Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 137
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...не могат да се възползват от действителното полагащите им средства, които следва да получават...
    Когато един бизнес е изкривен в някаква посока от полагащи се субсидии, все така става - възползват се комбинатори и мошеници. Ако просто продават сертифициран "био"мед на по-висока цена и потребителите го оценяват, за какво са им субсидии? Ако пък никой не иска да купува "био"мед заради по-високата цена, защо трябва да го произвеждат? Къде тук е логиката на субсидиите?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #62
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Когато един бизнес е изкривен в някаква посока от полагащи се субсидии, все така става - възползват се комбинатори и мошеници. Ако просто продават сертифициран "био"мед на по-висока цена и потребителите го оценяват, за какво са им субсидии? Ако пък никой не иска да купува "био"мед заради по-високата цена, защо трябва да го произвеждат? Къде тук е логиката на субсидиите?
    Никаква я няма логиката, но едните дават, дават, а другите взимат, взимат и те така до края на света/пчеларството. А пчелите измирали. Да мрат, та дано някъде се пропука в някоя тиква, че така не става.

  3. #63
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Абе вие имате ли представа каква сила и лоби са големите зърнари?Да не лапнат те парите от Европа Ами да ги дадат на пчеларите...

  4. #64
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Ще ви дам пример с Октопод.Те са най големия бенефициент по субсидия за обработваема площ е в Европа!Това дефакто значи,че в наща мила родина само те могат да си прокарат какъвто закон искат.А камо ли да позволят на нас пчеларите да вземем пари които могат си ги приберат те...Социализма свърши сега парата командва!

  5. #65
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Няма 200м., няма 300м.- Милев го каза : вън от полето. То и такова е изискването по закон........
    Всъщност изискването е в радиус 2-3 км (не поня точно) да е 80 % неконвенционално и 20 % може да е интензивно земеделие (земи). Ще ти дам реален пример със себи си при това съм в Добруджа - имах мерак да стана био и се свързах 5-6 фирми дето сертифицират всичките казаха че отговарям на изискванията като единствено трябва да мръдна кошерите на около 400 м т.е. да не са в края на селото а в гората...

    Изненадващо поне за мен тогава се оказа друг проблем - бройката на кошерите - била много малка.

    Другото е че почти всички не ги знам точно инспектори ли се водят ми натъртваха първо за парите които ще получавам като субсидия по някака мярка 10 или 11 беше и изненадата им когато отвръщах че нямам никакво намерение да кандидатствам за тях. Чак единия каза - е как тогава за какво искаш да се регистрираш....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от p4elarov Виж публикацията
    Абе вие имате ли представа каква сила и лоби са големите зърнари?Да не лапнат те парите от Европа Ами да ги дадат на пчеларите...
    Имаме ние, имаме. Ама какво предлагаш - да се предадем предварително, даже без да мрънкаме?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Имаме ние, имаме. Ама какво предлагаш - да се предадем предварително, даже без да мрънкаме?
    Много си прав.Трябва да се борим до последния кошер.Гледай утре ми излезла някоя синя пъпка след като съм ял царевица.Има и други крайни методи,но не трябва да се позволява да се стигне до там.
    п.п.Винаги съм се чудил как се хранят земеделците като знаят какво продават и как го гледат.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #68
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    .....п.п.Винаги съм се чудил как се хранят земеделците като знаят какво продават и как го гледат.
    по тоя повод - познат фермер (отглежда свине) - отивам в магазина му да си купя нещо по случайност и той е там - избирам от витрината нужният ми продукт а той казва на продавачката да не ми дава това което искам а да влезне вътре в склада и да извади от неговото... след това ми посочи към витрините и вика това е за клиенти не е за мен и теб...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #69
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    по тоя повод - познат фермер (отглежда свине) - отивам в магазина му да си купя нещо по случайност и той е там - избирам от витрината нужният ми продукт а той казва на продавачката да не ми дава това което искам а да влезне вътре в склада и да извади от неговото... след това ми посочи към витрините и вика това е за клиенти не е за мен и теб...
    А този "фермер" има ли деца? Та някой ден като се заженят, дали няма да попаднат на "клиенти"... Рано или късно камбаната ще забие и за него.

  10. #70
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Преди близо 11 години, април 2008г., с жената и синковеца отидохме да Парижево за 5 нощувки( жената беше взела едни премии и реши да ги потроши до Францата)..........в квартала, в който ни беше хотелът, имаше магазин за месо - изумих се от безбожно високите цени на месото - това преди 11 годин!!!: пилешкото беше 20 евра, свинското 25 евра, а телешкото 30 евра!!!...магазинът свети отсвякъде, и даже на моменти виждахме как има опашка от хора, които чакаха да си купят месо....е как са ги спечелили като клиенти тези хора, които чакаха на опашка да си купят месо на такива безбожни цени се питах аз!!...и досега не мога да си отговоря!!

 

 
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •