Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 29
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ААА не може да ти врътнат сертификатче, защото няма как да те "злепоставят" после.
    Инак за книжките, снощи чух из медийното пространство да се върти някаква приказка за боновите книжки. Аз и жената ги притежаваме, но са нейде из семейните архиви. Ама те като и опрашването - тинтири минтири. Ето малко информация, за тия които на времето са се сдобили с депозитарни разписки и са си внесли дяловете във фонда на актуалната тия дни фамилия Баневи. http://www.moitepari.bg/spravochnik/...5303111121455/
    Опрашване? Искаш да кажеш, че са ни опрашвали през тия години? Не сме забелязали, то от толкова много опрашване просто се навеждаме и чакаме да им мине.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Опрашване? Искаш да кажеш, че са ни опрашвали през тия години? Не сме забелязали, то от толкова много опрашване просто се навеждаме и чакаме да им мине.
    Ах тии, знаеш какво ще ти отговоря!
    Че ни опрашвали, опрашват и ще ни опрашват е ясно, нима се съмняваш. Ние, фукариите винаги сме от нагласената страна. Тук-там се появяват някои, които се възползват от нашите рамене, поемат въздух, мислейки си, че са недосегаеми, но...ако не правовия закон, ги застига този на джунглата - мишена за някой специалист ... Хайде позволи ми да не правя аналогия с пчеларството, че ......

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Имате ли бонови книжки и какво правите с тях?
    Ето една интересна статия. Вижте таблицата най-долу и ще разберете какво може да правите с книжките.
    Само един цитат:
    "Четвъртото място се заема от Албена АД, в което през 2016 г. се вля Албена инвест холдинг АД, което оригинално беше ПФ Албена. Вложилите в ПФ Албена през 1995 г. 25 хил. инвестиционни бона, вече държат по 5 акции в Албена АД с текуща стойност 321,5 лв."

    https://www.investor.bg/novini-i-ana...a-dnes-246523/

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Мой колега има в Солвей-Соди АД Акции от боновите книжки и сподели,че всяка година взема около 300лв девидент.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    За Девня е вярно дават по 300 лв на книжка дивиденти за година ,а Албена дават по 3 лв и ти взимат по 20 лв за вход в курорта

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от enchev Виж публикацията
    За Девня е вярно дават по 300 лв на книжка дивиденти за година ,а Албена дават по 3 лв и ти взимат по 20 лв за вход в курорта


    Ще го питам и ще пиша за колко акции става въпрос тия 300лв.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Разговарях с колегата наистина взема около 300лв на година, но с акциите на майка си, баща си и на жена си.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Чудя им се какво се ослушват като шопари, а не вземат и да раздадат на хората по някой лев? Все пак са им гласували доверие и са им внесли някакви средства. 300 лева са си пак нещо. Аз имам 25 000, ако бяха ми ги изплащали, ето ти я субсидията и то с мои си средства.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Схемата за тия бонови книжки е почти същата както при белите петна.Общината дава под наем не потърсени земи и до 3 години ако не си потърсиш парите отиват в нейна полза.Уж парите са твои, но до едно време.После стават наши.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Схемата за тия бонови книжки е почти същата както при белите петна.Общината дава под наем не потърсени земи и до 3 години ако не си потърсиш парите отиват в нейна полза.Уж парите са твои, но до едно време.После стават наши.
    Тук е същата тъпотия. Ти, ако вземеш едно место и нахакаш пчелина, веднага ще те потърсят, но ако те го ползват - тишинааа. Аз имам имоти от дядо ми които хем ги имам, хем не. Ей такива бели петна, които те така го правят, че аз да не мога да ги ползвам. Друг пример. Някакво место подлежи на снимка за да се разбере кое какво е. Взето е на тъщата от дядо и. Баща и не го е видял, тъщата писа писма и си замина без резултат. Сега жена ми чака 6-та година за тази прословута снимка. Значи „бяло” петно. Не, не е бяло. А замъглено.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •