Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 137
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Всъщност изискването е .......
    В радиус до 3 км от месторазположението на пчелина, източниците на нектар и полен трябва да се състоят от произведени по биологичен начин растения или растения с диворастящ произход” Разрешени Сертифицирани биологични площи; Дива растителност; Гора, край на гората; Храстовидна и букова растителност, ливада; Екстензивни, традиционно обработвани масови реколти без
    прилагане на пестициди и изкуствени торове (удостоверение или друга възможност за доказване )

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Забранени
    Интензивни, конвенционално обработвани масови реколти с прилагане на пестициди и/или изкуствени торове (напр. слънчоглед, царевица, бобови култури, зеленчуци, овощни градини, рапица,
    памук, лавандула и др.)

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Какво ли се занимавам, то затова темата е табу и е тихо, като в гроб, защото повечето са далеч от БИО.

  4. #74
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    А ГМО културите пръскат ли се с разните му там синджетни, миндженти и байсефи, или се отглеждат без третирания....да не излязат накрая гмо културите и те да са био!!!

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Забранени
    Интензивни, конвенционално обработвани масови реколти с прилагане на пестициди и/или изкуствени торове (напр. слънчоглед, царевица, бобови култури, зеленчуци, овощни градини, рапица,
    памук, лавандула и др.)
    Не ми се търси - изобщо забранени или се допускат до някакъв процент?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    А ГМО културите пръскат ли се с разните му там синджетни, миндженти и байсефи, или се отглеждат без третирания....да не излязат накрая гмо културите и те да са био!!!
    ГМО е мит, само че е много устойчив мит. Всичко сортово е ГМО, създавано с години. Генната модификация, дали ще дебнеш да я хванеш 10 години из опитните полета, или за 2 години с помощта на предизвикани мутации, е все едно и също. Горе -долу като да копаш с мотиката или да обработиш с трактора с култиватора. А при съвременното нарастване на населението по света процеса не може да бъде удържан - гладът е по-силен от тока - казал манго.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не ми се търси - изобщо забранени или се допускат до някакъв процент?
    И на мен не ми се търсеше, това беше първото, което ми попадна. Тук има калабалък БИО, те ще ни пуснат точния линк.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Какво ли се занимавам, то затова темата е табу и е тихо, като в гроб, защото повечето са далеч от БИО.


    Д-рю Чанко не е това проблема кой къде е,а кой как си гледа пчелите. Не може да си БИО и да имаш казан за инверт.Да не говорим и за другите злоупотреби с пчелите.Имам един въпрос към теб знам,че няма да ми отговориш,но ще ти го задам.Ако си купя БИО майка или БИО отводка кошера ми ще стане ли БИО?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #79
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Ако сте гледали филма "Вилна зона"...Первазов им казва:"Документ, документ....имаш ли документ???"

  10. #80
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Д-рю Чанко не е това проблема кой къде е,а кой как си гледа пчелите. Не може да си БИО и да имаш казан за инверт.Да не говорим и за другите злоупотреби с пчелите.Имам един въпрос към теб знам,че няма да ми отговориш,но ще ти го задам.Ако си купя БИО майка или БИО отводка кошера ми ще стане ли БИО?
    Ха, ха...БИО майка. На лични.

 

 
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •