Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2019
    Мнения
    1

    Купувам чист пчелен восък

    Здравейте,

    Честита нова година, желая на всички много здраве и успехи през 2019!

    За пръв път публикувам тук, никога не съм се занимавал с пчеларство и е възможно да изглеждам доста неподготвен по темата.

    Работим по проект, свързан с производството на свещи от пчелен восък. В момента тече разработката на продукта. Експериментираме с восък, фитили и контейнери.

    На този етап закупихме восък с експериментална цел, но не сме доволни от качеството му. Кафеникав е, има нужда от доста филтриране, миризмата има медена нотка, но не е съвсем приятна.

    Въпросът ми е - някой може ли да ми предложи чист, първокачествен восък, с добър аромат и хубав цвят? И разбира се - на каква цена? По възможност сертифициран.

    Публикувам обявата като еднократна покупка, защото на този етап се нуждаем от малко количество за проби. Ако получим добър продукт на приемлива цена, ще се радваме отношенията ни да станат дългосрочни.

    И един допълнителен въпрос: В коя лаборатория мога да изследвам восъка и каква е приблизителнат цена за това?

    Благодаря!

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    15.10.2014
    Мнения
    2
    Някакъв телефон за връзка и колко точно ви трябва

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Здравейте,

    Предлагам ви восък от разпечатки. Точно такъв восък ви е необходим за вашето начинание. Цената, на която мога да ви го предложа аз, е 20 лв. за 1 кг.
    Обработен е по следния начин:
    1 - стопен е на водна баня, за отделяне на меда - съдържащ се в разпечатките /ползвам го за ракията/
    2 - на два пъти е претопен, чрез водна пара /за изчистване от примесите/, през т.нар. "руска соковарка"
    * Този восък, никога не е имал директен контакт с нагревателя /огъня/.

    Моля, при евентуален интерес, да се свържете с мен чрез лично съобщение.

    Поздрави
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Восък1 (1).jpg‎   Восък1 (2).jpg‎   Восък1 (3).jpg‎   Восък1 (4).jpg‎  

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2019
    Мнения
    1
    И аз търся 1 кг чист восък от разпечатки с добър аромат и хубав цвят. Ако някой има да пише.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Кат гледам чистотата от предния пост....
    Е, моя е по-чист, ама за аромат явно ще трябва .......
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 24.02.2019 в 21:18.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •