Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 137
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Понеже съм начинаещ имам едно питане до уважаемите колеги с повече практика, когато пчелите лятят за нектар опрашват ли растенията и когато летят за прашец на какво отстояние от пчелина летят да го събират.Предварително благодаря на отзовалите се.

  2. #112
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Понеже съм начинаещ имам едно питане до уважаемите колеги с повече практика, когато пчелите лятят за нектар опрашват ли растенията и когато летят за прашец на какво отстояние от пчелина летят да го събират.Предварително благодаря на отзовалите се.
    Аааааа, Жорко така няма да се разберем. Този нектар от растенията се отделя именно за да привлече пчелите, които пък от своя страна да го полепнат по себе си и да го пренесат до другото. Разстоянието предполагам, че ще е колкото и за нектар.

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Бях чел някъде, че за овощни градини, пчелините трябва да бъдат на 500 метра един от друг, но това е препоръка за опрашване предполагам.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Понеже съм начинаещ имам едно питане до уважаемите колеги с повече практика, когато пчелите лятят за нектар опрашват ли растенията и когато летят за прашец на какво отстояние от пчелина летят да го събират.Предварително благодаря на отзовалите се.
    Според мен гушката е съществен фактор за твоя въпрос,но пък тук идва един важен момент.Дали не остава нещо което ще донесат в кошера от това над 3,5км което е събрала.Друг е въпроса как се мерят тия разтояния все пак всички знаем как се движат пчели.Баири не убичат като мен да качат.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според мен гушката е съществен фактор за твоя въпрос,но пък тук идва един важен момент.Дали не остава нещо което ще донесат в кошера от това над 3,5км което е събрала.Друг е въпроса как се мерят тия разтояния все пак всички знаем как се движат пчели.Баири не убичат като мен да качат.
    Одиш като цветарка по форуми, групи, буци и незнам още кво, а как тъй не си научил, че съществува и https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93...B0%D0%BD%D0%B5

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Одиш като цветарка по форуми, групи, буци и незнам още кво, а как тъй не си научил, че съществува и https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93...B0%D0%BD%D0%B5


    Е да ама тая система мой ли да качи моите пчели по баира да минат да събира от другата страна?
    п.п.Какво да правя 2 дена имам още за ядене пиене...тия 5 работи.Благодаря,все пак за инфото.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е да ама тая система мой ли да качи моите пчели по баира да минат да събира от другата страна?
    п.п.Какво да правя 2 дена имам още за ядене пиене...тия 5 работи.Благодаря,все пак за инфото.
    Сега, предполагам знаеш, че кучетата вече ги въоръжават с GPS, за да се улесни авджията. Твоите кучета, такива скоро няма да имат - ясно. Нищо чудно обаче да турят на прелката на всяко семейство по едно устройство, което да маркира и следи пчелата в полет. И без това седиш цял ден на компа, поне ще ги наблюдаваш мързелуват ли и къде ходят на работа. Ей, виж само каква идея за моя човек инджинерина.

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Сега, предполагам знаеш, че кучетата вече ги въоръжават с GPS, за да се улесни авджията. Твоите кучета, такива скоро няма да имат - ясно. Нищо чудно обаче да турят на прелката на всяко семейство по едно устройство, което да маркира и следи пчелата в полет. И без това седиш цял ден на компа, поне ще ги наблюдаваш мързелуват ли и къде ходят на работа. Ей, виж само каква идея за моя човек инджинерина.


    Току що ми звънна Бати Янчо/Месията/ и каза да ти напиша:
    Разстояние по радиус и терен/релев/ не е едно също.Тей му кажи на Калин.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Току що ми звънна Бати Янчо/Месията/ и каза да ти напиша:
    Разстояние по радиус и терен/релев/ не е едно също.Тей му кажи на Калин.
    Ти, от кога му стана вестоносец на него? Вникни съдържателно в казаното от клипа, не ми развивай теории. Пчелата не копира терена, когато има паша през девет баира! Досещам се какво се опитваш да кажеш, но поне го кажи едно към едно или те е страх да не те обвинят биологичните.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ти, от кога му стана вестоносец на него? Вникни съдържателно в казаното от клипа, не ми развивай теории. Пчелата не копира терена, когато има паша през девет баира! Досещам се какво се опитваш да кажеш, но поне го кажи едно към едно или те е страх да не те обвинят биологичните.


    Мисля ,че се забравил какъв съм на Месията.Тук помагаме на врагът,но дали ще го разберат и оценят не знам.Без тях на къде сме?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •