Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 120 от 144 ПърваПърва ... 2070110118119120121122130 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,191 до 1,200 от общо 1434
  1. #1191
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    То и бат ви Петко не е знаел какво иска май.

  2. #1192
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То и бат ви Петко не е знаел какво иска май.
    Дали исканото вечер е исканото сутрин?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #1193
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Дали исканото вечер е исканото сутрин?
    Зависи от количеството на дезинфектанта.

  4. #1194
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То и бат ви Петко не е знаел какво иска май.
    Едното не отменя другото, просто са му се затапили чакрите на ДВД-то и не усеща твореца или пък както сам казва, прибързано съди. Джендема ще го върне в правия път.
    В единия случай много точно е уловил и предал народопсихологията ни, а в другия изразява любовта си към татковината,но най-вече да не забравяме, че стихотворението "Татковина" е писано за децата на освободена България с цел възпитание в патриотизъм и родолюбие.

    Та знаел е той, знаел е, ама не винаги на нас ни се нрави истината

  5. #1195
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Едното не отменя другото, просто са му се затапили чакрите на ДВД-то и не усеща твореца или пък както сам казва, прибързано съди. Джендема ще го върне в правия път.
    В единия случай много точно е уловил и предал народопсихологията ни, а в другия изразява любовта си към татковината,но най-вече да не забравяме, че стихотворението "Татковина" е писано за децата на освободена България с цел възпитание в патриотизъм и родолюбие.

    Та знаел е той, знаел е, ама не винаги на нас ни се нрави истината
    Да ти кажа ли, като гледам днешните как въртят гъзягите/по Друмев/, та се чудя дали и тогава не са били такива, но ние да им предаваме фантастичност?

    Та в този ред на мисли да кажа нещо като виц, пак от народа:

    Вървял по пътя един лингур и насреща му вада/канал. Понечил да го прескочи, но не могъл.
    -Ех, на времето ги прескачах като лъв.
    Поогледал се, поогледал и като видял, че наоколо няма никой, па си рекъл: - ъ, и тогава си бях същото лайно.

  6. #1196
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    И аз това казвам, едни и същи СМЕ си бре Слънце, и тогава и сега.
    А Славейков не се прави на по-голям светец от останалите и не се изключва от народа като по-добър (както и аз впрочем), просто изразява мъката и страданието си във връзка с този факт, ето ти пак от него:
    " ...Проклех и вси достойни за проклетства
    и срам, и свяст притъпкали във прах,
    виновници за всички тези бедства,
    а заедно и себе си със тях..."


    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    /по Друмев/
    Можеше да кажеш "Боянския оракул", не е нужно всички да разбират за кого иде реч

  7. #1197
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Да докладвам: в понеделник третирах за втори път с ОК...и днес съм с три семейства назад - двете бяха слаби, но третото беше силно - защо е умряло??...голяма смъртост ще има тази зима, поне при мен...от 26 семейства, имам 6-7 силни/добри, останалото е много зле, отсега окапват, а до напролет не ми се мисли изобщо какво ще остане живо!!

  8. #1198
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Да докладвам: в понеделник третирах за втори път с ОК...и днес съм с три семейства назад - двете бяха слаби, но третото беше силно - защо е умряло??...голяма смъртост ще има тази зима, поне при мен...от 26 семейства, имам 6-7 силни/добри, останалото е много зле, отсега окапват, а до напролет не ми се мисли изобщо какво ще остане живо!!
    Каквото има да става, ще стане, не се притеснявай излишно! При създалата се обстановка, по-важно е всички ние успешно да "презимуваме", останалото все някак ще се нареди...

  9. #1199
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    И аз това казвам, едни и същи СМЕ си бре Слънце, и тогава и сега.
    А Славейков не се прави на по-голям светец от останалите и не се изключва от народа като по-добър (както и аз впрочем), просто изразява мъката и страданието си във връзка с този факт, ето ти пак от него:
    " ...Проклех и вси достойни за проклетства
    и срам, и свяст притъпкали във прах,
    виновници за всички тези бедства,
    а заедно и себе си със тях..."


    Можеше да кажеш "Боянския оракул", не е нужно всички да разбират за кого иде реч
    Ааааа, сега сме по Гяволи. Сега има гугле./пак по същият Гявол/

  10. #1200
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    По-скоро колегия Гоголе, пчеларска колегия, ти да видиш! Пълна с хора, които нямат претенции, че от тях започва и с тях завършва пчеларството в БГ. Сложили са ме на председателското място,
    хубави тостове съм бил вдигал, мъъъка ти казвам, ама някой трябва и това тегло да тегли
    Перо,Перо ,че то си мисля дали не са идентични тез двете думи.Колегия–Секта,слушай как звучат еднакво като ги изговаря човек.Ако сега беше времето на Великата инквизиция щяха да ви тормозят/бичуват,разтягат на колело,разтопено олово м/у пръстите,чупене на костите и накрая кладата/ след това твое признание за хубавите тостове.Имат –нямат претенции никой няма да ги пита,всички ще ги прекарат през жупела докато си признаят дали за пчели говорите или ще сваляте правителството и папата.Добре , че я няма в тогавашния и вид от средновековието.
    Шегувам се, разбира се.Ако не ни се натресе някоя корона,може на пролет да ти чуя тостовете.Ха наздраве!!!

 

 
Страница 120 от 144 ПърваПърва ... 2070110118119120121122130 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •