Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 119 от 144 ПърваПърва ... 1969109117118119120121129 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,181 до 1,190 от общо 1434
  1. #1181
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Не смея бе човече, не че не искам!... Или пък беше обратното?
    А казах, а тия двамата убавци (дето са ти набили палците) са ме налазили и ми се овакантило мястото
    Почва да ми мирише на секта,Перо!!!!????

  2. #1182
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Почва да ми мирише на секта,Перо!!!!????
    По-скоро колегия Гоголе, пчеларска колегия, ти да видиш! Пълна с хора, които нямат претенции, че от тях започва и с тях завършва пчеларството в БГ. Сложили са ме на председателското място,
    хубави тостове съм бил вдигал, мъъъка ти казвам, ама някой трябва и това тегло да тегли

  3. #1183
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Сега те разбрах,щото си помислих че и ти си кривнал от златното правило на пчеларя и си тръгнал да гледаш само страната белязана от финикийските знаци. Пчелите се отглеждат за години напред,а не година да мине,който загине,загине. Градираш стъпките си .Хубаво е.
    Нее..ее,не.Тази поговорка за резила я остави за други,от толкова години ти следа писането и съм сигурен че не е за теб.Още едно момче следях,но то изчезна,беше се обидил нещо на форума.За Рости ми е думата.Жив и здрав е, предполагам.
    Ами дерзай тогава и следвай стъпките които си предначертал.
    Благодаря за хубавите думи, накара ме да се изчервя. Чудя се дали да продължа с писането на поста, за да не се превърне в тип "искрено и лично".
    Старая се да правя необходимото за пчелите, до колко е такова, те си знаят, но съдейки по резултатите, мисля, че успявам. Да, аршина на всеки спрямо преценката е различен, ама важно е човек да изпита удовлетворение от свършеното.
    За Рости бих казал, че се отчужди, заради някои лигавщини, според мен де. То не, че и аз не се отпускам понякога, но то е към отделни особи, които витаят в облаците и си мислят, че всички останали са рая. Е, на такива няма как да им сваля шапка и замълча.

  4. #1184
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Калине,не те познавам лично,но винаги съм се възхищавал за откровенноста ти, и ти препоръвам да бъдеш все така откровен ,мъдър и успешен.Бъди жив и здрав и само хубави неща ти пожелавам в личен и семеен план.Поздрави.Винаги си бил обективен в постовете си.

  5. #1185
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Калине,не те познавам лично,но винаги съм се възхищавал за откровенноста ти, и ти препоръвам да бъдеш все така откровен ,мъдър и успешен.Бъди жив и здрав и само хубави неща ти пожелавам в личен и семеен план.Поздрави.Винаги си бил обективен в постовете си.
    Благодаря! Да, винаги се стремя да бъда обективен в изказа си, което понякога "боли". Аз лично, не намирам смисъл да си кривя душата, казвайки на черното бяло. Налага ли се, просто замълчавам. Това според моя мироглед. Разни хора, разни идеали.
    Та така де - как е хавата на североизток?
    При мен днес, доста студ, но вчера прескочих до пчелина да проверя "плантацията" от гъби - нямаше.
    Бях оставил малко мед, оттечен от последните далаци, които видях и изрязах при последното третиране. Пчелите бяха облизали кофичките.

  6. #1186
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Калине,моят район е Югоизточен.Положението е критично. Много продължителна суша, 3 месеца без валежи.Страшно е.Няма вода,кладенците в югоизточна част са присъхнали. Семействатаса слаби,щом рояците не можаха да си съберат храна за зимата.Смятай за какво иде реч.Ще зимуват на питки.

  7. #1187
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Калине,моят район е Югоизточен.Положението е критично. Много продължителна суша, 3 месеца без валежи.Страшно е.Няма вода,кладенците в югоизточна част са присъхнали. Семействатаса слаби,щом рояците не можаха да си съберат храна за зимата.Смятай за какво иде реч.Ще зимуват на питки.
    Да, чух/четох за района ти. Лоша работа, не, че при нас водата не се е отдръпнала в изворните чешми и кладенци, но през септември заваля, което бе добре дошло за растенията, респективно пчелите. Трендафил от няколко години споделя за тази тегоба при него, тия дни iliev и Георги Киров същото. Лошо, много - много лошо.
    Да, зимата ще изкарат на питки, но после ако природата не е благосклонна - незнам. Стискам палци следващата година да е по-добра за пчелите.

  8. #1188
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    За Рости бих казал, че се отчужди, заради някои лигавщини, според мен де. То не, че и аз не се отпускам понякога, но то е към отделни особи, които витаят в облаците и си мислят, че всички останали са рая. Е, на такива няма как да им сваля шапка и замълча.
    Рости, май е сърдит не само на форума, а на цялата гилдия.:

    Ростислав Рашев
    Е сега вече всички знаете и всички сте поканени, но колко отгварят на условията? Кажи, речи николко. Защо? Защото пчеларските организации са лоши, а председателите им "вождове". Ами сега? Индианци не се допускат, а вождовете "нахранени" с лайна, не искат да участват. Честито.


  9. #1189
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Рости, май е сърдит не само на форума, а на цялата гилдия.:

    Ростислав Рашев
    Е сега вече всички знаете и всички сте поканени, но колко отгварят на условията? Кажи, речи николко. Защо? Защото пчеларските организации са лоши, а председателите им "вождове". Ами сега? Индианци не се допускат, а вождовете "нахранени" с лайна, не искат да участват. Честито.

    Не го познавам човека, но най-вероятно е имал илюзии че може да направи или промени нещо към по-добро, но по трудния начин е разбрал че с тая мърша е тегава работа
    Я малко поезия :

    Не сме народ, не сме народ, а мърша,
    хора, дето нищо не щат да вършат.
    Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
    „Аз не зная! Аз не мога!“ – общ е глас.
    И не знаем, не можеме, не щеме
    да работим за себе си със време.
    Само знаем и можеме, и щеме
    един други злобно да се ядеме…
    Помежду си лихи, буйни, топорни,
    пред други сме тихи, мирни, покорни…
    Все нас тъпчат кой отдето завърне,
    щот сме туткун, щото не сме кадърни…
    Всякой вика „Яман ни е нам хала!“ –
    а всякому мерамът е развала…

    Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
    пак ще кажа и с това ще да свърша.

    Петко Славейков, 1875г.

  10. #1190
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Не го познавам човека, но най-вероятно е имал илюзии че може да направи или промени нещо към по-добро, но по трудния начин е разбрал че с тая мърша е тегава работа
    Я малко поезия :

    Не сме народ, не сме народ, а мърша,
    хора, дето нищо не щат да вършат.
    Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
    „Аз не зная! Аз не мога!“ – общ е глас.
    И не знаем, не можеме, не щеме
    да работим за себе си със време.
    Само знаем и можеме, и щеме
    един други злобно да се ядеме…
    Помежду си лихи, буйни, топорни,
    пред други сме тихи, мирни, покорни…
    Все нас тъпчат кой отдето завърне,
    щот сме туткун, щото не сме кадърни…
    Всякой вика „Яман ни е нам хала!“ –
    а всякому мерамът е развала…

    Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
    пак ще кажа и с това ще да свърша.

    Петко Славейков, 1875г.
    Според мен прибързаните обвинения, едва ли са правилното решение за който и да било проблем...

    "...Дор на небо ясно слънце,
    дор на очи свят, живот,
    ще обичам аз от сърце
    таз земя и тоз народ."

    Петко Славейков, 1883г

 

 
Страница 119 от 144 ПърваПърва ... 1969109117118119120121129 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •