Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 144 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 1434
  1. #531
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Това е положението на 08.01.17 г. Половината от кошерите са затрупани на 100 % от навеяния сняг. Температури през деня - 10, вечер става -14. Метеоролозите познаха на 100 %, прогнозата им е много точна. Сега започва да вали отново сняг и днес 10.01 и утре 11.01, снегът ще затрупа всички кошери на 100 %.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20170108_15_12_10_Pro.jpg‎  

  2. #532
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    И какво мислиш да правиш по въпроса Георги ?
    така преди време три от моите бяха заринати на 100 % и си нямах работа да ги отрина, уж внимавах като пипах по край тях с лопатата но на пролет имаше завидно количество умрели пчели по дъното... явно или съм ги чукнал и са изпадали от кълбото (което не ми се вярва, нали аз съм ринал снега) или са се задушили.
    Но пък съм виждал на колеги заринати по същият начин без да правят нищо по въпроса и след ден-два просто снегът край тях се е отделил и спокойно си преживяха зимата.

  3. #533
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Какво да прави? Ще си пие виното и яде пържолите, а пчелите като ескимосите ще са по на топло, отколкото ако ги духа студения вятър.

  4. #534
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Така е всяка зима при мен. Като се стопли правя една дупка от към прелката и нищо друго. Аз и да искам да чистя няма къде да хвърлям снега. За сега пазя печката да не угасне и карам ски.

  5. #535
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Днес бях като малко японско багерче. Времето се затопли и отворих прелките. Готови са за следващата виелица след неделя.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20170112_16_31_57_Pro (2).jpg‎  

  6. #536
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Днес бях като малко японско багерче. Времето се затопли и отворих прелките. Готови са за следващата виелица след неделя.
    не ги барай не пият ракия
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  7. #537
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Аз все още не съм ходил на пчелина, не че мога да стигна до там. Преспите са по 1,5-2 метра. Някой из пчеларските форуми, бе преразказал приказка, чута от баба му за ярмата и снега. Смисъла и е, че снега има порьозна структура и въздуха преминава през него, тъй че пчелите не биха се задушили, аналогично на иглуто при ескимосите!

  8. #538
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аз все още не съм ходил на пчелина, не че мога да стигна до там. Преспите са по 1,5-2 метра. Някой из пчеларските форуми, бе преразказал приказка, чута от баба му за ярмата и снега. Смисъла и е, че снега има порьозна структура и въздуха преминава през него, тъй че пчелите не биха се задушили, аналогично на иглуто при ескимосите!
    Някой чувал ли е за задушени пчели от сняг? Или е само мит? Че и Матеев не се е вясвал скоро

  9. #539
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Някой чувал ли е за задушени пчели от сняг? Или е само мит? Че и Матеев не се е вясвал скоро
    Няма да се намери такъв! Освен ако не е преживял нещо в сънищата си.

  10. #540
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    снега има порьозна структура и въздуха преминава през него, тъй че пчелите не биха се задушили
    А леда?

 

 
Страница 54 от 144 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •