Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 94
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2019
    Мнения
    1

    Начинаещи пчелари търсещи съвети

    Здравейте,
    Ние сме двама заинтересовани към пчеларството млади студенти. Последните няколко часа четем различни теми и прочие с цел да разберем повече и да започнем от някъде. Дядо ми преди имаше кошери и имам някакви минимални познания относно отглеждането на пчели. От тогава имам голям интерес към пчелите, тъй като са едни невероятни животинки.
    Намираме се в северен-централен регион (Ловеч,Троян) - бихме се радвали ако споделите какви кошери да ползваме, има ли в околността сборове за пчелари, за да получим някакво знание, или просто ако имате съвети за любители. Важно за нас е също къде да поставим кошерите, тъй като четохме, че пестицидите унищожават пчелните семейства.

    Благодаря предварително

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    Моят съвет е - изкарай те един курс по пчеларсто. Ще ви е от полза. Успех.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от joeyost Виж публикацията
    Здравейте,
    Ние сме двама заинтересовани към пчеларството млади студенти. Последните няколко часа четем различни теми и прочие с цел да разберем повече и да започнем от някъде. Дядо ми преди имаше кошери и имам някакви минимални познания относно отглеждането на пчели. От тогава имам голям интерес към пчелите, тъй като са едни невероятни животинки.
    Намираме се в северен-централен регион (Ловеч,Троян) - бихме се радвали ако споделите какви кошери да ползваме, има ли в околността сборове за пчелари, за да получим някакво знание, или просто ако имате съвети за любители. Важно за нас е също къде да поставим кошерите, тъй като четохме, че пестицидите унищожават пчелните семейства.

    Благодаря предварително
    Моя съвет е: До пролетта четете яко пчеларска литература, следете форума. На пролет си купете няколко отводки, кошери или каквото решите от сега и от пчелар с който сте се договорили също от сега. Той ще ви даде някакви напътствия, а вие започвате да задавате въпроси, които не са ви ясни, първо от литературата която четете, а след това от практиката. И така полека лека от няколкото капки дъжд, навлизате в голямата кал на пчеларството.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от joeyost Виж публикацията
    Здравейте,
    Ние сме двама заинтересовани към пчеларството млади студенти. Последните няколко часа четем различни теми и прочие с цел да разберем повече и да започнем от някъде.
    От смях ли да умирам, от мъка ли.

    Учете си уроците, скоро субсидии в пчеларството няма да има .

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не ги слушайте тия дъртоци за тях сте едни бъдещи конкуренти или кибрити за тяхните пчелини.Най лесната работа е гледането НА пчели.Така,че смело и успех в мъките.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не ги слушайте тия за тях сте едни бъдещи конкуренти или кибрити за тяхните пчелини.Най лесната работа е гледането пчели така,че смело и успех в мъките.
    И на мен най - лесно ми е гледането. Ето, днес ходих и ги гледах, но след два месеца започвам да ги отглеждам и като си помисля как ще ми се е...….нали, и не ми се мисли, но кат се качиш като мечка на горещата тенекия и щеш не щеш, започваш да танцуваш.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Важно е младежта да има мерак за гледане,че днескашната тей ги мързи,че две не видят.Бъзикате ги а един не спомена нищо за системата кошери.Ох,от кога ви чакам и на двамцата да каже и аз че не съм съгласен,но Чанко гърмян заек и ме игнорира или ме дебне.За теб знаем вършиш си работата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Важно е младежта да има мерак за гледане,че днескашната тей ги мързи,че две не видят.Бъзикате ги а един не спомена нищо за системата кошери.Ох,от кога ви чакам и на двамцата да каже и аз че не съм съгласен,но Чанко гърмян заек и ме игнорира или ме дебне.За теб знаем вършиш си работата.
    Че какво да говорим за системата? Хралупи всякакви. Ти питал ли си пчелите дали знаят имената на системите в които ги поставяме? Неееееее. Казвал съм го и пак ще го кажа. Кошера може да е под формата на колянов вал и пак няма да им пречи това. Напротив. По добре ще им е.


    Всичките глупости в пчеларството си ги измисляме ние. Системи, рамки, обтелване, сиропи, лекарства, концентрации...……...лав да става.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    По-добре да гледат пчели, отколкото да пушат трева и да се наливат всяка вечер с ракия и бира- пчеларите са въздържатели като цяло!!!

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Че какво да говорим за системата? Хралупи всякакви. Ти питал ли си пчелите дали знаят имената на системите в които ги поставяме? Неееееее. Казвал съм го и пак ще го кажа. Кошера може да е под формата на колянов вал и пак няма да им пречи това. Напротив. По добре ще им е.


    Всичките глупости в пчеларството си ги измисляме ние. Системи, рамки, обтелване, сиропи, лекарства, концентрации...……...лав да става.


    Точно там е ключа за палатката в системата.Ако преположим ,че са в Троянския балкан бъдещите колеги има не повече от 2 паши.Липа и ливида/билки/.Според теб коя система е най подходяща за такъв раьон?
    п.п.Чанко ти може и да не се буташ спокойно разбирамте.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •