Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 137
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски

    Откровено за БИО производството

    Докато гледате на комшията в купичката, някои трупат обороти...

    Като "почетен" автор на тая тема, ще си позволя да изтрия фотосите които публикувах по-рано.
    За да не се губи смисъла, на тях, някакъв човек си продаваше меда на безценица.
    Този пост е редактиран от koragroup; 25.01.2019 в 23:44.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    а може ли така докато си бъбрим културно(знам че мястото му не е тук ама к'о да се прави) като пълен аматьор да ви запитам: Понеже тук-там мяркам някакви цифри будещи удивление, граничещо на моменти и с чистосърдечно възхищение, примесено и с доза умиление, как аджеба се вади нектарен стоков мед от места/пчелини с 200-300, даже понякога 500 до 1000, а в редки случаи и до 2000 семейства?
    Извинявам се за самоцитирането и спама, ама много бих се радвал някой от пчеларите с главно П да ми отговори та дори и само с "може"/"не може". Това би ме насърчило или дало как да кажа... храна за размисъл

    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Докато гледате на комшията в купичката, някои трупат обороти...
    Корчев, прав си! 'Ма тоз човек защо на такава безценица го дава меда Много ми се хапва акациев медец, че ми се свърши и сега го замествам с червено винце , но този не ми допада на цвят, умешан е с нещо не е 100% акация май, иначе знам ли...

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Извинявам се за самоцитирането и спама, ама много бих се радвал някой от пчеларите с главно П да ми отговори та дори и само с "може"/"не може". Това би ме насърчило или дало как да кажа... храна за размисъл
    не съм от тия с главно П но обикновено това е начина:

    Прикачен файл 9883
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А тук вече идва другия въпрос.При квота примерно 20т за района какво ще прави пчеларя другия мед?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Корчев,не си прав да знаеш.Това което правим не е вече за хорските очи.Всичко се гледа на платения ми канал.
    п.п.Не,че имам нещо против да покажа,но щом не желаете да ме четете какво ли ще е да ме гледате.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Докато гледате на комшията в купичката, някои трупат обороти...Прикачен файл 9881Прикачен файл 9882
    А според теб как му изличат сметките?
    Точно от купичката! Като получи едни пари ей тъй, от "горе", може и на два лева да го продава, а защо не и да го дарява. Те за туй не трябва да има такова финансиране. Ама кой съм аз та да го казвам. Друго си е да имаш периодичен превод по банковата сметка, за фиктивно притежавани семейства.
    Как не ти стана ясно, аз на никой не завиждам, просто не сме равнопоставени на пазара! И стига с тая купа, измисли някой друг лаф.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ей от тоз мед продават колеги,които НЕ можаха да вдигнат семействата си във втори корпус на ЛР.Демек кошерите бяха целогодишно на 1-един корпус ЛР.,а продават акациев мед.
    П.П
    Продават буркана на 9лв.Аааа и на всичкото от горе,наоколо няма акация само рапица и слънчоглед...

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ей от тоз мед продават колеги,които НЕ можаха да вдигнат семействата си във втори корпус на ЛР.Демек кошерите бяха целогодишно на 1-един корпус ЛР.,а продават акациев мед.
    П.П
    Продават буркана на 9лв.Аааа и на всичкото от горе,наоколо няма акация само рапица и слънчоглед...
    Докато не се отървем от такива мисли в главите - че като наливаме инверт целогодишно в кошерите и ще спечелим. Е, няма. Един път ще ги минеш, два пъти и накрая ще си го ядеш сам. Затова и цената му е ниска и ниска ще си остане, че кой е луд да дава луди пари за инверт?

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Затова и цената му е ниска и ниска ще си остане, че кой е луд да дава луди пари за инверт?
    Ааааа,какво да правят професионалистите.........осв н професионален мед от инверт.

 

 
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •