Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 143
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Благодаря за похвалите.Това го правя най вече от любопитство.Искам да пробвам какво ще излезе на БГ земя.А що се отнася за родно производство,то погледнато реялно повечето бългърски земеделски култури са донесени от някъде.Снимките ги качвам за любопитните.Някой беше казал,че за да си здрав ,трябвало да употребява храни само от там където си бил роден.

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Благодаря за похвалите.Това го правя най вече от любопитство.Искам да пробвам какво ще излезе на БГ земя.А що се отнася за родно производство,то погледнато реялно повечето бългърски земеделски култури са донесени от някъде.Снимките ги качвам за любопитните.Някой беше казал,че за да си здрав ,трябвало да употребява храни само от там където си бил роден.
    Донякъде хем е хубаво да се внасят видове от вън, хем не е. В единия случай се получава разнообразие в началото, а след това еднообразие в по голям мащаб, защото вече навсякъде ще го има този вид, а от съешаването с подобни подвидове. В другия случай е възможно инвазиране на вида, поради по добри условия и трудността за ограничаване на развитието му.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Донякъде хем е хубаво да се внасят видове от вън, хем не е. В единия случай се получава разнообразие в началото, а след това еднообразие в по голям мащаб, защото вече навсякъде ще го има този вид, а от съешаването с подобни подвидове. В другия случай е възможно инвазиране на вида, поради по добри условия и трудността за ограничаване на развитието му.
    Дончев, така както те разбирам, ако го разгледаме написаното от теб и го обърнем за пчелите, то излиза, че проф. Петров "Доцента" е прав опитвайки се да съхрани местен вид
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #44
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Дончев, така както те разбирам, ако го разгледаме написаното от теб и го обърнем за пчелите, то излиза, че проф. Петров "Доцента" е прав опитвайки се да съхрани местен вид
    Зависи от какъв ъгъл ще погледнем написаното от мен, защото аз съм описал няколко възможности и в даден случай е прав, но в другия не... и те така. Донякъде това което прави е добре, че ще се съхрани, но пък от друга страна се получава обедняване. Обаче повече съм съгласен да я има. Трябва всяка разновидност да съществува в чист вид. За инвазиите - африканска пчела убиец.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    "Доцента" е прав опитвайки се да съхрани местен вид
    Тук, с уговорката че не знам дали от безкористни подбуди го прави или не, подкрепям и гласувам с две ръце и три крака за съхранението и защитата на местния вид и въобще за всички местни видове, не само за пчелите, а за всички видове.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте,някъде четох следното:Руския цар внесъл на времето картофите в Русия.Селяните започнали да отглеждат картофи,но смъртноста се увеличила.Казали на царя,че от катртофите започнали да боледуват.Получили следния отговор.Вие решете какво да правите.Да махнем картофите и да настъпи глад или да ги оставим.

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Интересувам се от немско грозде, а и от други подобни/френски/. Някой може ли да помогне. Касис имам. Благодаря предварително.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Интересувам се от немско грозде, а и от други подобни/френски/. Някой може ли да помогне. Касис имам. Благодаря предварително.
    Аз мога да помогна с резитбата и с брането?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #49
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Аз мога да помогна с резитбата и с брането?
    Ако някой помогне, засея, порасне, дойде време за резитба и бране ще те викна да свършиш таз полезна работа.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако някой помогне, засея, порасне, дойде време за резитба и бране ще те викна да свършиш таз полезна работа.
    Че да ти поръчам от Германия? В тукашните разсадници провери ли?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •