Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 143
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Молдовата е късно зреещ сорт.Преди да засееш винените сортове,се информирай за времето на узряване..

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Афуз/Болгар е един и същ сорт грозде. Кабернето дава малко, и рандемана му е малък, според мен, особено в личното лозе, което е малко по площ, кабернето не трябва да е повече от 30-40%, по-добре сензо, гъмза.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Баща ми и дядо ми имаха 2 лозя и обработваха още 2.Плюс това имаме иоще 4 асми.Едната асма е кабернето.По закон кабернето даваше през година, но след като баща ми започна да я наторява и полива ,започнахме всяка година да берем добри количества.Рекорда беше 16 касетки от 25 кв.м.от 2 лози.
    За Авуза и Булгара моето мнение е , че Афуза е с много по длъг грозд.Зърната са по продълговати и с по рехъви зърна.
    Имахме 1 лоза Гъмза.Много силно вървеше.Много добри количества грозде даваше ,но баща ми задължително чистеше листата ,за да може да съзрее гроздао.Прекалено много листа имаше,
    Сензото беше от любимите сортове на баба ми.Само повтаряше „Сензото - Сензото.“
    Баща ми казваше за Шардонето - Лоша година няма за него.
    Важно е крайния резултат. Какво вино се получава от гроздето ( дали боли глава от него и колко дена те боли главата)
    За десертното е важно , колко време издърза десертното грозде през зимата ( дали мухлясва по селажите)

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    На мен това последното, с тези рехави чепки и жълти зърна ми прилича на Брестовица.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    На мен това последното, с тези рехави чепки и жълти зърна ми прилича на Брестовица.
    Знае се че лозата е на 60 години.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте,преди години говорих с един човек от онова село където направиха митница.До Елхово било.Този човек ми каза че тяхното лозе не го пръскъли и колове не му слагали.Било дребно,червено и много цапало.Оряли го с магарето на кръст и нищо друго.Да попитам има някой съфорумец от този край?Ако има такъв моля да разясни що за сорт е ?Ако може и снимка да качи.
    Благодаря предварително.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_6261.JPG
Прегледи:      66
Размер:	226.8 KB
ID:	10123

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Здравейте,преди години говорих с един човек от онова село където направиха митница.До Елхово било.Този човек ми каза че тяхното лозе не го пръскъли и колове не му слагали.Било дребно,червено и много цапало.Оряли го с магарето на кръст и нищо друго.Да попитам има някой съфорумец от този край?Ако има такъв моля да разясни що за сорт е ?Ако може и снимка да качи.
    Благодаря предварително.
    Аз не съм от този край, но според това което описваш си мисля, че е Отел, но е малко по - различен от сегашните, които ги има в разпространение. Дядо ми имаше лозя и на едното лозе 1/3 беше насята само с такова.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Унгар, не знам дали има друго име. Много стар сорт, устойчив на болести, но той по-скоро е черен а не червен. Среща се тук таме и по нашия край.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Хайде да включим и Алжирка.

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	033958704[1].jpg
Прегледи:      68
Размер:	158.3 KB
ID:	10126 Нещо от сорта е, но тук листата са по - грапави, а на този за който говоря аз, е с гладки/лъскави. Мисля, че е американско диво.

 

 
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •