Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 37 от общо 37
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от elbulgaro Виж публикацията
    Единственото условие с което трябва да се съобразим при тези платформи е,наклона.Нищо вярно за асфалт и бетон,платформата е разтоварвам така,че като се допрът до земята колелцата,се движи само камиона.Но за БГ явно още е раничко за тях.
    Късно е, не рано. В България почти липсват такива места в земеделските район, то там и пътища почти не останаха. В планинските, заради пресечения терен, пак.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Точно това е проблема на повечето платформи - всички ги рекламират колко удобно се товарят и разтоварят само че на циментови и асфалтови площадки, а никой на не показва решение при пресечен терен или в реални експлоатационни условия.
    Ако платформата има поне четири телескопни крака, които се спускат до земята и буса или ремаркето се измъкват изпод нея, защо да е трудно? С повдигане чрез един hi-lift /хай-джак/ крик лесно щe се разпъват телескопните крака.https://www.youtube.com/watch?v=MrfbR4REV-s
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    agro - съобразяваш се с буса , имай предвид че изтеглянето на този ред бърка много...
    Това не го разбрах, може ли малко пояснение?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Съобразяваш се с твоя бус и товарната му част за дължината на платформата за броя кошери за това си написал четири реда по шест кошера .
    Средния ред е проблемен първо при изтеглянето му и това , че платформата става два пъти по-дълга и от обслужване . Ако не го пуснеш на земята как се обслужва кошер на стълба или допълнителна платформа ?
    При мен краката са с дупки и чопове , работя с две латерни и вдигам първо предната страна махам първо средните и краката към теглича , пускам я да легне на ремаркето и после махам задните по същия начин. Доста често се случва латерната да идва ниска или висока спрямо терена и се налага или да копаем дупки или да подлагаме разни плочи .Терените са такива , че често едните крака са на 40см.от земята а другите на 70-80см. Сега умувам или за такъв тип офроуд крикове или за някакъв повдигащ механизъм на 12в. с четири точки в краищата на ремаркето но и там е игра.Цилиндърите излизат20-30см. а на места иска доста повече . Като го сложиш на наклонен терен и го нивелираш пада до толкова че след това не можеш да пъхнеш ремаркето преди да повдигнеш единия край. Всичко което ти изреждам е преодолимо ,но усложнява дразни забавя и те изнервя доста при местене. Почти съм го измислил идеалният вариант обаче трябва и някой да го направи . До сега от десетина разхождания на платформата не съм си помислял да съм сам при тръгване.
    Ха една ситуация от миналата година - четири платформи местим на разстояние от 40-50км. пет човека от вечерта в девет до другия ден на обяд . Звучи като виц ама не се смяхме. Ако си решил твърдо с платформи давай и ги усъвършенствай от грешките ни . Ако не -направи си ги кошерите със стойки , прекарай един укрепителен колан през кошер , пускаш един борд или широка плоскост на буса на ремаркето и си ги товариш и разтоварваш с количката независим от хора и терен .

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Съобразяваш се с твоя бус и товарната му част за дължината на платформата за броя кошери за това си написал четири реда по шест кошера .
    Средния ред е проблемен първо при изтеглянето му и това , че платформата става два пъти по-дълга и от обслужване . Ако не го пуснеш на земята как се обслужва кошер на стълба или допълнителна платформа ?...
    Аха, разбрах за какви проблеми иде реч. Замисълът при мен е да може сам да оставя платформата дори на неравен терен. Тоест, повдигам я върху краката, докато се отлепи от ремаркето или каросерията и тогава се измъквам с мпс-то. Колкото до изтеглящите се два реда, заедно с тях трябва да се изтеглят и обслужващите ги пътеки. Изпълнимо е, имам идеи как да стане. При всички положения първо трябва да се изтегли основата с пътеката, да се нивелира и стабилизира и чак тогава да се изтегли върху нея редицата от 6 кошера. С кошерите става много тежка и много трудна за изтегляне.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Замисълът при мен е да може сам да оставя платформата дори на неравен терен. Тоест, повдигам я върху краката, докато се отлепи от ремаркето или каросерията и тогава се измъквам с мпс-то.
    Така работя и аз но ремаркето трябва да се нагласи точно до сантиметри за да мога да хвана платформата към него с оптегачите за да е неподвижна. 90% от случаите се наглася на ръка а двуосно ремарке на баир е трудно сам (тука с бус може би ще е по лесно като прецизност) .Повдигането и свалянето е най-добре ако става не от ляво или дясно а отпред и отзад , като ако имаш възможност го направи така че да се вдига цялата предна или задна страна за да не "куца" .Ако с нещо мога да съм ти полезен съм насреща.
    Успех ти пожелавам и ще се радвам да покажеш това което си направил .

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Ето един начин за по лесно повдигане, но по труден за изработка 49501661_547216912450385_5446242372138565632_n.jpg 49622893_2334740483267922_2322973524928495616_n.jpg

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •