Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 137
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    С това "био" нещо се бъркаме. Има го не само в пчеларството, има и биослънчоглед и биоцаревица даже. Някои елементарни, известни на всеки, неща, ще ги напиша за прегледност. Възникването на това явление мисля да е следствие от желанието на хората да си купуват екологично чисти продукти. Ако има търсене, веднага се появява предлагане. Ако работата се остави само на търсенето и предлагането, всеки продавач ще твърди за стоката си, че е еко, меко и прочее. Потребителят, съответно, няма как да знае дали това е така или е трик на продавача да му продаде нещо, бъкано с отрови в рамките на максимално допустимото. Понеже ЕС има навика да си вре носа във всички подробности от живота на хората и да ги регламентира, и за "еко"стоките се е пръкнал начин за удостоверяването им. При създаването на такава организация за удостоверяване на характеристики и произход на стоката е мислено за приложението и в едни общества, където законите се спазват и за това се следи. Приложена у нас /както и много други еврорегламенти/, тя моментално бива извратена поради присъщите ни тарикатлък, корупция, цигания /да не ги изреждам всичките, знаем се/. Това няма как да остане скрито, защото "бие на очи", както бие на очи и цялата ни останала корупционна организация във всички области на държавата. Но, живеем си ние, не протестираме срещу собствените си безобразия, докато някой не почне да ни бърка директно в джоба. С цялото това изложение на общоизвестни положения искам да кажа, че не е проблема в "био"-то, а в нашите глави, които го прилагат. И важи за всичко, което правим, като за проклетия няма и на кого да се сърдим за собствените си неблагополучия. Изобщо не си мисля, че, ако изчезне "био"-то от пчеларството, нещо ще се промени. Тогава пак толкова ще ревем, че ни е ниска цената и пак няма да знаем какво съдържат бурканите с мед на сергията.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    .......
    Звучиш, като рефер( помирител ) между отбора на "гузните" и кръжока на мрънкачите.

  3. #43
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    докато някой не почне да ни бърка директно в джоба.
    В крайна сметка точно това ще се получи. Кой какво успял да вземе ще си потъне, а впоследствие всички ще се окажем с едни данъци. Пример: преди години раздадоха безплатно едни варели за смет безплатно. Че ще ставаме европейци и селата ни ще станат чисти като на европейците. Да ама не. Сега ни вземат едни пари като такса смет, която е изчислена върху площта на къщата и е огромна, а сметта няма кой да я събира, или ако я събират, то трябва в определен час и ден да ги дебнеш и гониш за да успееш да си изхвърлиш контейнера. Ако изобщо ги хванеш. Абе, усмивки от старите ленти, но парите си вървят и иди и им кажи, че не живееш там и ходиш от време на време. Та мисълта ми беше, че в един момент ще започнем и за празни кошери да плащаме.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Последен коментар от мен по темата.

    Кой ще цитира поста ми и ще каже Корчев, ти си фалшив "био производител", измамник и крадец?

    Ако някой има доводи и доказателства да ми отправи такова твърдение, ще приема неговоро мнение.

    НО, докато "всички" са маскари, докато има "нашите" и "вашите" пари, докато сме на "ние" и "вие" и някой ме слага в някоя от тези категории "ей така".... ЩЕ ПОДСКАЧАМ!!!

    Ако не съм прав, тогава всички пчелари са търгаши, всички сестри са курви, всички ловци са бракониери и т.н. Само за модераторите нищо лошо, тях "конвенцията" ги пази...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията

    ......... Корчев, ти си фалшив "био производител",
    Това най пасва. Ама не скачай много , да не си удариш главата в тавана. Няма и защо да скачаш, още в другата тема се писа, че не си виновен ти, а този, който ти е дал сертификат, ти просто си изял " баницата". Няма да ти пускам снимка на района ( ти качи за да видят всички ), само ще кажа, че имаш много- много земеделски земи и едва ли всички насаждения са био.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Съчувствам ви, не само балона е гръмнал, а и мандрата.

    https://www.youtube.com/watch?v=qSsI...W9Z-nbC6mwlgLM

    пп. 18--26 + минута.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Последен коментар от мен по темата.

    Кой ще цитира поста ми и ще каже Корчев, ти си фалшив "био производител", измамник и крадец?

    Ако някой има доводи и доказателства да ми отправи такова твърдение, ще приема неговоро мнение.

    НО, докато "всички" са маскари, докато има "нашите" и "вашите" пари, докато сме на "ние" и "вие" и някой ме слага в някоя от тези категории "ей така".... ЩЕ ПОДСКАЧАМ!!!

    Ако не съм прав, тогава всички пчелари са търгаши, всички сестри са курви, всички ловци са бракониери и т.н. Само за модераторите нищо лошо, тях "конвенцията" ги пази...
    Корчев ти може да мислиш,че не си такъв,но само,че си взел от ДеМиСа сам си заби ножа в гърба.Не храниш,а вземаш пари за подхранване.
    п.п.Защо да не вземеш като дават.А,че ще взема на едни други колеги от парите ич не ми е през крачоля.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Според мен трябва да се помисли за минимална надморска височина при регистрирането на био-пчелини, под която регистрацията им да е автоматически невъзможна - примерно 300м. надм.в, или 250м, или 350м - компетентните инстанциии ще я определят, в зависимост от това до колко метра надм. височина в страната ни се развива примерно интензивно земеделие, и оттам нататък вече да се съблюдават за другите условия при регистрацията им.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Според мен трябва да се помисли за минимална надморска височина при регистрирането на био-пчелини, под която регистрацията им да е автоматически невъзможна - примерно 300м. надм.в, или 250м, или 350м - компетентните инстанциии ще я определят, в зависимост от това до колко метра надм. височина в страната ни се развива примерно интензивно земеделие, и оттам нататък вече да се съблюдават за другите условия при регистрацията им.
    Няма 200м., няма 300м.- Милев го каза : вън от полето. То и такова е изискването по закон.

    пп. Една четвърт при Милев са фалшиви БИО, ако и при Апитрейд е 25%, като сложим и при другите се получава много малък % истински. И това са точно присъстващите тук колеги.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Няма 200м., няма 300м.- Милев го каза : вън от полето. То и такова е изискването по закон.

    пп. Една четвърт при Милев са фалшиви БИО, ако и при Апитрейд е 25%, като сложим и при другите се получава много малък % истински. И това са точно присъстващите тук колеги.
    Изгледах това дето си пуснал от Плевен. Мани биото, ама и другото не е хич розово. Май говорим за цена под 4 лв?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •