от разсадниците,произвеждащи евмолпия е в северна България.Производителя,неп омня името,редовно излага в Плевен на пчеларското изложение.
    Имах в предвид, че там където мога да засаждам, местата са със северно изложение и като цяло не особено подходящи. Иначе знам, че евмолпията е сравнително студоустойчива, особено в сравнение с мавруда. Миналата година посях 6-7 пръчки мускат отонел, за асмалък. След година-две, ще видя...

 

 
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •