Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 114 от 144 ПърваПърва ... 1464104112113114115116124 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,131 до 1,140 от общо 1434
  1. #1131
    Потребител
    Регистриран
    22.02.2017
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Русе
    Да продължа монолога От най силните семейства изцентрофужих по 10 рамки, и имам изградени 5 продникови и на някои места по 10 магазинни рамки. Доволен съм! Заредих само изградени рамки за акацията... дано дано...

  2. #1132
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от symp Виж публикацията
    Да продължа монолога От най силните семейства изцентрофужих по 10 рамки, и имам изградени 5 продникови и на някои места по 10 магазинни рамки. Доволен съм! Заредих само изградени рамки за акацията... дано дано...
    А, ти не каза ли, че са напълнили по два магазина? Или още не си свършил с центрофуженето. Тази година наистина благоприятства рапичната паша. Направо си е за трети магазин, въпреки че до сега не съм слагал такъв.
    Снимка от 08.05.2020г.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20200508_112801.jpg‎  

  3. #1133
    Потребител
    Регистриран
    22.02.2017
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Русе
    Нямам достатъчно изградени рамки. Като ги качих на по два магазина се възползвах да ми изградят по един магазин рамки, а на някои сложих по 5 плодникови. Работя основни с 10 рамкови ДБ и няколко 12 рамкови. Ако не бяха основи дали нямаше да са 2 магазина за центрофужене?

  4. #1134
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А, ти не каза ли, че са напълнили по два магазина? Или още не си свършил с центрофуженето. Тази година наистина благоприятства рапичната паша. Направо си е за трети магазин, въпреки че до сега не съм слагал такъв.
    Снимка от 08.05.2020г.
    Явно при вас е благоприятно. Тук умират от глад. Рамките са сухи. Всеки момент ще се разпука акацията и дано да има спасение.

  5. #1135
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Имах шанс да заснема работата на пчелите при паша от Цер, нещо което се случва за първи път в пчеларската ми практика. Никога до сега не бях виждал всичките пчели да хукнат като по сигнал на работа, но за кратко само два часа от 15.00 до 17.00. Никоя друга паша не мога да я сравня с тази.
    https://www.youtube.com/watch?v=-mU55ozT3d8

    https://www.youtube.com/watch?v=YEn-KosDqHc
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  6. #1136
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    с.Новград
    има друго обяснение колега, по-скоро прилича на търтеево сборище над пчелина ти, миналата година имах подобна ситуация около 20 дни свързана с масово роене. Кошерите останаха без мед изразходен от търтеите, след обед по същото време време пчелина полудяваше и гледката и звука бяха впечатляващи. Кошерите масово се изроиха и до слънчогледа се наложи сериозно подхранване. Успех.

  7. #1137
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Няма нищо подобно описано от теб при мен. Това което не снимах е как пчелите се чистеха една друга на прелката. Това което лети са пчели ,а не търтей.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  8. #1138
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    с.Новград
    Успешна година!

  9. #1139
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Имах шанс да заснема работата на пчелите при паша от Цер, нещо което се случва за първи път в пчеларската ми практика. Никога до сега не бях виждал всичките пчели да хукнат като по сигнал на работа, но за кратко само два часа от 15.00 до 17.00. Никоя друга паша не мога да я сравня с тази.
    https://www.youtube.com/watch?v=-mU55ozT3d8

    https://www.youtube.com/watch?v=YEn-KosDqHc
    Имам чувството, че нещо бъркаш. В този час който описваш се получава облитане на пчелина. Когато времето е хубаво през целия ден го правят от 10.00 до 17-19.00 часа, а в този случай дъжда ги възпрепятства и като спира дава старт на всичките заедно. Иначе виж това https://pchelari.com/forum/showthrea...B1%D0%BE%D0%B2 -7 пост.

  10. #1140
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    На фона на постовете на повечето колеги ми е неудобно да кажа, че повечето магазини са пълни с мед, и нямам време да ги изцентрофужа, и днес носят като диви...май почва липата...нямам изградени рамки, нямам обтелени рамки с основи да им дам да градят - изобщо пълна лудница, а съм само само с 27 кошера, а тия дето са по 100-200...бедна ми е фантазията!!!...квото стане...тия дни ще ги прегледам основно...и ако мога да им дам повече фронт за работа, това ми е целта.

 

 
Страница 114 от 144 ПърваПърва ... 1464104112113114115116124 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •