Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 142
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Днес шетах нещо и се наложи да изрежа един леторасъл от асмата иииии след минута проплака....

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Днес шетах нещо и се наложи да изрежа един леторасъл от асмата иииии след минута проплака....
    Дано и ние да не заплачем!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Днес шетах нещо и се наложи да изрежа един леторасъл от асмата иииии след минута проплака....
    На 14 февруари няма да плаче , а ще се радва, защото ще я напоиш с винце!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Смокинята започна да изкара листа, има сок в растенията при тези летни температури.

  5. #125
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Вчера слушах синоптика по Нова, има не малка вероятност и следващите месеци - Януари, Февруари и Март, температурите да са над нормата, а пък валежите да са под нормата.

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Вчера слушах синоптика по Нова, има не малка вероятност и следващите месеци - Януари, Февруари и Март, температурите да са над нормата, а пък валежите да са под нормата.
    За нас е важно да не падат и да не се задържат температурите под нормите.Валежите може и над нормите.Язовир имаме да пълним.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    На 14 февруари няма да плаче , а ще се радва, защото ще я напоиш с винце!
    Ааааааа,за асма не съм чувал да се полива с вино,а само за лозе.......

  8. #128
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Последните месец и нещо попрепръска малко дъжд на село и даже стои кално, НО нивото на една от рекичките спада + един геран, който ми е указател вместо да се понадълни е спаднал с 20-тина см. Един от арендаторите говорил с баща ми и му казал, че като орали отгоре е кал, а малко по-надолу е сухо. Към това като видях и снимка от Google Earth колко са спаднали язовирите и ми е ясно, че трябва да търся нещо фурми ли да садя или камили да гледам. Октомври месец снимката над село е все едно над Либия. Дано да е нещо момента аномалия и догодина пак да си има дъжд, че тази година прескочих ама при такива условия катастрофата е гарантирана.
    Медец

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ааааааа,за асма не съм чувал да се полива с вино,а само за лозе.......
    Ей, сега стана ясно защо плаче горката асмичка!Капни и' малко , па може да ти се отблагодари!Даденото от добро сърце многократно се връща!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Последните месец и нещо попрепръска малко дъжд на село и даже стои кално, НО нивото на една от рекичките спада + един геран, който ми е указател вместо да се понадълни е спаднал с 20-тина см. Един от арендаторите говорил с баща ми и му казал, че като орали отгоре е кал, а малко по-надолу е сухо. Към това като видях и снимка от Google Earth колко са спаднали язовирите и ми е ясно, че трябва да търся нещо фурми ли да садя или камили да гледам. Октомври месец снимката над село е все едно над Либия. Дано да е нещо момента аномалия и догодина пак да си има дъжд, че тази година прескочих ама при такива условия катастрофата е гарантирана.
    Обикновено,есента е с най-ниско ниво на подпочвената вода(влагата),но има и др. виновници за ниското ниво.Доста канали(ВиК) се изкопаха в и около населените места,което допълнително сваля-дренира нивото водата.

 

 
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •