Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 37
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Това е друга зайгравка.
    Тука идеята ( поне моята и на агро-нома) е да позлваш 1 колесар със Х обслужваеми платформи, т.е транспорт от точка А до точка Б като се бяга от хамалогията.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Колегата rosty по горе описа какви са проблемите при подвижното пчеларство с платформи едва ли има какво повече да се добави, остават другите два варианта - или товариш и разтоварваш на ръка или с кран и си редиш кошерите както ти е удобно....

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ
    images.jpg дано сьм се справил

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Моята идея е същата,за целогодишно ползване.Платформа 3 редова,със среден подвижно изваждащ се ред 36 бр. коша общо обособяваща подвижен пчелин...
    Види ми се дълга такава база, на пресечен терен няма да мине. Аз засега залагам на два изтеглящи се се реда и дължина 6 кошера. Платформите да не се бъркат с ремаркета, ремаркето ще е едно, да се товари на него и на буса по една платформа.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2014
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Dupnica oblast Kustendil
    Колега elbulgaro справил си се с качване на снимката. Хубаво камйонче, но не разбирам, как ще изсипеш кошерите без да причиниш сериозни щети върху пчелното семейство.
    Цеко, за използване на кран се изисква професионална компетентност, която се подновява периодично със съответните такси.
    Колегата FreeBSD спомена за автомобил с 4x4 с бавни, което ми говори за сложен терен.
    Рости местеше с бус Mercedes с кран, ако бъркам моля да ме поправи. Чел съм, че на места е закъсвал и е ползвал помощ на приятел( да се чете трактор). Та мисълта ми е, че нещо, което на едни е по удобно не означава, че на други ще им свърши работа.

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    agro - съобразяваш се с буса , имай предвид че изтеглянето на този ред бърка много .Моите от четири трябваше да станат осем метра а местата са с денивелация и трудно се намира място . Платформите имат предимства но и доста недостатъци -две сезона обикаляме с тях и доста мога да напиша.
    FreeBSD виждам че си около мен ако решиш че искаш можеш да пишеш или да дойдеш да видиш и да си прецениш.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ
    Нищо подобно колега,между кошерите се заваря по една халка и се хващат с ето товаdescarga.jpg.А за разтоваржането изгледай това https://www.youtube.com/watch?v=WewWihMmRY8.Има тонажи от 3.5 до 25т. Трудно се краде такава платформа, а камиончето си го ползваш за всичко.Ако си бях в БГ щях да заложа на това.За жалост тук няма такива паши.Поздрави.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от elbulgaro Виж публикацията
    Нищо подобно колега,между кошерите се заваря по една халка и се хващат с ето товаdescarga.jpg.А за разтоваржането изгледай това https://www.youtube.com/watch?v=WewWihMmRY8.Има тонажи от 3.5 до 25т. Трудно се краде такава платформа, а камиончето си го ползваш за всичко.Ако си бях в БГ щях да заложа на това.За жалост тук няма такива паши.Поздрави.
    Проблема с разтоварването, що касае кошерите, се решава с това, което казваш или с други подобни помощни средства. Не така стоят нещата обаче с плъзгането на самия кош при допира му със земята. В края на платформата, този, който се допира до земята първоначално, има метални ролки, подобни на малки колела. При разтоварване на твърда равна повърхност - ок., но едва ли се намира такава повърхност в близост до пашата. Имал съм възможност да управлявам и работя с такъв камион, съоръжен с такава каросерия и да ти кажа, ако не е асвалт или бетон, ще се наложи да се ползва като самосвал, проста защото няма да може да се свали платформата.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не така стоят нещата обаче с плъзгането на самия кош при допира му със земята.
    Точно това е проблема на повечето платформи - всички ги рекламират колко удобно се товарят и разтоварят само че на циментови и асфалтови площадки, а никой на не показва решение при пресечен терен или в реални експлоатационни условия.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ
    Единственото условие с което трябва да се съобразим при тези платформи е,наклона.Нищо вярно за асфалт и бетон,платформата е разтоварвам така,че като се допрът до земята колелцата,се движи само камиона.Но за БГ явно още е раничко за тях.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •