Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 118 от 144 ПърваПърва ... 1868108116117118119120128 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,171 до 1,180 от общо 1434
  1. #1171
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ако бях на твое място, щях да приготвя по 1 магазин да имам под ръка, за другата седмица го дават хубаво времето
    ама не съм, та затова нищо няма да приготвям, може би само някой капан за всеки случай
    Не един, всичките са ми под ръка, но и това време ще дойде - надявам се. Сега питките са на дневен ред. Следвам репликата на Васил Михайлов в ролята му като Неризанов във филма Маргарит и Маргарита. Няма как само да цоцаш.

  2. #1172
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ако бях на твое място, щях да приготвя по може би само някой капан за всеки случай
    Другото го изтрих защото е супер несериозно.Не че това дето го оставих е баш сериозно Перо. Но подготовката на капани сега, за на пролет, е много сериозна работа.А дали ще ги сложиш сега на набелязаните места си е лично твой избор,все пак и синигерите,стърчи опашките,калдаринките и орехчетата трябва някъде да презимуват.А на пролет само махаш проядените стари пити и слагаш други,пръскаш с медена вода вътре ,мажеш с поразтопен прополис и чакаш,чакаш и пак чакаш. Ма, ти го знаеш това Перо,нали каза че си на ти с Боянския оракул,а той е спец по капаните. Гледам че пак е тук,ама нещо не пише и споделя.Да няма забрана от по–висшестоящ над него,оракула.

  3. #1173
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    надявам се. Сега питките са на дневен ред.. Няма как само да цоцаш.
    Калине,не е ли твърде рано за тях?Преди десеттина дена им напълних хранилките /750мл./ със стар мед.Така си стои,това значи че са оформили центъра на кълбото за начало на зимуването и си кютат до първи студове.
    Да не би да си ги изцоцал до кокъл и сега за успокоение на съвеста си да ги залъгваш с питки.?.Да не се наложи да те на пролет.Ама ти си гърмян заек и знаеш как да прроцедираш .

  4. #1174
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Другото го изтрих защото е супер несериозно.Не че това дето го оставих е баш сериозно Перо. Но подготовката на капани сега, за на пролет, е много сериозна работа.А дали ще ги сложиш сега на набелязаните места си е лично твой избор,все пак и синигерите,стърчи опашките,калдаринките и орехчетата трябва някъде да презимуват.А на пролет само махаш проядените стари пити и слагаш други,пръскаш с медена вода вътре ,мажеш с поразтопен прополис и чакаш,чакаш и пак чакаш. Ма, ти го знаеш това Перо,нали каза че си на ти с Боянския оракул,а той е спец по капаните. Гледам че пак е тук,ама нещо не пише и споделя.Да няма забрана от по–висшестоящ над него,оракула.
    Отдалеко, та да ти е леко И не си съвсем прав, зимата, питите молеца не ги яде и напролет нищо не сменям, само отварям прелките и ги почвам рояците!
    Е, те не винаги разбират, та се налага да им бая понякога
    А за Боянския оракул, какво да ти кажа? Разбран и смирен човек е и затова не пише, не че няма какво, но да не дразни колегите, че много станаха кибритлиите

  5. #1175
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Отдалеко, та да ти е леко И не си съвсем прав, зимата, питите молеца не ги яде иА за Боянския оракул, какво да ти кажа? Разбран и смирен човек е и затова не пише, не че няма какво, но да не дразни колегите, че много станаха кибритлиите
    За лекото си прав на 1000%.А за проядените пити думата ми беше относно пиленцата,щото мойте капани са с отвор 35мм. и те ги приемат за тяхна къщурка с вкусна храна/особено старите черни пити.
    Молеца т.е. молцовата пеперуда стане ли 4–8 гр. заспива като мечките зимен сън докато се стопли.
    Разбрах те за момчето от Боянските ливади.И аз така мисля за него,смирено и любознателно момче. Поне така беше допреди 2–3 години ,докато все още можех да чета тука.Пък може и да се е променил,не е малко това време.
    А,ако не е тайна как им баеш на ройчетата които очакваш в капанчетата си? Интересно звучи.

  6. #1176
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Калине,не е ли твърде рано за тях?Преди десеттина дена им напълних хранилките /750мл./ със стар мед.Така си стои,това значи че са оформили центъра на кълбото за начало на зимуването и си кютат до първи студове.
    Да не би да си ги изцоцал до кокъл и сега за успокоение на съвеста си да ги залъгваш с питки.?.Да не се наложи да те на пролет.Ама ти си гърмян заек и знаеш как да прроцедираш .
    Не съм ги изтърбушил, Гога. Имах предвид, че следващата точка в списъка с пчеларските ми задължения през зимата е храната.
    Много пчелари поради ред причини, не са склонни да се охарчват, а само да "доят".
    За "гърменето" 'кво да кажа - никога не е късно да станеш за резил.

  7. #1177
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    А,ако не е тайна как им баеш на ройчетата които очакваш в капанчетата си? Интересно звучи.
    Според обстоятелствата, но най-често с "Тайната съставка". Сега, надявам се разбираш, че няма как да кажа каква е тя, при положение, че е тайна

  8. #1178
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Точно така Pero, не им издавай тайните пророчески.

  9. #1179
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Точно така Pero, не им издавай тайните пророчески.
    Не смея бе човече, не че не искам!... Или пък беше обратното?
    А казах, а тия двамата убавци (дето са ти набили палците) са ме налазили и ми се овакантило мястото

  10. #1180
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не съм ги изтърбушил, Гога. Имах предвид, че следващата точка в списъка с пчеларските ми задължения през зимата е храната.
    Много пчелари поради ред причини, не са склонни да се охарчват, а само да "доят".
    За "гърменето" 'кво да кажа - никога не е късно да станеш за резил.
    Сега те разбрах,щото си помислих че и ти си кривнал от златното правило на пчеларя и си тръгнал да гледаш само страната белязана от финикийските знаци. Пчелите се отглеждат за години напред,а не година да мине,който загине,загине. Градираш стъпките си .Хубаво е.
    Нее..ее,не.Тази поговорка за резила я остави за други,от толкова години ти следа писането и съм сигурен че не е за теб.Още едно момче следях,но то изчезна,беше се обидил нещо на форума.За Рости ми е думата.Жив и здрав е, предполагам.
    Ами дерзай тогава и следвай стъпките които си предначертал.

 

 
Страница 118 от 144 ПърваПърва ... 1868108116117118119120128 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •